Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - otázky???

Dobrý den, chovám delší domu krajtu královskou, která má vždy velice dobrý apetit a zbaští vše i když je zakalená, no ale teď má divné období, že 5 týdnů nejedla a zkoušela jsem víc druhů hlodavců, ale vím, že není "ofrňavá", myslíte si, že je v období páření? Je v terárku sama, jeto samice a teď se podezřele co měsíc svléká, je zase zakalená. Není nemocná? Vím, že krajty najednou nemusí jíst, četla jsem si to na Internetu, ale to víte, když se to stane zrovna Vám, máte o hadíka strach, jsou jí skoro 2 roky, v terárku je sama...
Děkuji za rady.

loading...

Nj, četla jsem si toho o krajtách hodně, vím, že někdy vynechávají, jen ta moje je rozmazlenkyně :-D nechci, aby se jí něco stalo, tak se radši ptám, zichr je zichr, napadlo mě, že má "své dny pauzy", ale udivuje mě, že se najednou začala svlékat co měsíc? Vedu si k ní kartotéku a mám tam vše zapsané (krmení, svleky, váha, poznámky...) Jedla naposledy 26.8.09 2 malé potkany, ty ona ráda :-) ale během posledního měsíce zrobustněla, pořád študovala terárko a teď je jen zalezlá v domečku a nabručená, dnes na mě poprvé zasyčela, ať jí dám pokoj... Prohlížím si ji, zda je OK, mírně jí stojí šupiny na břiše, to je ale předpokládám kvůli budoucímu svlékání :-) pokud se však svlékne a bude to mít pořád, je asi něco s vlhkostí, že? No musím ji pořád rozmazlovat, seženu jí po svleku křečka ;-) a uvidím. Je to můj miláček.
Sice nemám z hadů jenom ji, ale regiusky fakt miluju.

Ano opravdu 2 roky uz byla kost a kuze .. ale pak zacala zrat.. no a asi to 13 letech mu zemrela....ale to jsem ho jeste poradne neznal jinak bych mu rekl jak a naucil bych ho nasilne krmit hada... ja osobne jsem rozkrmoval regiusku temer6 mesicu a tes zase zere jako silena! tlostne cim dal vic.. presel jsem z mysi na potkany a je to znat ;) jina krecka bych ji nedaval .. protoze kdyz ji das krecta tak krecci jsou pro hady sladky nebo neco takoveho a pak uz nechcou zrat nic jineho takze zustan radeji u potkanku ;) a pockej teda az se svlekne a pak ji nabidni toho potkanka.. a syceni se neboj... to je naprosto v poradku jak had nevidi tak nekouse ale syci(jak ktery..):-)

No to mi nemusíš říkat, hady chovám a že syčí, jak je zakalený, to je fakt, hlavně můj Maurusák kluk to tak dělá, je to bručoun :-D jinak u guttatek to takové nemám, jen že na mě poprvé Wafflička zasyčela, proto jsem to napsala, jen mě to překvapilo, hold ženská no :-D jinak křečky už měla 5 krát a pak normálně jedla i potkyše a mastomyšáky, pískoše... :-) ona je zabiják, vteřinka a BUCH, samozřejmě za dohledu a hlodavce nejprve klepnu paličkou, chvíli počkám (ať dokope), ať je zblblý a nehryže ...
Prostě počkám a uvidím :-)

Další otázku bych měla ohledně mých nových přírůstků do rodiny hadíků :-)
Jedná se o 2 regiusky 1.1, import, zakoupené na AquaTerra Ostrava,
mám je v karanténím terárku odděleně, savý papír, úkryt, miska na vodu...
No a tihle experti zatím nežrali, to mě tak neudivuje, přece jen se musí adaptovat na nový domov a ty další věci, jsou po doteku hned jako míč :-D
Ale spíše že ten sameček (Muffin tak mu říkám) měl klíšťata nasáté pod šupinami,
vytáhla jsem je opatrně pinzetou a aplikovala Betadine,
jen by mě zajímalo, jak mám pak do budoucna zpozorovat, že by se mu přitížilo,
uvažuji, že počkám, až hodí bobana oba dva, že je vezmu na rozbor k veterináři,
aby mi řekl, jak na tom jsou atd. (přiberu radši i od Waffle - krajta viz výše),
snad nebudou nic mít, pokud ano, co by mi měl veterinář doporučit?
Ať vím, že třeba plácl blbost, nebo tak nějak, zda chápete :-)
Děkuji

Mel jsem je vymenit za zelvy, bohuzel se na me ten kreten vykaslal, takze zacinam asi s chovem hadu regiusky 100%hetera paibald. Tak mi drzte palce.

No kdyžtak je to piebald.No jo, to máš blbý, že se na tebe někdo vykašlal, ale myslím, že to už nikoho nezajímá.Každopádně skákavky budou nejvhodnejší a nebo už i odrostlejší myši.ALe když už si to řekl, tak za jaký želvy si to měl vyměnit??A já to celkem nechápu, jak to myslíš.

Na zacatku jsem byl dohodly s panem na zelvy, neprodal, ale chtel vymenit, navymyslel si, tak sem je sehnal, pak se mi stala kravina, moji nepozorosti a lehkomyslnosti mi utekl jeden had, a je buh vi kde, panovi sem to napsal, a on uz ani neodepisuje, mel sem 2,2, ted mam 1,1 a jeden kus, co nevim pohlavi, a jeste nekde toho utekare.
Prvotni nabidka byla 1,1 za 1,2 zelv, ale to taky asi uz nechce. Melo to byt za Terrapene carolina c. za opravdu hezke kousky, moc sem se na ne tesil, a investoval dost penez, a chlapek se na me vykaslal, dokonce se na me ptal i pana, co od nej hady mam. Vse je v poradku a jsou k nim i certifikaty, ze je to opravdu to, co to ma byt, zelvy asi nebudou, necham si ty krajty. Kdyby aspon odepsal, ale neodepsal. Kdybych ho dostal do ruky!

AJo.No tak celkem složitý teda.Asi by bylo jednodušší si je rovnou koupit od někoho, kdo je prodává.A ne pouze vymění:-)A proč sis kupoval 2,2, když jsi byl domluvenej, že vyměníš pouze 1,1, to by ti stejně zbyli dva hadi.
No a jinak hodně štěstí v hledání.Já to dobře znám, už jsem taky hledal mnohokrát a vždy to dopadlo dobře.

Ahoj, za pár dní si pojedu pro regiusku do prodejny goniatit v Opavě. Jejich zvířátka jsou z importu a já jsem několikrát četla, že si pak těžko zvykají na ztísněné podmínky. A tak bych se ráda zeptala, jestli má někdo z vás zkušenosti s hadíky z importu a jestli je pravda o tom co se říka. Předem děkuji za radu :-)

Jejich zvířátka jsou z importu a já jsem několikrát četla, že si pak těžko zvykají na ztísněné podmínky

To je samozřejmě blbost, zvířata z importů mívají zcela jiné problémy - paraziti, horší návyk na krmení běžnými hlodavci. Důležité je vybrat zvíře, které vypadá celkově dobře - lesklé hladké nepoškozené šupiny, žádné podezřelé tmavé skvrny na břišních štítcích, čistá sliznice tlamy atd. Pak hlavně nechat krajtu dostatečně napít a v klidu, nejlépe v přítmí a ve vhodném rozmezí teplot (25-30 st.C, lokálně až 35, v noci 20-24). Tmavý úkryt je pro hada zpočátku velmi důležitý. Po pár dnech lze vyzkoušet nabídnout vhodně velkého hlodavce (myš/potkáně). Při první příležitosti udělat vyšetření trusu a v případě větší invaze některých endoparazitů hada "odčervit". Chce to ale zkušenějšího veterináře, aby nedošlo k nevhodné interpretaci výsledků rozboru.

zdravim ja mam taky import svoji reginu a nemuzu o ni rict ze by byla problemova kdyz jsem ji kupoval tak jsem ji poradne prohlidl nemela parazity vsechno bylo ok akorad byla trocha vyhubla a placha ale to se doma spravilo!! mam ji od rijna 2009 a vsechno zatim bez problemu..samozrejme to nemusi platit u vsech importu kazde zvire je jine!

Já mám také doma importované regiusky, dokonce dvě. Jednu mám od roku 2006 (samec) a druhou od 2008 (samice). Obě jsem koupila ve skvělém stavu, ještě večer po převozu se obě krásně nažrali. Parazity měla jen ta starší, ale zdolali jsme je bez větších obtíží... Ale chce to hady dobře prohlédnout, jak je psáno výše. Rozhodně nekupovat vyhublá zvířata. Taky jsem si prošla svým záchranářským obdobím a už bych to neudělala.

Tak už je tam druhej den naloženej :-|... V misce sem nic nenašel, nemůže mít třeba ňáký vnitřní parazity? A ještě jedna otázka samice mi žrala jen jednou od tý doby co sem dal k ní toho samce, před tím žrala každý týden bez problému, myslíte že je to tím samcem?..... Prosím poraďte... Díky

Dobrý den, 18. ledna jsem si koupila 6-ti měsíční krajtu královskou. Byla aktivní a neagresivní. Vše se zdálo být bez problému a o týden později sežrala první myš. 26.ledna jsem mu objevila dvě klíšťata, ale bez problémů jsem mu je odstranila. Druhou myš ovšem odmítal sežrat, což mě tak moc nepřekvapilo, protože v nežravosti jsou regiusky experti. Poslední dobou nějak nadměrně slintal a na tlamičku se mu lepil lignocel, tak jsem jej zasypala štěrkem. Pak to bylo lepší a přestala jsem si dělat starosti. Akorát že pak byl 2 dny zalezlý v úkrytu a Když vylezl nezdálo se mi nic podezřelé. Jenže pak se nějak divně tiskl ke sklu a zdálo se že ho chytá křeč od ocasu. 7. února mi Honzíček zemřel...Ještě divnější ale bylo, že další den(8. února) zemřela i myš, kterou mi Honzíček odmítal žrát. Pokud někdo z Vás má s podobným případem zkušenosti, nebo alespoň tip, čím by to mohlo být, tak ať prosím napíše. Protože mě jen napadají ty klíšťata, které by mohly něco zavinit...Předem děkuji za odpověď.