Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morelia spilota

Chtěl bych se zeptat jak je to s chovem, agresivitou, cenou a dostupností u těchto krajt:
Morelia bredli
Morelia (spilota) mcdowelli
Morelia spilota harrisoni

Která krajta je pro chov lepší? Morelia .... nebo python regius?

Předem moc díky za všechny imformace...

Bredli zoženieš aj za 5000 kč/ kus
V Nemecku za aj za 130 euro/kus..

Regiuska.. No lepšia by som nepovedal, hlavne u začiatočníkov. Možno aj 70% dnešných mláďat sú importy(čiže zdravotne často nič moc.), regiusky majú vo zvyku dlho nežrať čo začiatočníka môže podľa mňa dosť rozhodiť.

Ak sa mýlim opravte ma.

[b]Morelia spilota variegata...[/b]
Můžu se ještě zeptat...Do jaké délky dorůstá(na internetu je v každém článku jiná délka),bude jí v dospělosti stačit dospělý potkan?vynechává někdy potravu(např. jako P. regius ,nežere třeba i půl roku),je častější že narazím na hodného,mírného a nekousavého hada?jak velké terárko?díky moc

Dotaz je hl. pro ,,Anakondu,, ale to neznaméná že mi nemůže napsat někdo jiný kdo s těmito krajtami má,nebo měl zkušenosti...:-)

Díky všem.......

No, 4 m variegatu bych chtěl vidět, spíš bych to viděl tak na těch 2,5 m:-) holka, samci okolo 2 m.
Vynechávání potravy nebývá u variegat zvykem, spíš naopak.
Co se týká kousavosti, tak je to asi tak, že důvěřovat se jí moc nedá, občas tě při manipulaci v terárku bude "lovit":-), ale je to individuální. Rozhodně tě uštědří lekci spíš než regiuska.

s delkou variegaty souhlasím s Krokodýlem jinak agresivní bejvaj většinou jen mladata a to cca do 1roku pokud se s nimi dobře zachazí pak většinou agresivní chovaní mizí tuhle zkušenost mam ověřenou ale i přes to sem v hada neměl 100%důvěru že nekousne jinak vyhoda oproti regiusce je ta že variegaty sou popelnice takže žerou bez problemu moje zkušenost je ta že sežraly co dostaly a mohl to být jakýkoliv hlodavec ať živý nebo mrtvý

No já mám taky dojem že mcdowellky dorůstají ze všech spilot nejvíc.

Jinak s tou agresivitou, co já jsem měl dočinění s variegatami tak byli kousavé minimálně až vůbec. Já vlastnil samici o délce 235cm a byl to naprostý mazel.

A teď co mám ty dvě roční cheyneiky, tak samice nekousavá vůbec a samec jen v noci když jim lezu do terárka tak vyjíždí po ruce, jinak přes den je taky v pohodě.

Jinak dospělé samici jeden velký potkan stačit bude, jinak nevynechává, žerou furt.
Ty cheineiky co mam tak ty jsou ještě víc nenažrané, žrali by pořád.

Ještě k te velikosti, normalně v dospělosti ty dva až dva a pul metru dorostou, jak už říkali ostatní, jinak jsem taky ve více článcích i knihách četl že i výjmečně až 4 metry.

Využiji vlákna.
Zajímalo by mě jak velké terárium má mít jedna Morelia spilota variegata ?
Má být spíš na výšku nebo na délku ?
Jak je to teda s tou agresivitou ?
Když jsem naprostý začátečník s hady tak je teda lepší regiuska nebo kobercovka ?
Vím ,že se tu na to už zadavatel ptal ale raši se ptám na tento poddruh .

Ty bohatě stačí pro 1-2 dospělé jedince o delce cca 2m 100x50x100 - délka, šířka, výška, ale samozřejmě čim větši tim lepši a na výšku musí být, jsou to skoro stromoví hadi, samo že pro mladě mužeš mit menší.

No jestli si naprostý začátečník, tak bych ti doporučil spiš něco menšího, užovky korálovky.

Jinak po několikáté, u kobercovek většinou problém s agresivitou není.

No já mám taky dojem že mcdowellky dorůstají ze všech spilot nejvíc.

JJ, to dorůstají až ke 4 metrům.Variegaty v přírodě se tomu taky můžou údajně příblížit a Diamondi taky dorůstají přes tři metry.
Jinak s tou agresivitou u M.s.spp. je to individuální no.ALe myslím, že by se dalo říct všeobecně, že jsou ostřejší.Tím netvrdím, že jsou nějak obzvlášt agresivní.Někdy spíš, když jsou ještě mladší, ale někdy to setrvává.Já osobně 100% nevěřím žádnýmu hadovi a už vůbec ne kobercovkám.Samoždřejmě při krmení často utočí na jakej koliv pohyb, ale to není nic nenormálního.

Normálně v pohodě můžeš krmit i živou potravou, krajty nejsou blbé a poradí si, a to že myš někdy kousne, to se sem tam prostě stane.
Terárko ti do začátku stačit bude a vodní nádrž skoro nepotřebuješ, jestli budeš dodržovat správnou vlhkost, která by měla být u mláďat tak 85%. Jinak ti stačí větší miska s vodou, nebo bazének 20x20.
Ja u svych mam cca 75-85% a krajty sem naložené v bazénku ještě neviděl.

Zdravím tě. No já bych nevolil ani jedno. v dospělosti jsou to docea velcí hadi. já mám pro samici 100X60X120 (dělka x šířka x výška) a myslím, že je to tak akorát. Ty terárka co uvádíš tak jedno mi přijde málo vysoké a to druhé je zase moc úžké. To druhé by ji možná stačilo tak do 2let. Uvidíš co napíší jiní, ale u mě to není to pravé ořechové;-)

mam doma mladou Cheineyku (kontrastni zlutocernou linii z Nemecka) cca 1,5m a mam ju v terarku orientovanem na vysku o rozmerech cca 50x50x100, a dle me je to tak akurvat... uvidime jak moc jeste povyroste, jestli to bude stacit i v dospelosti, ale snad jo...
Jinak je to fakt super akcni hadica, porad v tom terarku musi neco vymyslet, sem s tim hadem nadmiru spokojen...
Jeste uvazuju nad porizenim M.S. Bredli...

Najmensie su pokial viem harrisoni. Ale cheynei nemaju od nich daleko. Tieto hady v noci pomerne dost lovia a vidim ze pre mojho samca harrisoni je tych 100x60x100 tak akurat, zniesol by urcite aj viac. Teraz ked lovi na jednej strane terarka este stale ma chvost na tej druhej.

Kdyz se smota do klubicka, tak zabira tak 1/8 dna teraria, ale vetsinu casu travi zavesena ve vetvich, dolu leze jen na par hodin denne, kdyz jde chrapat... oproti hroznysovi o stejne delce ma tak o polovinu mensi prumer tela, takze dle me je to ted jeste v klidu...
Kazdopadne jestli jeste poroste dal a bude mit 2m +, urcite budu resit vetsi terarium... ale zatim je dle me naprosto dostacujici... had ma teprve rok...

Nedavno sem byl kupovat hroznyse u jednoho nejmenovaneho chovatele... mel nekolik dospelych hroznysu o prumerne delce 1,5-2m naskladane v plastovych krabicich o rozmerech cca 50x50x50cm. Celkem me to vydesilo, ale chovatel me uklidnoval, ze tohle je uplne bezna praxe... Uz jen z tohoto duvodu sem hada odmitl koupit, pt takove "chovatele" podporovat opravdu nechci... ]:(

Můj názor na tohle je ten, že když už jsi koupím hada tak mu přispůsobým rozměry. Já se snažím dopřát co nejvíce místa. SAmozřejmně, že jsou nějaké minimální rozměry, ale mít 4m tmavku v téráriu 100X50X60, to je hrůza. Viděl jsem to u jednoho kolegy. Prostě hrůza.3-[

Nejsem žádnej odborník, ale podesta 50x50 mi přijde hodně málo, i když je metr vysoký. Bydlím v paneláku, takže místa moc nemám, ale pro variegaty teď vyrábím terka z OSB s podestou 120x70 (pro jednoho)...na druhou stranu je budu mít nižší než ty (60cm), aby se mi vešli čtyři na sebe. I když mám v současným terárku větve, hadi je používají spíš jen k lezení na police a většinu času tráví většinou na těch policích, proto si myslím, že 60 cm by mělo být dostačujících.

Jestli ti nezáleží na tom odkud to bude můžu ti dát hodně tipů, ale všechno jsou chovatelé z Německa, v ČR tolik chovatelů co odchovávají zatím moc není a odchovy nejsou tak časté, mě se snad podaří příští rok, ještě je mám moc mladé. Taky je mám od chovatele z německa a jsem naprosto spokojen.

Tak já si ji budu kupovat stejně až příští rok, jen jsem chtěl najít nějaké chovatele. Možná že bych si koupil mládě od tebe, jestli se ti podaří odchov. Jen by mě zajímala cena počítám že minimálně 2500 nebo 3000 kč

Nedokazu si predstavit,co se na tom vybarveni da jeste zlepsit..

Jak psal Bic0, tak do dvou let se ještě může o něco zlepšit, ale poté se bude spíše zhoršovat. Okolo dvou let má většina kobercovek nejvýraznější barvy a také z tohoto věku pochází většina fotografií, kterýma se chovatelé chlubí. Poté přibývá tmavý pigment, zvláště některé samice mají větší tendence tmavnout, u bredlin jsou výjimkou pouze Hypa a těch je sakra málo a za úplně jinou cenu.

Existují šlechtěné linie, ve kterých se selektivním chovem tyto změny omezují. Označení High Yellow příp. High Contrast si používá víceméně kdo chce, jak chce a nemusí mít vypovídající úlohu o vzhledu zvířat v dospělosti. V tomto případě to chce znát vzhled rodičů (často se stává, že jeden z rodičů je opravdu pěkný, ale druhý nikoli), příp. je pořizovat pouze od známých chovatelů. Jak už to tak u barevných forem či šlechtěných linií bývá mají v tomto náskok v USA, selektivnímu chovu čejenek se věnují chovatelé jako John Battaglia, Chris Koeppel, Will Leary, Justin Julander, Anthony Caponetto a další. V Evropě jsou pěkná zvířata z linií označovaných jako Fuhrmann, H.J. Winner, VPI a hlavně German Bloodline ovšem cena těchto zvířat se pohybuje většinou mezi 200 až 400€. Oproti tomu zvířata nesoucí název známých chovatelů Panse linie a Mense linie většinou nedosahují takových kvalit.

Dik za komplexni informace.. :-) Honza a i ostatni to urcite oceni.. Je mi jasny,ze kazdej si je pojmenuje co nejhonosneji,aby mohl mladata prodat za vyssi ceny a s vetsi sanci.. Me na tom zas tak nesejde,kdyz neco v Hammu poridim (pokud se tam dostanu),tak capnu primerene hezky mlade a bude.. Za 400 € muzu odvezt i neco Atherisek.. Kazdopadne diky,mam o cem premejslet, jeste mi v hlave trosku strasi C.caninus.. Ale to uz dlouho..

Zdravím, prešiel som viacero stránok o chove Morelia bredli, išlo hlavne o americké a austrálske weby, kde chovatelia písali, že minimum pre 1 dospelý kus je 95x45x45 - 120x60x60, keďže v dospelosti už veľmi nelozí a zdržuje sa skôr na zemi. Chcem sa opýtať Ozaj by terárium 120x60x60 stačilo?