Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morelia spilota

Chtěl bych se zeptat jak je to s chovem, agresivitou, cenou a dostupností u těchto krajt:
Morelia bredli
Morelia (spilota) mcdowelli
Morelia spilota harrisoni

Která krajta je pro chov lepší? Morelia .... nebo python regius?

Předem moc díky za všechny imformace...

mam doma mladou Cheineyku (kontrastni zlutocernou linii z Nemecka) cca 1,5m a mam ju v terarku orientovanem na vysku o rozmerech cca 50x50x100, a dle me je to tak akurvat... uvidime jak moc jeste povyroste, jestli to bude stacit i v dospelosti, ale snad jo...
Jinak je to fakt super akcni hadica, porad v tom terarku musi neco vymyslet, sem s tim hadem nadmiru spokojen...
Jeste uvazuju nad porizenim M.S. Bredli...

Kdyz se smota do klubicka, tak zabira tak 1/8 dna teraria, ale vetsinu casu travi zavesena ve vetvich, dolu leze jen na par hodin denne, kdyz jde chrapat... oproti hroznysovi o stejne delce ma tak o polovinu mensi prumer tela, takze dle me je to ted jeste v klidu...
Kazdopadne jestli jeste poroste dal a bude mit 2m +, urcite budu resit vetsi terarium... ale zatim je dle me naprosto dostacujici... had ma teprve rok...

Nedavno sem byl kupovat hroznyse u jednoho nejmenovaneho chovatele... mel nekolik dospelych hroznysu o prumerne delce 1,5-2m naskladane v plastovych krabicich o rozmerech cca 50x50x50cm. Celkem me to vydesilo, ale chovatel me uklidnoval, ze tohle je uplne bezna praxe... Uz jen z tohoto duvodu sem hada odmitl koupit, pt takove "chovatele" podporovat opravdu nechci... ]:(

Můj názor na tohle je ten, že když už jsi koupím hada tak mu přispůsobým rozměry. Já se snažím dopřát co nejvíce místa. SAmozřejmně, že jsou nějaké minimální rozměry, ale mít 4m tmavku v téráriu 100X50X60, to je hrůza. Viděl jsem to u jednoho kolegy. Prostě hrůza.3-[

Nejsem žádnej odborník, ale podesta 50x50 mi přijde hodně málo, i když je metr vysoký. Bydlím v paneláku, takže místa moc nemám, ale pro variegaty teď vyrábím terka z OSB s podestou 120x70 (pro jednoho)...na druhou stranu je budu mít nižší než ty (60cm), aby se mi vešli čtyři na sebe. I když mám v současným terárku větve, hadi je používají spíš jen k lezení na police a většinu času tráví většinou na těch policích, proto si myslím, že 60 cm by mělo být dostačujících.

Jestli ti nezáleží na tom odkud to bude můžu ti dát hodně tipů, ale všechno jsou chovatelé z Německa, v ČR tolik chovatelů co odchovávají zatím moc není a odchovy nejsou tak časté, mě se snad podaří příští rok, ještě je mám moc mladé. Taky je mám od chovatele z německa a jsem naprosto spokojen.

Tak já si ji budu kupovat stejně až příští rok, jen jsem chtěl najít nějaké chovatele. Možná že bych si koupil mládě od tebe, jestli se ti podaří odchov. Jen by mě zajímala cena počítám že minimálně 2500 nebo 3000 kč

Nedokazu si predstavit,co se na tom vybarveni da jeste zlepsit..

Jak psal Bic0, tak do dvou let se ještě může o něco zlepšit, ale poté se bude spíše zhoršovat. Okolo dvou let má většina kobercovek nejvýraznější barvy a také z tohoto věku pochází většina fotografií, kterýma se chovatelé chlubí. Poté přibývá tmavý pigment, zvláště některé samice mají větší tendence tmavnout, u bredlin jsou výjimkou pouze Hypa a těch je sakra málo a za úplně jinou cenu.

Existují šlechtěné linie, ve kterých se selektivním chovem tyto změny omezují. Označení High Yellow příp. High Contrast si používá víceméně kdo chce, jak chce a nemusí mít vypovídající úlohu o vzhledu zvířat v dospělosti. V tomto případě to chce znát vzhled rodičů (často se stává, že jeden z rodičů je opravdu pěkný, ale druhý nikoli), příp. je pořizovat pouze od známých chovatelů. Jak už to tak u barevných forem či šlechtěných linií bývá mají v tomto náskok v USA, selektivnímu chovu čejenek se věnují chovatelé jako John Battaglia, Chris Koeppel, Will Leary, Justin Julander, Anthony Caponetto a další. V Evropě jsou pěkná zvířata z linií označovaných jako Fuhrmann, H.J. Winner, VPI a hlavně German Bloodline ovšem cena těchto zvířat se pohybuje většinou mezi 200 až 400€. Oproti tomu zvířata nesoucí název známých chovatelů Panse linie a Mense linie většinou nedosahují takových kvalit.

Dik za komplexni informace.. :-) Honza a i ostatni to urcite oceni.. Je mi jasny,ze kazdej si je pojmenuje co nejhonosneji,aby mohl mladata prodat za vyssi ceny a s vetsi sanci.. Me na tom zas tak nesejde,kdyz neco v Hammu poridim (pokud se tam dostanu),tak capnu primerene hezky mlade a bude.. Za 400 € muzu odvezt i neco Atherisek.. Kazdopadne diky,mam o cem premejslet, jeste mi v hlave trosku strasi C.caninus.. Ale to uz dlouho..

Zdravím, prešiel som viacero stránok o chove Morelia bredli, išlo hlavne o americké a austrálske weby, kde chovatelia písali, že minimum pre 1 dospelý kus je 95x45x45 - 120x60x60, keďže v dospelosti už veľmi nelozí a zdržuje sa skôr na zemi. Chcem sa opýtať Ozaj by terárium 120x60x60 stačilo?