Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Corallus ruschenbergerii

Corallus ruschenbergerii: dobrý den,chtěl bych se zeptat na podmínky chovu tohodle stromáka jaký substrát do terária,jak velke terárium a jakou žárovku mám tam dát.Děkuji

Jako pro Corallus hortulanus:-)

jaký substrát do terária

Já preferuji přírodní rašelinu pokrytou rašeliníkem, jiní používají např. dřevěné štěpky nebo chipsy apod., jiní lignocel atd... Prostě něco, co drží vlhkost.

jak velke terárium

Pro mládě stačí cca 40 x 40 x 40 cm, pro dospělce min. 60-80 x 50-60 x 60-80 (v)

jakou žárovku

Tak s tím Ti těžko kdokoli poradí, záleží na teplotách v místnosti i na použitém materiálu terária a velikosti a rozmístění větracích otvorů. Většinou v teráriu u prcků stačí 25 W a u dospělých 40 W klasická žárovka. Důležité je, aby teplota byla poblíž zdroje (na větvi pod nebo u žárovky) okolo 32 st., v prostoru kolem 24-28 st.. Vhodnější je delší tvar terária, který umožňuje pouhým posunem hada na vodorovné větvi blíž nebo dál od žárovky vyhledat optimální teplotu. V noci by teploty neměli klesat pod 20-24 st., pokud je terárium v chladné místnosti, kde klesají teploty více, je třeba terárium a) umístit někam nahoru, kde je o nějaký stupeň výš nebo b)použít na dohřátí terária např. topný kabel.

Proč by měl jeden had dva vědecké názvy?

Tak neobvyklé to zas není:-) třeba Elaphe longissima romana / Zamenis lineatus nebo taky tři hadi jeden název a naopak, např. Corallus ruschenbergerii / Corallus enydris cooki
Corallus grenadensis / Corallus enydris cooki
Corallus cooki / Corallus enydris cooki
:-D