Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bakalářská práce - Specifika geoografického rozšíření vodních želv ve světě

Při brouzdání na netu jsem narazil na tuto práci. Původně jsem myslel, že se dozvím něco nového, ale nějak mi hodně připomíná styl CTRL C, CTRL V. Některé pasáže jsou mi povědomé z knih uveřejněných v češtině.

Co bych však vypíchl jsou názvy želv.
Tak jsem se dozvěděl že Pelodiscus sinensis je Komnatka čínská, stejný nadpis i u obrázku, Trachemys skripta je Želva nádherná, ale nejvíc mě pobavila kožnatka Apalone Xerox - Kožnatka floridská. Ono asi když se hodně kopíruje, tak to v té hlavě zůstane a Xerox je tam hned. Vedoucí té práce se taky asi moc neorientuje, nebo to spíš vůbec nečetl, jinak by snad takové kraviny nepustil.

Asi se taky ještě pustím do studia na VŠ. Koukám že nároky nejsou moc velké a tohle bych spíchnul levou zadní. :-):-)

Link na pdf: http://geography.upol.cz/soubory/studium/bp/2007-g eo/2007_Kralova.pdf

Na různých školách/oborech mají různé nároky. Obecně může být bakalářská práce vytvořena i takto kompilačně, jde jen o to, aby student dokázal, že umí pracovat s literaturou , citovat a dát tomu nějaký "formát". Tohle je ještě docela slušná práce, už jsem viděl horší :-).
Jinak studium na VŠ není jen o vytvoření bakalářky...

Presne tak! Ja nekoloik bakalarek vedu a muzu rici, ze bakalarka je casto kompilatem literatury - ale jde o to, ze by do toho student mel vnest nejaky svuj nazor a rad. Samo, ze jde o praci s literaturou, ale zalezi MOOOOC na skoliteli. Ja sva decka vedu k tomu, aby meli nejaka sva data uz od bakalarky - nekdy se to vede, nekdy ne, je to na studentovy. Sam jsem videl uz mnohem horsi prace. Jak psal NAvay, neni to jen o bakalarce ci diplomce... VH

priznam se, ze i u nas je bakalarka v naproste vetsine literarni resersi, nicmene to co jsem cetla bylo podle mne dost tristni. Prace s literaturou tu sice byla, nicmene citace v textu s odkazy na literaturu jsou minimalni (sekundarni citace a citovani webu taky neni nejstastnejsi), seznam pouzitych zdroju chaby, cil a vubec ucel toho, proc autorka celou vec resila je nejasny. Jednotlive kapitoly jsou dost nevyvazene, casto mam pocit, ze sama autorka si neni jista, jestli mluvi o pocetnosti druhu ci jedincu na tom kterem uzemi. To jsou ale v podstate vsechno veci, ktere by mel ohlidat skolitel. Je samozrejme otazka, za jakych podminek prace vznikala a jak moc mel skolitel moznost kvalitu textu ovlivnit. Nekteri studenti si proste rady vedouciho prace nevezmou k srdci, nebo na opravy jiz nemaji pred odevzdanim cas. Nepozornost pri psani (ruzne ty xeroxy, chylusove a spol.) jsou jen detail z nepozornosti. Vznika to obvykle diky nastaveni automatickych oprav ve wordu. Jak uz tu ale bylo receno, kazda skola ma mantinely hodnoceni trochu jinde, mnoho bakalarek je lepsich (ted hodnotim hlavne formalni uroven prace), bohuzel existuji i pripady horsi.

Jani, sama vis, ze nejde porovnavat prirodu, agro ci kartografii. Ja vyrostl v necem podobnem, jako pises ty, ale dacka bez poradneho vedeni spachaji leccos... Nekteri studenti si rady vedouciho nevezmou k srdci, jak pises, stejne tak nekteri skolitele jsou sami tupi a tohle proste neznaji...Je to je a jen o lidech, takze to nema smysl hrotit. Tuhle BP jsem necetl a cist nebudu :) VH

Tak jsem se tím taky prokousal. Je vidět, že autorka to pojala jako školní povinost a ne jako koníčka, alespoň mám představu o universitní bakalářské práci. By mě zajímalo jakou pak uroveň mají práce na soukromých školách, ale jinak co bylo od Zicha špatný nebylo.

Perličky doplním : "Mauremys odprosa", "interakce boha Višny" či "obor zabývajíci se plazi"

prace je to desna - ale oponoval sem i horsi... Bohuzel.. ce se dnesni kvality studentu tyce - nedelam si iluze - decka se dostanou na VS ne proto ze je zajima ale proto ze titul pred menem vypada dobre... Ucitelu je malo a tak museji vest vic studentu nez jsou schopni zvladnout - navic maji fakt malo casu - ono venovat se na 100% uceni, priprave zkousek a vede a popritom vest X bakalaru a Y diplomantu a mozna Z doktorantu je smutnou realitou VS skolstvi... Tak se pak nedivme ze projde ledacos...
Abych se take vyjdril k bakalarum - mozna nekoho namichnu, ale v CR ani v SR ten titul nema vahu... Bakalari stejne pokracuji dal a napsani prace + zkousky berou jen jako neprijemnost na ceste za lepsim titulem - tak s k tomu take stavi... Prace jsou proto casto kompilaty typu Ctrl C + V... Abych jen nekritizoval - znam studenty co jdou tvrde za svym a chteji neceho dosahnout - ale je jich jak safranu... Skolitel ktery takoveho studenta ziska ma casto vyhled na skveleho asistenta do budoucna...