Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem puvod zelvy "F"

tak jsem zjistila ze maj moje hermanky"F".muzu je rozmnozovat a pak prihlasit?kdyz je prihlasim a pak predam nakymu cloveku,tak probehne registrace zelv tak jak ma?zacinam se do pomalinku dostavat tak abych vedela par zakladnich veci...dekuji

Původ F znamená F1 generaci. Tj. mláďata z rodičů chovaných v zajetí, kteří ale pocházejí z volné přírody, to znamená, že mohou pocházet nejen od želv s původem P (dobře) ale i od želv s původem U (špatně). Pokud je jejich původ známý a pro úřady akceptovatelný (těch rodičů) tj. byly získány před rokem 1992 nebo v následujících letech, tam je potřeba dovozní povolení což je u hermanek téměř vyloučené.

Potomci želv s akceptovatelným původem P, kteří se již rozmnožují by měli mít původ F (F1 generace)jejich potomci tj F2 generace a vyšší budou mít původ C.

Z toho vyplívá, že ne všechny želvy s původem F mohou mít mladé na které bude vystavena výjimka.
Chovat a rozmnožovat je ale můžete i tak.

Vzhledem k tomu, že stepky dosud nepotřebují výjimku, tak jsem se tím moc nezabýval. Obvykle mají dospělé stepky W + číslo dovozního povolení. Pokud má přesto původ U dělal bych pro jistotu všechno možné abych se toho U zbavil, člověk nikdy neví a je docela dobře možné, že po dlouhých letech oficielního drancování jejich lokalit najednou přijdou úřady na to, že nejlepší způsob záchrany zbylých želv je zákaz množení želv s původem U v zajetí.

Zdravim,
ziskal jsem vymenou 2 želvy T.hermanni, puvod maji v registraku C. Presto na urade byli velmi neochotni vydat na ne vyjimku, tak jsme to vyresili darovaci smlouvou. Tudiž je mam bez zlutych papiru. Co si o tom myslite?
Dostanou v pripade dalsiho prodeje zluty papir?

No, ja je teprve prihlasim. Ale ten clovek od nejž je mam, chtel vystavit vyjimku a pry se jim ji moc nechtelo vystavit, tak se na to...a udelali jsme tu nasi transakci darovaci smlouvou, bez zluteho papiru. me jde o to, jestli zvire s C v puvodu, muze vyjimku dostat??? nebo je to exemplar neobchodovatelny.

C je dobrý :-) takže přehled :
W - exempláře odebrané z volné přírody

R - exempláře pocházející z farem (tzv. „ranching“, tj. exempláře odebrané původně z volné přírody a následně chované na farmách)

D - živočichové přímo ohrožení narození a odchovaní v zajetí pro komerční účely a rostliny přímo ohrožené vyhynutím uměle vypěstované ke komerčním účelům v souladu s právem Evropských společenství o ochraně ohrožených druhů včetně jejich částí a odvozenin

C - živočichové přímo ohrožení vyhynutím narození a odchovaní v zajetí pro nekomerční účely a živočichové podle práva Evropských společenství o ochraně ohrožených druhů narození a odchovaní v zajetí v souladu s právem Evropských společenství o ochraně ohrožených druhů včetně jejich částí a odvozenin

F - živočichové narození v zajetí; pro něž však nejsou splněny podmínky podle práva Evropských společenství o ochraně ohrožených druhů včetně jejich částí a odvozenin (tzv. první generace v zajetí)

I - zabavené nebo odebrané exempláře (používá se pouze s jiným kódem pro původ)

O - exemplář získaný před použitelností úmluvy (používá se pouze s jiným kódem pro původ)

U – pokud jsou pochybnosti o původu exempláře, uvede se kód „U“ a pravděpodobné okolnosti původu se zaznamenají slovně v kolonce č. 4 nebo 20

To bych netvrdil najisto, že to je dobrý. Můžeš mít želvu F, což je taky dobrý písmeno, ale vyjímku na ní nedostaneš, protože nemá čistý původ.

Pro Petrmed: To je takové zmatené co říkáš. Buď se na to ten majitel vykašlal, nežádal, želva má dobrý původ a bude vše ok, nebo jí nedostal a pak už není šance, že bys jí někdy dostal.

:-) pokud vnímáš přečtené, tak Cje v pořádku (na vyjímku NENÍ právní nárok, takže pokud narazíš na blba, máš smůlu...)
ale F pravě mají potomci těch ostatních W, U, I ....
prostě pokud chcete množit a občas něco prodat, tak nepořizujte jedince bez vyjímky...(myslím Th, Tm, Tg )

Dobrý den, taky přiložím dotaz.
Mám samici T. Hermani, mám k ní registrační list, na kterém je napsané číslo ŽP, ale já k ní žádný ŽP nemám! :-D
R. získání 2002, původ F.
Chovám želvy už dlouho, ale až teď přemýšlím o rozmnožování. V tomhle papírování se úplně ztrácím.
Mohl by mi prosím vás někdo po lopatě tuhle problematiku objasnit? Díky

Některé želvy dostávají jen dočasný "žlutý", buď pro jednu transakci nebo časově omezený, teda tuším, že tak nějak. Hlavně malá mláďata. To by mohl být Váš případ. Pro chov jako takový "žlutý" nepotřebujete, jen pro prodej, takže žádat budete až pro mláďata, pokud mají rodiče dobrý původ, tak bych to viděl nadějně a vzhledem k tomu, že samice už ho jednou získala, tak by měla být OK. Teď ještě mít dobrého samce.

C je dobře :-), vyjímku ty co kupuješ mít musí a platí jen pro ně - může být i časově omezená, ale nemusí;-)(jinak bys je mohl pouze "dostat" )
pakliže se ti zadaří a rozmnožíš je - měli by tvoje mimina mít také C a o vyjímku z prodeje žádáš jen pro odchov - páč ale to bude trvat pár let, tak kdo ví, co bude nebo nebude za 5 - 8 let platit...:-):puff: