Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno L. getula nigrita – společný chov

Tak jsem konečně dostal nabídku na tento nádherný poddruh getuly. Původně jsem plánoval jen 1.1 s tím, že bych je choval odděleně, teď bych rád spíše 1.2, jenže nastává tu problém, tj. další terárko(místo pro něj). Proto uvažuji zase jen o 2 teráriích (pro 1.0 a 0.2).
Terárko pro juv. 0.2 by bylo 60x30x40cm, krmení by probíhalo odděleně mimo terárium.
Je zde nějaké reálně riziko že by se stejně velké dobře krmené korálovky sežraly? Nebo myslíte, že by to mělo být OK? Co jsem tak pročítal články, tak se prý většinou kanibalita korálovek nadnáší, a že se tak většinou neděje, ale názory se různí. Tak prosím poraďte :-)

loading...

Zdravím, přečetl jsem si podrobně celé vlákno a právě přemýšlím o stejném problému chtěl bych dát do jednoho terárka dvě Lampropeltis triangulum sinaloe, jak tu čtu tak je to možné ale nechci to na chov. Je lepší dva samce nebo dvě samice a nebo je nutné mít pár, aby nedocházelo ke zmiňovenému problému ? Jaká je šance u tohohle druhu, že budu mít dva v jednom ? Chci sehnat přibližně stejně velký kousek jako už mám.

Určitě tam dej pár, kdyby z toho něco bylo, je to dobrej pocit, když odchováš mladý. Nikdy jsem 2 sinalojky stenýho pohlaví v terárku nechoval, takže ti těžko můžu říct, jestli to bude OK, ale podle mě nemá smysl chovat dva hady v jednom teráriu, když to není pár - přinese ti to jen problémy s krmením, nic víc.

Mám osobní zkušenost u L.g.californiae.Zkoušel jsem jim křepelčí vajíčka dávat a brali bez problémů.Byla to docela psina,když na ně útočili a vajíčka se kutálela.Pak kolem nich udělali smyčku a opřeli si je o Tělo,pak už vajíčka do sebe natlačili.Ovšem u mě se jednalo o krmení dospělých hadů.Mláďata nevím,ale asi křepelčí do sebe nedostanou.Zkusil bych vajíčka andulek,korel nebo některých menších ptáků.:-)