Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Pozor podvodník !!!

Zdravím,
dávejte si všichni pozor na Petru Cendelinovou.Haškova 1137/18.Žďár nad Sázavou.591 01.Tel:725083704
Nechává si zasílat zvířata kurýrem ČD a poté si je nevyzvedne a jejich odeslání zpět zdržuje svými sliby, že si zásilku vyzvedne další den.Na nádraží mi řekli,že tam má už X-tou zásilku, kterou si nevyzvedla.
Myslím,že tato zpráva je důkežitá a než-li smazána,by měla být připíchnuta.

Taky mám špatnou zkušenost s touto osobou, objednala si hady, že si je vyzvedne osobně v Jihlavě, kde jsem na ní čekal víc než hodinu, po několika sms, kdy neustále trvdila, že přijede, se tak nestalo. Jednoho hada si už před tím od nás koupila, ale chtěla hada zaslat a že peníze pošle na účet, s čímž jsem nesouhlasil, takže naštestí si ho vyzvedla osobně a zaplatila. Tuto osobu jsem poté viděl na Jihlavské teraburze. Doufám a věřím, že už jí nikdo nenaletí, i když působí bohužel věrohodně.

presne tak,udajne pro me mela zelvu suchozemskou,po tydnu stoprocentniho domlouvani pres mejl sme si meli dat sraz v novem meste na morave,v hodinu kdy sme si meli dat sraz,tak nedojela,udajne uz jede,po pul hodine cekani jsem to vzdala,tak sem si odskocila ke zname v tom novim meste a volala cendelinove,proc tam nebyla,pry tam byla a ze si tedy dame sraz ve 12 u billy.prijela sem tam o ctvrt hodiny driv a byla do pul jedny.cendelinova nikde,pak mi vzdy polozila telefon,po mejlu mi pak tvrdila ze se ji to nak zasekavalo-haha.tak pak sme se domluvili ze mi tu zelvu preda u jeji tchyne u nas v bystrici,prisla jsem tam a tchyne absolutne o nicem nevedela.pak z cendelinovi vylezlo ze zadnou zelvu pro me nikdy nemela.dobry co?takove krave nakopat prdel!!!dela si z lidi blazny,domluvi se s vami a pak si sedi doma u komplu a smeje se jak vy musite nekam jet a cekate tam jak blbi]:( a to mi jeste dluzi ten cites.vsak i pana Chadimu-velkochovatele hadu podvedla o 6000kc a dalsich asi 5-10lidi.lidicky nic si s ni nedomlouvejte,stracite cas.a vite co mi na tom nejvic vadilo?to ze sem celi dopoledne stravila na cestach s malim rocnim ditetem jenom kvuli nake lharce cendelinovi a ona se jen bavila...pripichnete to!to nema konce..

Hmmm, a když tady máte její adresu, neuvažovali jste někdo z podvedených, že zajedete za ní domů? Už kvůli tomu, co provádí podvedeným zákazníkům i těm ubožátkům zvířátkům, co čekají v krabicích, až si je vyzvedne? Nebo ta adresa není pravá???

muzu vas ujistit ze adresa je prava,byla jsem u ni cca 3x-jednou pro zelvu stepni,po druhy pro legosa,po treti pro vodni zelvy.vse me mimochodem dala za darmo,tak me ani nenapdalo,ze by mohla byt takova.no potom me vypekla s tou zelvou a to sem se vlastne dozvedela od jedne chovatelky such.zelv ,jaka je to potvora.a pak bylo upozorneni v bazosu na tuto podvodnici.no muzu vam dat odkaz na jeji profil aby vsicni videli tu potvoru,teda jetli to neni naky protipravni.ona totiz vystupuje pod ruznymi jmeny a bydlisti.takze ji aji tak muze kazdy naletet.

...muzu vam dat odkaz na jeji profil, aby vsichi videli tu potvoru, teda jestli to neni naky protipravny....

Pokud je jeji profil verejne pristupny, protipravni to neni. Protipravni je jeji konani, pokud jste ji sedli na lep, tak se prinejmensim jedna o podvod, tzn., ze Vas uvedla v omyl - ucelove !!!

Je potřeba si uvědomit, že obě strany mají na celé té anabázi svůj podíl.
Ono poslat zvíře do neznáma, navíc způsobem kdy je třeba obcházet předpisy, také není zrovna jednání zodpovědného chovatele. Nic na tom nemění fakt, že je to běžně praktikováno. Tím samozřejmě neomlouvám jednání té slečny. Ale uvažovat o protiprávním jednání ve chvíli kdy sami porušujete předpisy je přinejmenším zvláštní.

Ovšem, ale když už bys otvíral krabičku se svým vysněným zvířetem, bylo by ti celkem fuk, že se k tobě dostalo protiprávně. Nevím, jestli je protiprávní, nevyzvednout si objednanou zásilku? Pokud nemá odesilatel žádné dokumenty, tak s tím asi těžko něco udělá. A že se záměrně nedostaví na místo předání, to by se skrz policii asi těžko řešilo. Jde tu hlavně o ty chudáky zvířata, a já mít možnost, určitě bych jí šla zazvonit na dveře a říct jí něco hodně hnusného.

Ano Allihko, jde zejména o ta zvířata. Zda by mě bylo při otvírání krabičky s vysněným zvířetem fuk jak se ke mě dostalo nemohu posoudit, to je fakt. Už jen z toho prostého důvodu, že pokud bych o takovém zvířeti snil, zvednu zadek a dojedu si pro něj, neriskoval bych jeho zdraví tím, že bych se snažil o jeho pokoutní přepravu.

Tuším že zazní argument typu: Nepojedu pro gutku za tři stovky dvěstě kilometrů, atd.
Na to mám dva argumenty: 1/V tom případě to není vysněné zvíře, pro které jste odhodlána udělat maximum. 2/Mnoho lidí se pohoršuje už jen při zmínce o penězích ve spojení se zvířaty a samotným není ani trochu trapné snažit se na svém potencionálním přírůstku ušetřit hned zpočátku pětikilo za benzin a vymýšlí bez ohledu na bezpečí a pohodlí zvířete všemožné kličky jak ušetřit.
Ještě tak chápu vzájemné zasílání zvířat mezi dvěma známými chovateli.
Jinak nechápu ten zvyk, zabalit zvíře a poslat ho někam, kam možná dorazí a možná ho někdo vyzvedne, zajímavé je, že nikoho nenapadne třeba nechat si poslat vysněné štěně, alespoň tedy doufám.

Ono moralizovat, co se může a nemůže posílat, na tomto problému nic nemění.Příspěvek jsem zadával hlavně proto, aby si dali lidé pozor a nenalítli jako já. Mylím, že do neznáma se posílá skoro vždycky a ikdyby to byl třeba hmyz, který se smí posílat, tak výsledek bude stejný.

Nesnažím se moralizovat, zvířata zasílají tímto způsobem i velice dobří a zodpovědní chovatelé, i když to tedy zrovna moc nechápu. Je ovšem nutno počítat s tím, že se může stát cokoliv, nejen že narazíte na nezodpovědného odběratele. Sám a vědomě takovému riziku vystavujete své zvíře i sebe, není mě tedy jasné to rozčilení když to nevyjde.

no ono je to niekedy dost diskutabilne:-) teda s tym posielanim zvierat... pretoze su ludia ktory nemaju moznost niekam dalej cestovat... kedze nemaju auto tak je to trosku prolem si potom zajst po to vysnivane zvieratko:-) a tak ci tak ked sa ide po zviera niekam dalej tak stejne to zviera musi byt celu tu cestu zavrete niekde a je to prenho pravdaze tiez stresujuce...ale pravdaze nie je to moc prijemne posielat zviera len tak... ale niekedy naozaj nie je bohuzial ina moznost. ono by bolo najlepsie si zviera zaobstarat vzdy v meste bydliska co ale urcite kazdy viete ze je to velmi tazke najst niekoho takeho:-) tot moj nazor:-)

Myslím, že je i trochu či dokonce hodně diskutabilní zveřejňovat plné jméno, bydliště a telefon jiné osoby, či někoho nazývat podvodníkem proto, že nepřevzal zásilku. Nebo dokonce proto, že daroval jen jednu želvu a ne dvě.
Lidé jsou různí, že neplní sliby, to je bohužel běžné, ale veřejně takového člověka označit za podvodníka může mít pro autora nepříjemné následky.
A to výrazivo, které se v tomto vlákně objevuje u části příspěvků je hodno tak maximálně ifauny, na tomto fóru mi příliš nesedí. Já osobně bych místo připíchnutí navrhoval zámeček.

Jj. to je rozumné, vše podstatné a bohužel i dost nepodstatného bylo řečeno, zamykám, ať nám to furt neskáče nahoru. Není to zrovna vlákno, na které bychom mohli být hrdí. Jsou to věci, které jsou diskutabilní, protože máme na danou osobu jen názor jedné strany (i když několika různých lidí) a je to tak trochu dost na hraně. Navíc si myslím, že v této rovině, bez důkazů, to na veřejné vlákno nepatří.