Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rosnička včelí

Dobrý den, chtěla bych si koupit rosničku harlekýna neboli včelí. chci se jen zeptatnemusela bych jim dávat cvrčky anebo kobylky?(nemám to ráda) A nestačilo by sušené? Červi mi nevadí... prosím poraďte

No vono by to bez těch cvrčků a kobylek šlo, ale jen pokud Vám nebude vadit krmit třeba šváby , pavouky ,mouchy, pakobylky, holata apd. Z vlastní skušenosti vím , že rádi žerou třeba i rybky, taková dospělá rosnička sežere i 10 cm. halančíka a nebo třeba 25 cm. gutátu, takže možnosti jsou. Ale ne sušený, proboha jak by jste ji to chtěl naučit??

[rosnice.png]

napodobování období dešťů a sucha nejni zas až tak důležité, ale určitě prospěšné. Nikdy jsem v jejich domovině nebyl , ale domnívám se , že tam existují období kdy prší v kuse a kdy jen prší. To co tyto živočichy stimuluje k páření se Vám určitě napodobit nepodaří, leda by jste měl-a dekompresní komoru. Můžete na to pouze čekat. Toto období přichází každý rok, hned jak začnou první jarní bouřky. Ne vždy je to hned ta první, ale nikdy se mi nestalo , že by se rozmnožily jindy než při bouřce a to je chovám již řadu let. Větší podnět než sprchování vlažnou vodou, je zdá se nastalá změna tlaku. Také bych vám doporučil, pořídit si více samců či jedinců. V noci je to ale docela rachot.

Větší podnět než sprchování vlažnou vodou, je zdá se nastalá změna tlaku

Ano, prudké snížení tlaku při bouřce, které navíc podpoříme mohutným porosením nebo ještě lépe u žab "dešťovou komorou", je velice stimulující faktor u většiny nížinných tropických obojživelníků i mnoha plazů. S úspěchem jsem právě ty předjarní bouřky využíval při stimulování psohlavců, prostě stačilo otevřít okno, pořádně porosit a byli na sobě:-).

velmi dakujem za rady.ved skusim napodobnit tie obdobia a ajtak chcem kupit fogger mlzic teraria ktory by v obdobi dazdou stale prsal a bolo by to asi dost stymulujuce
ale fakt diki za vsetky rady ked este nieco poznate niake metody atd tak piste urcite je to lepsie pocut od chovatelov tu ako si precitat clanky na nete

Vono už těch vychytávek moc nejni, jsou to jednoduše chovatelná zvířata, snad jen jako vhodnou nádobu na páření a nasledné kladení je nejlépe použít nádobu s hladkým dnem a stěnamy, s výškou 5-10 cm, bez jiné možnosti kladení. Vajíčka jsou velmi lepkavá a těžko se z nějakýho rybníčka apod. loví. Ještě snad je nepřekrmovat, jsou to zvířata stromového patra a obezita jim nesluší.

a ako podla teba vizera ten moj samec je prezraty??lebo ked leze vizera chudo ale ta samicka je strasne chuda tak ju aspon trochu vykrmim aby sa trochu k nemu hodila neviem si predstavit to spolocne plavanie pri pareni, uniesla by ho??to by ma zaujimalo.inak chov je viem velmi jednoduchy, ale kazda rada nad zlato.
a inak mozte sem davat aj fotky urcite potesia, inak ta co zere tu guttatu je samica alebo samec???lebo asi tak niak mohutny je ten moj samec len na tej foto bol nafucany lebo som ho tam tesne pred tym polozil a on vzdy sa tak nafukne, ked je v klude je asi o polku chudsi.a ta samica vizera uz v poho uz aj leze po celom terarku a neni taka ustrachana.:)
neskor sem dam este nejake fotky

Prosím o radu
máte někdo zkušenosti se substrátem směs lignocelu a písku.
Nevím zda se hodní k rosničkám. Někteří tvrdí že by se to na ně mohlo nalepit a nebo by to mohli spolknout s potravou. Tak nevím zda tam nechat ten substrát a nebo jen posázet hrubšími ale neostrými kamínky.
Děkuji za rady.
Přeji hezký den a úspěšný chov

Tysil

S toho co ste napisali, co vam pride lepsie???Ked s tym budu oblepene alebo ked budu mat zapchate creva?Podla mna ani jedno...
Najskor by som tam dal ako pisete hrubsie obrusene kamienky, alebo este lepsie, molytan.S estetyckeho hladiska nic moc.Ale co sa tyka hygieny, je to asi to najlepsie.

Dobrý den měli jste někdy problémy že vám malé rosničky nechtěli přijmat potravu?
Mám je doma 4 den ve první den jsem je donesla domu nakrmené a ve středu při krmeni mi zmizli 2 cvrčci ale ted už dva dny mi odmítla potravu. Mohli byste mi nějak poradit?
Děkuji moc za rady