Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pavouci - legislativa

Ahoj všem, prolezla jsem legislativu i pavouky, ale buď neumím hledat nebo to tady skutečně není. Mám takový čistě orientační dotaz - je nutné někde nějak hlásit chov sklípkanů v bytě? Byť jde pouze o domácí chov - to znamená, že si člvěk pořídí např. 5 pavouků, které ale už nemnoží ani s nimi nijak neobchoduje. Vztahuje se také na ně něco jako je CITES? Předem díky za odpovědi na můj možná trošku analfabetický dotaz.

aha no jsem zase chytřejší a co takové ještěrky? Když už jsem v tom ptaní ať vím.....jasně chráněné druhy to je mi celkem ( alespoň doufám ) jasné. Škoda, že tyhle věci nejsou nějak laicky popsané někde na netu. Koukala jsem i na stránky magistrátu, ale tam je pouze o zvířatech co podléhají CITES a nikde nic víc jsem také neobjevila.

No, vsak nic jineho se na jestery nevztahuje - tedy, nevim, jak je to ted s nebeypecnzmi zivocichy - tam urco nejaci budou.

No, člověče, já mám pocit, jestli se nemýlím, že v nebezpečných (teda dnes jsou to zvířata vyžadující zvláštní péči) zvířatech zůstali z plazů jen krokodýlové a jedovatí hadi (a asi i korovci, to teď nevím). Jinak ještě nezapomínejme, že na několik druhů našich ještěrek se vztahuje u nás druhová ochrana, a asi na skoro všechny evropské ještěrky Bernská konvence.

Odbočím, před pár dnama jsem na to narazil- v Bernu není Vipera berus.... ani seoanei. Není to divné???

No je pravda,že se mě na bosniensisky nikdo na bernskou neptal a ani registrace není potřeba,podle vyjádření MŽP.;-)Jen potvrzení,že šlo o pořízení z legálního odchovu.

co to znamená, že jsou v CITES, ale že jsou výjimkou? Tomu zase nerozumím já....a kde se vůbec takové informace dají sehnat? jinak ještě jednou všem díky za informace

Ze sklípkanů jsou Citesový ještě Poecilotherie, snad maj taky vyjimku -doufám :) Ono je asi lepší to nerozmazávat a držet tlamu než do toho začne někdo rejpat :)))

Ze sklípkanů jsou Citesový ještě Poecilotherie

:?:
Jaks na to přišel?

Moje info:

Appendices
I II III
F A U N A (ANIMALS)

P H Y L U M A R T H R O P O D A
CLASS ARACHNIDA
(SCORPIONS AND SPIDERS)
ARANEAE
Theraphosidae Red-kneed tarantulas, tarantulas
Aphonopelma albiceps
Aphonopelma pallidum
Brachypelma spp.

SCORPIONES
Scorpionidae Scorpions
Pandinus dictator
Pandinus gambiensis
Pandinus imperator