Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avicularia metallica

Zdravím mám možnost si pořídit A. metallicu mládě za výhodnou cenu ..ale ať hledám na netu jak chcu nemůžu najít potřebné info o chovu např .

1. jakou udržovat teplotu a vlkost
2. Jak velké terárium pro dospělého jedince( samozřejmě vím že konstruované spíše na výšku ¨)
3. Dokázal by dospělý jedinec prokousat jemné pletivo ?
4. Jak je to s jeho aktivitou a agresivností .. popřípadě jestli je nějak více toxicky významný.. děkuju předem za info

1. Teplotu, pokud je třeba přitápět, můžeš zvýšit například topným kabelem popřípadě jiným způsobem, kterých je dost na výběr. Vlhkost zajistíš pravidelným rosením a k Aviculariím klidně můžeš přidat i nějaké živé rostliny, které ti v tom udržování vlhkosti taky trochu pomůžou, Avicularie by je ničit neměly.
2. Pro dospělého jedince (samici) by mělo stačit i těch cca 20x20x30, když přidat tak spíš na té výšce, přece jen pavouk si tak bude moct vybrat optimální vlhkost sám.
3. Nevím jestli myslíš pletivo plastové nebo drátěné, každopádně plastové ti rozrthá určitě a kovové, přijde na to jaké. Už se mi i stalo, že se pavouk protrhal klasickým jemným, ale hrubším by se ven dostat neměl.
4. I když tohle se nedá říct tak jednoznačně, přece jen obecně bývají Avicularie zbrklejší pavouci, kteří se nesnaží kousat, ale spíš volí možnost útěku. Každopádně nejde to aplikovat určitě na všechny sklípkany rodu ani druhu.

I na internetu seženeš o druhu A.metallica hodně článků, stačí zadat do vyhledávače;-)
třeba:
http://www.ifauna.cz/clanky/clanek.php?id=3662&roc =17
a k těm dotazům lecos jde vyčíst třeba tady:
arachnomania.cz

Využiji vlákna: Mám doma několik jedinců A. versicolor a A. metallica. Mám je stále v plastových nádobách (samozřejmě řešených na výšku), ale terária už mám plně vybavené a zařízené. Metallica je ještě maličkatá - má pátý svlek, ale versicolory jsou už větší - v těle mají cca 3cm s nohama tak 5cm (svlek přesný nevím; podle čárek, které jsou zapsané na nádobě by to měl být osmý svlek a spíš si myslím že to neodpovídá; u nás se svlíkali zatím jednou). Kdy je mohu dát už do terária?