Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morelia spilota

Chtěl bych se zeptat jak je to s chovem, agresivitou, cenou a dostupností u těchto krajt:
Morelia bredli
Morelia (spilota) mcdowelli
Morelia spilota harrisoni

Která krajta je pro chov lepší? Morelia .... nebo python regius?

Předem moc díky za všechny imformace...

Nedokazu si predstavit,co se na tom vybarveni da jeste zlepsit..

Jak psal Bic0, tak do dvou let se ještě může o něco zlepšit, ale poté se bude spíše zhoršovat. Okolo dvou let má většina kobercovek nejvýraznější barvy a také z tohoto věku pochází většina fotografií, kterýma se chovatelé chlubí. Poté přibývá tmavý pigment, zvláště některé samice mají větší tendence tmavnout, u bredlin jsou výjimkou pouze Hypa a těch je sakra málo a za úplně jinou cenu.

Existují šlechtěné linie, ve kterých se selektivním chovem tyto změny omezují. Označení High Yellow příp. High Contrast si používá víceméně kdo chce, jak chce a nemusí mít vypovídající úlohu o vzhledu zvířat v dospělosti. V tomto případě to chce znát vzhled rodičů (často se stává, že jeden z rodičů je opravdu pěkný, ale druhý nikoli), příp. je pořizovat pouze od známých chovatelů. Jak už to tak u barevných forem či šlechtěných linií bývá mají v tomto náskok v USA, selektivnímu chovu čejenek se věnují chovatelé jako John Battaglia, Chris Koeppel, Will Leary, Justin Julander, Anthony Caponetto a další. V Evropě jsou pěkná zvířata z linií označovaných jako Fuhrmann, H.J. Winner, VPI a hlavně German Bloodline ovšem cena těchto zvířat se pohybuje většinou mezi 200 až 400€. Oproti tomu zvířata nesoucí název známých chovatelů Panse linie a Mense linie většinou nedosahují takových kvalit.

Dik za komplexni informace.. :-) Honza a i ostatni to urcite oceni.. Je mi jasny,ze kazdej si je pojmenuje co nejhonosneji,aby mohl mladata prodat za vyssi ceny a s vetsi sanci.. Me na tom zas tak nesejde,kdyz neco v Hammu poridim (pokud se tam dostanu),tak capnu primerene hezky mlade a bude.. Za 400 € muzu odvezt i neco Atherisek.. Kazdopadne diky,mam o cem premejslet, jeste mi v hlave trosku strasi C.caninus.. Ale to uz dlouho..

Zdravím, prešiel som viacero stránok o chove Morelia bredli, išlo hlavne o americké a austrálske weby, kde chovatelia písali, že minimum pre 1 dospelý kus je 95x45x45 - 120x60x60, keďže v dospelosti už veľmi nelozí a zdržuje sa skôr na zemi. Chcem sa opýtať Ozaj by terárium 120x60x60 stačilo?