Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pavouci - legislativa

Ahoj všem, prolezla jsem legislativu i pavouky, ale buď neumím hledat nebo to tady skutečně není. Mám takový čistě orientační dotaz - je nutné někde nějak hlásit chov sklípkanů v bytě? Byť jde pouze o domácí chov - to znamená, že si člvěk pořídí např. 5 pavouků, které ale už nemnoží ani s nimi nijak neobchoduje. Vztahuje se také na ně něco jako je CITES? Předem díky za odpovědi na můj možná trošku analfabetický dotaz.

Ze sklípkanů jsou Citesový ještě Poecilotherie

:?:
Jaks na to přišel?

Moje info:

Appendices
I II III
F A U N A (ANIMALS)

P H Y L U M A R T H R O P O D A
CLASS ARACHNIDA
(SCORPIONS AND SPIDERS)
ARANEAE
Theraphosidae Red-kneed tarantulas, tarantulas
Aphonopelma albiceps
Aphonopelma pallidum
Brachypelma spp.

SCORPIONES
Scorpionidae Scorpions
Pandinus dictator
Pandinus gambiensis
Pandinus imperator