Dobrý večer chtěl bych se zeptat na podmínky chovu tohoto krásného hada... chtěl bych vědět co se týče jeho jedovatosti jak moc je jeho jed nebezpečný a jak velké terárium potřebuje jeden kus a čím se žíví jestli je ještěrko žraví a nebo jestli dává přednost myši.Děkuji
Dnes jsem si dovezl roční 1,1 tohoto hada, tož pak napíšu třeba více. Jsou to nádherní hadi. Jinak dotyčný co mi je prodal, tak je bral na pohodu do rukou...
joo takže to nebude nějakej agresivní had že ?
Mohu potvrdit, že jsou velmi klidní, jedinci, které máme v zoo se hned po importu dali bez problému brát do rukou.
jo dik,ještě bych chtěl vědět jejich jedovatost jestli mi může nějak ublížit?
Na to se těžko odpovídá... asi takhle zatím nebyl popsán žádný letální ani vážný případ, ale...
jj no chtěl bych je příští rok...nejsou drahý a jsou to nádherný hadi ale bojím se že by mě mohl nějak vážně ohrozit na životě
Tak je to dost nepravděpodobné, a) jsou opravdu klidní a b) snad kdybys měl silnější alergii na živočišné toxiny.
aha no alergii nemám na nic takže by to bylo ok super tak já do nich půjdu
stim jedem bych to neřešil ani trochu. Také jsem nad nima včera přemýšlel, ale nakonec jsem se rozhodl, že zamířim někam jinam. Daboia: co jsi včera ještě pořídil?
Kde jsou tyhle nadhery k mani?.)
ještě jsem zakoupil 0,2 Atheris squamigera, co jsi dovezl ty?
jsou na terraristik.com za 85€kus
Daboia: já jsem koupil coxovky, laticinctu samici,T+albino radiaty, cejnovi jsem bral T.s. tetretaenia. Ale byl jsem naštvanej, že jsem neměl na ty roční boulengerky. 85€ kus? to už je dávná historie.
jak to kolik stojí ted????
Já za ně dal 90 E za pár
jojo tak to jsem nevěděl to do nich jdu
Vosisák: Tak jsem zjistil, že po uštknutí Phylodryas baroni zemřel nějaký argentinský herpetolog, takže to zas taková pr..l být nemusí. Ale neznám podrobnosti, jak na tom byl zdravotně a jek velký jedinec a jakým způsobem ho kousnul.
Ak sa nemzlim, tak na burze v ostrave minuly mesiac mal niekto tieto hady na predaj, no ked som prisiel videl som uz len ako ich predavajuci pcha do vreca, v pohodicke rukami.
No, to je tak, oni jsou klidný i jako mláďata i dospělci a vůbec za normálních okolností nekoušou, já jich tuhle taky 8 kousků přendaval růčo. Taky to byly prňďata, což u "zadozubých" jedáků znamená o dost menší pravděpodobnost, že při kousnutí k něčemu dojde. No a nakonec, všeobecně se mají za nepříliš toxicky významné, sám jsem o letálním případu do dneška nevěděl.
jo,tak to moc děkuji že jste mě na to opozornil no budu hodně přemešlet
Co jsem se bavil takhle na burzách s lidma co je množej atd tak říkali, že to je naprosto vpohodě. Asi ten smrťák měl více důvodů.
Jo,tak to můžu potvrdit.Taky jsem je tam viděl(v Ostravě) - vzal všechny 3ks,jestli mě paměť neklame dal za ně 10.000,- Kč.
Takže včera jsou je zkoušel krmit - použil jsem rozmražený holata na pinzetu, samice se pak stočila a vystřelila na hole a zakousla se a spapala. Ale samec byl krapet stydlivej pořád utíkal a nejevil vůbec zájem o holátko.
Takže si myslím, že je potřeba je rozděli každého zvlášť. Což snat do 5 dnů udělám. Jinak ještě bych řekl, že potřebují stěny upravené tak aby mohli lést nahoru a já je mám zatím v malém terárku s pár větveni a s hladkými stěnami.
Jinak jsem měl strach, že budou strašně plaché (narážet do stěn), ale neni tomu tak sou na pohodu. Mara
Jsou to kliďasové, nám žerou dobře normálně živá holata. Když je rozdělíš, tak bude mít ten plašší kluk víc času a určitě to hole dá.
Zatím rozdělené nejsou, ale kluk si vzal živé holátko
tak to je dobře
v Praze je někdo nabízel za 4500 pár velikost asi 1m ale netušim jestli je prodal
Jasne rozumim. Jeste mam nakej ten rok cas,tak se treba neco objevi. Ad modra,tam inkubace zacina na 170 dnech+,tak asi zadna legrace Pocitam,ze poprve stejne naky vejce do..bu. Jeste sem neinkuboval nikdy nic. U Atherisek netreba. Prvni zkouska bude na P.b, pokud nepo..ru zimovani a sezenu samce na jare.. Kazdopadne diky za ujasneni funkcnosti toho inkubatoru,bude chtit si s tim pohrat no. Co se tyce velikosti,tak nemam (zatim) v planu nakej vetsi chov,kde by mi to nestacilo..
Prvni zkouska bude na P.b, pokud nepo..ru zimovani a sezenu samce na jare.
Noo, tak já adultního samce barčáka mam Ale co se týče toho zimování- oni na tvrdo nezimujou, takže když holku vystrčíš někam, kde bude mít noční poklesy a přez den tak 20°C (+ lokální výhřev do 30°C) tak tim nic nezkazíš. My je teda necyklujem pro severní polokouli ale držíme jim přirozenej rytmus, takže nám "zimujou" teďka.
Jasne vim,ze ne na tvrdo.. Byla mi doporucena teplota 17 C,coz ve sklepe asi dam,ale je tam tma.. Nekdo to dela,ze v rijnu jim zkracuje den a pak je zimuje pri tech 17C (info z netu).. S tim samcem,by jsme se pak treba domluvili.. Mam holku NZ 2009 z Hammu.Ma tak metr a pul. O nocni poklesy se snazim i tak (otevreny okno a pripadne flaska z mrazenou vodou) a celkem se dari,v chladnejsich dnech na tech 20-21 C a v teplejsich 22-23 C,ale jeste nebyl zadnej extrem,tak uvidime.. (v noci) . Jinak hodny a zvedavy a nenazrany zvire.
No, oni jsou sice děsní tvrďáci, takže přežijou ledascos, ale při stálých 17°C ve tmě fakt hrozí reálný riziko, že ji odrovnáš . Ono dost lidí dělá v chovu vůči těm zvířatům docela krutý boty, co jsem tak četla na netu. Sice Baroňáci jsou fakt tvrďáci, že to asi většinou dají, ale je to uplně zbytečný. Oni v přírodě v podstatě vůbec nezimujou v pravém slova smyslu, normálně aktivujou i žerou... což můžu potvrdit z vlastního pozorování jak v přírodě, tak i u nás, přecejen měli jsme od nich už pár odchovů. Přez léto (tedy naši zimu) noční poklesy nepotřebujou, na severu Argentiny to v létě moc neklesá (spíš bych řekla že i v noci je kur*vský vedro, ale jak kdy, někdy je na noc potřeba deka ). Poklesy tam jsou v zimě a dost citelný (teď když je u nás léto) a kratší den, taky suššejc. Zvědaví a nenažraní jsou, co se týče toho hodný- takových jsem moc neviděla, ale možná že pokud to je několikátá odchovová generace, tak už nejsou takoví vysírkové jako v přírodě nebo z odchytu. Oni pokud se pak uklidněj, tak nekoušou při manipulaci. Ale zase když se rozhodnou, tak vyletěj jak blesk a kousnou klidně i směrem dozadu, přičemž otevřou držku do pravýho úhle. Co se týče té žravosti, tak jsou to popelnice, žerou i těsně před svlekem viz fotka na hadi vs. kořist Jinak pokud by sis chtěl vyzkoušet inkubaci dřív, tak když je dáš přez léto někam ven do stínu, tak ti na to na podzim vletěj
Hmm,zajimavy. Tohle mi bohuzel poradil i jeden chovatel,co je ma.. Ve sklepe je presneji pres den sero,ale prdim na to.teda... Na tech dvacet se dostanu. Coz radej i na Philodryas.com.. Diky za info. Vzhledem k tomu,ze ji mam u okna,tak kratsi den budou mit u me logicky pres zimu. Na suchu ji taky drzim, (ted zrovna ne,jde do svleku) Ad "hodnost" zvirete,tak se mi potvrdila informace z netu,ze celkem rychle si zvyknuou.. Kdyz jsem ji privezl,tak agresivni nebyla,jen se snazila zmizet a byla v napeti..Po cca 14 dnech,ji to preslo a kdyz prijdu k terarku,tak zvedave cuci,jestli ji neco nenesu.. Neboji se a klidne vyleze ven. Pak ukazu fotku,az se dostanu na TP z kompu.. Inkubaci bych si vyzkousel,ale budu radsi kdyz to bude ten pristi rok,aby byla urco dospela. Pac prodejce byl importer a nevim zcela jiste,jesli nepovidal pohadky.. Vypada zdrave,vnejsi brebery nema a kopro vysetreni teprve necham udelat,jen tak pro klid. Ten utok do pravyho uhle muze byt zajimaci,ta moje je takova s gracii.. Diky za postrehy,je to zajimavy a aktivni zvire,coz mi bavi..
Asi takhle, pokud má metr a půl, tak zřejmě bude starší než 2 roky a určitě pohlavně dospělá Oni nejsou plaší, jsou zvědaví a klidně vyjedou ven-viz ten samec s myší, dělá to celkem běžně že jak vidí myš, jede po ní klidně mimo ubikaci a zakousne se, začne škrtit...to potom fakt neni problém ho vzít na ruku Jen jsem chtěla říct, že je lepší to nepodceňovat, jednak jsou jedovatější než se uvádí a navíc i umí kousnout, když se to od nich zrovna nečeká
Ad to info z netu...ono na netu je takovejch blbostí, jak lidi pořát něco od někud opisují, tak se to pak bere jak dogma, když to je přeci všude napsaný. Takže se dočteš řadu věcí o údajích z domoviny zvířat a když tam pak pár x zajedeš a nějakou dobu tam pobudeš, vidíš v čem jak ta zvířata žijou, tak zjistíš, že uváděné údaje jsou uplně někde vedle a zřejmě spíš někdo vypustil své doměnky na základě nějakých informací.
JInak s tím rosením je lepší to nepřehánět, oni obývají chaco a suché lesy. Se suchem nemají potíže ani při svleku... já je naopak držela uplně na sucho (jen s mísou na vodu) takhle přez léto a na podzim jak se začali rosit a trochu se jim zatopilo, tak se okamžitě začli pářit...
tyjo OTéčkujem tu Ondrovi vlákno, moc se omlouvám. asi toho necháme a kdyžtak SZ
Dva roky a neco by mela mit urcite.. Je to docela kus hadice,dospelou mys sezere,ale trosku se stim pere.. Ted ji mam v mensim terarku,ale pristi tyden uz bude hotovy novy. Ta moje byla placha ze zacatku,ale ne zas tolik aby po ceste z Hammu hned nezrala.. To me docela prekvapilo. Jak psali na netu-These snakes are VERY food orientated.. Pravda. Ucinku jedu pri lovu sem si zatim nak nevsiml,do mysi se zakousla a uskrtila ji,mensi sousto do sebe nasouka rovnou.. Nasilne z teraria ji nevyndavam,vyuzivam zvedavosti hada (kdyz je potreba polkidit) a klidne mi vleze do roku a obejde se bez ucpavani mysi. Davam si pizor,ale zatim nikdy nebyl naznak jakekoli agrese.. Spis si tak zvedave smejdi..
Jasne,informace z netu nejsou dogma a vybiram si. Da se neco z toho vyprumerovat.. Blby je,ze se muze stat,ze spatnou informaci potvrdi i nekdo, kdo ty hady ma..
Roseni snad neprehanim. Kdyz nejde do svleku,tak ji porosim lehce kytku jednou tydne. Ta do par hodin oschne. Misku s vodou tam ma. Ted pri svleku, rosim obden,ale taky jen tu na rostlinu. Kdyz se svlikaj bez potizi na suchu,tak to je fajn.
Mas pravdu s OT,tak to kdyz tak presun do vlakna P.b,tusim ze tu jedno kdysi bylo.. Na SZ se ted nedostanu.
Jinak mi to nedalo a ted jsem si premeril baronku a lehce jsem se sekl s delkou,ma okolo 127- 130cm.. Takze pockam na ten pristi rok, preci jen..
Takze po roce chovu a shaneni samce jsem dnes rano zjistil, ze ho doma vlastne mam celou dobu.. Takze i v Hammu se da lecos splest a nevyplaci se duverovat prodejcum. Nijak jsem to nehrotil a nezjistoval do dnes, kdy jsem pripustil "druhou" samici.. Tutok je vysledkem.. Je to foceno ted a pokracuje to od osmi hodin rano, tak mi drzte palce. Omluvte kvalitu, ale to jiste pochopite..
MASH pecka.. Drzim pazoury...
Jak jsem říkal, taky držím palce. Luxusní.
Parádní - gratuluju, ...a ať se to ještě povede dotahnout.
M.A.S.H. - jak je mozne, ze som to vedel aj ked som nevedel o co sa jedna?? Samozrejme drzim palce nech to pre mna dobre dopadne
Jak to, ze na zemi nic nevidim?? Si to zlizal alebo co??
Nerd - vymysli si pre neho vlastnu prezyvku
Tak diky vsem.. Snad to dopadne a ja to nepo.. Konec aktu nastal kolem 14:45, slusna prace.
Danio.. Nejsem Ty.. Uvidime, squama asi nic, tak verim "alespon" v baronky. At to dopadne aj Tobe. Nevim, nahoda ?
super chováte tu někdo i jiné podobné užovky ? Jedovaté i nejedovaté na tom nezáleží,začal jsem znovu chovat háďata ale chtěl by jsem se soustředit na chov těch menších druhů od 30cm do 100cm max ale spíš menší pod 100cm né ještěrkožravé představu mám Tantila,Ninia a pd
Josef
Uzivatel s nickem Michal.. tu chova lecos, ale najdou se i jini.. Ja mam osobne jen baronky a boomslangy.
tak uvažoval sem například nad Aspidelapsema a jinejma malejma hádkama ten Boomslang je sice nádhernej ale už to je jiná velikostní třída než mám předstvu ale rád se nechám inspirovat :)
Radare... paráda držím palce
Diky..
Tak to je sirokej zaber.. Malejch jedaku je, ja myslel ze jde o Colubridae. http://www.breeders-expo.de/species/Colubridae.htm l (to jen tak pro inspiraci) Boomslangove jsou sice delsi nez metr, ale nejsou zas nijak robustni a pracuje se s mima dobre. Spis se blbe shani. V rodine Philodryas je taky z ceho vybirat, zrovna baronky jsou z tech vetsich,ale kdo by nemel rad ty jejich cumaky..
Dík jdu se mrknout jinak Boomslangové se občas objevují ale neměl jsem o ně nikdy vážný zájem skrze velkou umrtnost importů a o odchovy jsem nikdy neviděl ale určitě to zajímavej hádek je a pokud by se sehnala něaká pěkná barevná forma určitě by sem se přemlouvat moc nenechal :) jak je to s umrtností u chrysopelea ornata dá se udržet bez problémů a i chovat a rozmnožovat? Hodně těhle hádků padá stejně jako Opheodris aestivus
No v cizine sem tam ano, ale ne zdaleka tak casto jako drive a o barevnych formach se moc mluvit neda, to si chovatele drzi jako poklad a odchovy se meni, na inzerci nedochazi a nedivim se.. A ani umrtnost u boomslangu neni tak divoka, to u tech Chrysopelek je horsi.. Tam je treba kupovat cerstve importy a vice ks... V tutom uz neco dobre vi Danio.. Ale zrovna ty ornaty patri mezi snazsi druhy, ále ze budou zrat neco jineho nez gekony a pod. je treba vydrit a pokud se "prevychova" povede, je trreba krmit opatrne kvuli zatucneni, coz je take konec..,
jak je to s umrtností u chrysopelea ornata dá se udržet bez problémů a i chovat a rozmnožovat? Hodně těhle hádků padá stejně jako Opheodris aestivus
Ako uz napisal M.A.S.H. - Ornaty su z chrysopelejok najlahsie chovatelne.Najlahsie sa daju naucit na mysi, ale chce to neprekrmovat. Udrzovat suche terarko, nedvihat velmi teplotu, narazit na cerstve a dobre importy (co je casto velky problem). Celkovo, Chrysopelejky sa velmi nevozia keby nejake boli, urcite by som do nich siel Z rozmnozovanim je to slabota ale aj u nich. Ak sa nieco nahodou podari, casto mladata padaju. Co sa tyka tych aestivusiek, to uz by som siel radsej do ornat u nich je vecsia sanca ze ich udrzis ked budes krmit gekonami
co ty tvoje jak jsou na tom už by to mohlo být na té tvoji vidět jestli je napářená nebo ne
Chrysopelejky sa velmi nevozia keby nejake boli, urcite by som do nich siel
já bych do nich taky šel, ale chtělo by to 15-20ks do startu. Ono by nebylo problém je domluvit ale asi mín jak 50ks ne...kdyby nás bylo víc, tak by se to dalo
to je to s tou umrtností tak zlí?Nebo kvůli výběru ?
Ten vyber je prave takovej, co zbyde...
Abys byl schopný vyčlenit zdravé silné jedince, kteří budou schopni páření a budou se dát delší dobu udžet, tak to chce aspon těch 15-20ks.
Jak říká Radar, většinou ti zbydou kusy a ty si necháš.Max, to co je na prodej zbyde po takovéhle selekci kusů. Hlavně sehnat nezdevastovaná zvířata co nejrychleji po importu.
a co odchovy ty jsou už v pohodě ne?
To záleží na úhlu pohledu, jestli jsou v pohodě nebo ne. V pohodě jsou určitě v tom smyslu, že jsou bez parazitů, nejsou dehydrovaný a vyčerpaný. Ale jinak všechny další úskalí chovu zůstávaj. Pořád jsou to potravní specialisté, ale je naděje přeučit je na myšky. A co je podstatný, je to, že těch odchovů je jak šafránu, takže sehnat je, je dost velká pakárna.
tak je pravdou že na žádné burze jsem odchov neviděl ale ohledně toho krmení jsem od pátel vyslechl že i Ahetula se dá naučit na myši a předpokládám že u těhle postačí také nechat holátko na pár minut s gekonama v jedné krabce aby načichlo a nebo co ale nejsem zastáncem holátko potřít trusem ještěrů ( prej to funguje ale nevím ) stejné to je u hadů přijímajících žáby
ale sám osobně z tím zkušenosti nemám nikdy jsem žabožravé nebo ještěrkožravé hady nechoval kromě Cerastes vipera která mě ale přijímala větší holátka bez problémů
Ani neuvidíš, jsou to choulostivá zvířata a na burzu je brát, je hloupost. To je sice pravda, že různýma fíglama to tak u 20% vyjde, ale stejně ti zkapou na zatučnění, není to je jejich přirozená potrava. Nevidím jediný problém v tom, krmit ještěry, ptáky, ryby, žáby, či hady potravní specialisty. Možná někdo bude oponovat, ale vždy dle ého je krmit co nejpřirozenější potravou. Třeba konkrétně ty bičovky a chrysopelejky ti pujdou po myších na 100% do kytek. A hlavně je nepřeučíš, možná se tu objeví a danio007, který ti poreferuje, co už všechno zkusil za fígl a kolikrát si hole vzaly
No, ta moja je akurat zakalena, takze ju ani nevidim uz asi 3 den
Naucit na mysi sa da v podstate vsetko, ide o to, ako dlho to potrva. Moja prva Ahaetulla nezrala nic ine ako jasterky a gekony 2 roky, potom si vzala sama rybku a tymt o pre nu padlo. Dalej ani tuk. ostatne bicovky si par krat vzali aj holica, ale fakt iba par krat. A iank celkom funguju na rybkach. To im nehrozi ani tak velmi zatucnenie ako u holicat. Predsa len rybky su s mnozstvom tuku daleko za holicatami.... Co sa tyka chrysopeleii, odchovy uvidis velmi tazko, na burze este menej a u nas, dovolim si povedat, ze asi vobec. mozno tak nemecko. Ale aj tam pochybujem. ked nieco bude, asi sa to do inzercie ani nedostane ale rozoberie sa to medzi znamymi.... Inak, ta moja samica teraz uz bez vecsich problemov dava medvede a holicata, ale trvalo to vyse pol roka. za ten cas zozrala par stovak gekonov . Skusal som rybky, skrecky, holicata mysi, potkanov, medvede, skakavky, dospele mysi, naparfemovane holata.. A nic. Stale len gekony. ked dostali gekoncika tak v terarku bol 3 dni kym sa samica odhodlala dat si ho. proste ak to nevyzera ako frenatus, lugubris alebo nieco podobne,t ak po tom velmi nejdu... Este aj nad vittatom ohrnali nos
Ono uz sa tu par krat riesil import. Nakoniec by do nich slo 10 ludi. Ked som to potom uz daval do hromady, bral som ich len ja. Kazdy ich chcel, ale nikto do nich nakoniec nesiel. Aspon som mal poriadne z coho vyberat A zatial nelutujem. Aj ked suma za krmivo od kedy ich mam je uz celkom slusna a mohol by som si dovolit kupovat kazdy mesiac novu hadicu
předpokládám že u těhle postačí také nechat holátko na pár minut s gekonama v jedné krabce aby načichlo a nebo co
bodaj by Ono u ornat by to este slo, tie beru mysi celkom v pohode. Ale paradisky, alebo nedaj boha peliasky ( ostatne druhy nema cenu ani menovat) si mozes nechat len zdat. Ale samozrejme je to kus od kusu. Jeden zo 100 si kludne vezme
Josefe Josefe, ty seš nějakej nenáročnej NInie a Tantily občas někdo omylem přiveze v nějakým importu, ale většinou kusovky bez naděje na dopárování. Což je ale jedno, protože stejně většinou přijdou v takovým stavu, že do pár dní chcípnou. Ninie jsme měli z vlastního kufrimportu, ale je to takovej had kterýho ubytuješ a pak ho 3 roky nevidíš. A pak ho vyndáš chcíplýho
jednou jsem měl možnost je koupit už po delší karanténě jednalo se o Ninia sebae sebae a v pohodě přijímali žížaly já stejně nic netahám z terárií ven a myslel jsem že by postačovalo terárium 40x40x30cm s větší vrstvou zeminy a kusem kůry nic moc jsemo nich nenašel ale předpokládám že aktivně vyhledávají potravu stejně tak jako Diadophis
marně sem je hledal v německu ani ty Diadophise nebo seminatrixky a další prcky
jak se to dá objednat a realizovat jejich dovoz? prostě by sem chtěl něaký tyhle mikro hady a nikde nic neni
Však jo, ony pokud je získáš v přežitíschopném stavu, tak jsou celkem pohodové a žerou dobře. Terárko jsme měli asi 50x50x30, mohlo by být i menší a vybavené jak píšeš, větší vrstvu hrabanky a kusy kůry. Akorát že jsou pořád zahrabané, já je za tu dobu co jsme je měli viděla asi 2x
Co se týče realizace dovozu, tak importéři do toho nechoděj...tyhle hady dá exportérům nějakou práci najít, takže je ani nenabízej. A importéři je nevozej, páč jsou to hadi pro specialisty, co navíc pokud už přijdou, tak většinou v nepřežitíschopným stavu. Amíci je docela nabízej, ale je problém je sem dostat. Totéž třeba Cemophora coccinea, taky krásný a zajímavý zvířata, ale nikdo to nevozí...
a znáš někoho kdo měl možnost chovat užovky Diadophis punctatus? zdá se mě že to je celkem běžná užovka něco jako u nás Natrixka a s krmením by také neměl být žádný problém za další by mě zajímalo jak to je s tím dovozem od chovatelů z USA co je potřeba za doklady aby jsem si koupuil jako běžný chovatel něco od běžného chovatele v USA třeba žabky nebo hady kromě ceny za dopravu to je samozřejmě něco jiného
tak to je dobrý, problém se samcem byl samovolně vyřešen. Držím všechny 4, ať to klapne
Dik Auri Mi povidej , jsem to ale vul.. Pak Ti pisnu SZ, az budu home, tzn. zitra ad tutok tema. Jeste jednou dik.
Také doufám, že se zadaří a dobře to dopadne. Jenom bych ještě zvážil, jakým způsobem inkubovat. Byla by to škoda, kdyby se to nepovedlo. Jenom tak pro jistotu bych si tuhle věc prošel. Jinak "dárek" ti jdu vyzvednout ve čtvrtek večer.
U baronek je inkubace v pohodě, vylíhnou se i nahoře na terárkách. Pokud se líhnou při kolísavé teplotě, tak jsou mláďata pak krásně velká a silná...na ně ani není potřeba inkubátor, akorát je potřeba ohlídat, aby se vejce ve vedrech nepřehřála- ne přes 30°C.
Super, zrovna na tutok jsem se Te pred chvili ptal v SZ, ale jeste na neco.. Tak diky..
Super. Tyhle informace a zkušenosti se neztratí. Díky za odpověď do vlákna.
Mas u mi, jasny a danke..
Pohoda.
Tak nejaky prirastok
Tož jako pěkný no, ale tak barevný...
Ten tmavy pruh na chrbte je farebnejsi jak polovica tych tvojich
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www. philodryas.com/galerie/PhilodryasBaroni6.jpg&imgre furl=http://www.philodryas.com/baroniENG.html&usg= __hoW6iM0UhlFpI2DGVDpHjZvwhpI=&h=340&w=453&sz=38&h l=cs&start=1&um=1&tbnid=CJfKDxGQU16BVM:&tbnh=95&tb nw=127&prev=/images%3Fq%3DPhilodryas%2Bbaroni%26hl %3Dcs%26client%3Dopera%26rls%3Dcs%26sa%3DX%26um%3D 1
Děkuju moc
Dnes jsem si dovezl roční 1,1 tohoto hada, tož pak napíšu třeba více. Jsou to nádherní hadi.
Jinak dotyčný co mi je prodal, tak je bral na pohodu do rukou...
joo takže to nebude nějakej agresivní had že ?
Mohu potvrdit, že jsou velmi klidní, jedinci, které máme v zoo se hned po importu dali bez problému brát do rukou.
jo dik,ještě bych chtěl vědět jejich jedovatost jestli mi může nějak ublížit?
Na to se těžko odpovídá... asi takhle zatím nebyl popsán žádný letální ani vážný případ, ale...
jj no chtěl bych je příští rok...nejsou drahý a jsou to nádherný hadi ale bojím se že by mě mohl nějak vážně ohrozit na životě
Tak je to dost nepravděpodobné, a) jsou opravdu klidní a b) snad kdybys měl silnější alergii na živočišné toxiny.
aha no alergii nemám na nic takže by to bylo ok super tak já do nich půjdu
stim jedem bych to neřešil ani trochu. Také jsem nad nima včera přemýšlel, ale nakonec jsem se rozhodl, že zamířim někam jinam.
Daboia: co jsi včera ještě pořídil?
Kde jsou tyhle nadhery k mani?.)
ještě jsem zakoupil 0,2 Atheris squamigera, co jsi dovezl ty?
jsou na terraristik.com za 85€kus
Daboia: já jsem koupil coxovky, laticinctu samici,T+albino radiaty, cejnovi jsem bral T.s. tetretaenia. Ale byl jsem naštvanej, že jsem neměl na ty roční boulengerky.
85€ kus? to už je dávná historie.
jak to kolik stojí ted????
Já za ně dal 90 E za pár
jojo tak to jsem nevěděl to do nich jdu
Vosisák: Tak jsem zjistil, že po uštknutí Phylodryas baroni zemřel nějaký argentinský herpetolog, takže to zas taková pr..l být nemusí. Ale neznám podrobnosti, jak na tom byl zdravotně a jek velký jedinec a jakým způsobem ho kousnul.
Ak sa nemzlim, tak na burze v ostrave minuly mesiac mal niekto tieto hady na predaj, no ked som prisiel videl som uz len ako ich predavajuci pcha do vreca, v pohodicke rukami.
No, to je tak, oni jsou klidný i jako mláďata i dospělci a vůbec za normálních okolností nekoušou, já jich tuhle taky 8 kousků přendaval růčo. Taky to byly prňďata, což u "zadozubých" jedáků znamená o dost menší pravděpodobnost, že při kousnutí k něčemu dojde. No a nakonec, všeobecně se mají za nepříliš toxicky významné, sám jsem o letálním případu do dneška nevěděl.
jo,tak to moc děkuji že jste mě na to opozornil no budu hodně přemešlet
Co jsem se bavil takhle na burzách s lidma co je množej atd tak říkali, že to je naprosto vpohodě. Asi ten smrťák měl více důvodů.
Jo,tak to můžu potvrdit.Taky jsem je tam viděl(v Ostravě) - vzal všechny 3ks,jestli mě paměť neklame dal za ně 10.000,- Kč.
Takže včera jsou je zkoušel krmit - použil jsem rozmražený holata na pinzetu, samice se pak stočila a vystřelila na hole a zakousla se a spapala. Ale samec byl krapet stydlivej pořád utíkal a nejevil vůbec zájem o holátko.
Takže si myslím, že je potřeba je rozděli každého zvlášť. Což snat do 5 dnů udělám. Jinak ještě bych řekl, že potřebují stěny upravené tak aby mohli lést nahoru a já je mám zatím v malém terárku s pár větveni a s hladkými stěnami.
Jinak jsem měl strach, že budou strašně plaché (narážet do stěn), ale neni tomu tak sou na pohodu.
Mara
Jsou to kliďasové, nám žerou dobře normálně živá holata. Když je rozdělíš, tak bude mít ten plašší kluk víc času a určitě to hole dá.
Zatím rozdělené nejsou, ale kluk si vzal živé holátko
tak to je dobře
v Praze je někdo nabízel za 4500 pár velikost asi 1m
ale netušim jestli je prodal
přesouvám sem část diskuze z vlákna http://tera.poradna.net/q/view/174202-jak-mam-inku bovat-slepenec-vajec-od-eg#r174529
Jasne rozumim. Jeste mam nakej ten rok cas,tak se treba neco objevi. Ad modra,tam inkubace zacina na 170 dnech+,tak asi zadna legrace Pocitam,ze poprve stejne naky vejce do..bu. Jeste sem neinkuboval nikdy nic. U Atherisek netreba. Prvni zkouska bude na P.b, pokud nepo..ru zimovani a sezenu samce na jare.. Kazdopadne diky za ujasneni funkcnosti toho inkubatoru,bude chtit si s tim pohrat no. Co se tyce velikosti,tak nemam (zatim) v planu nakej vetsi chov,kde by mi to nestacilo..
Noo, tak já adultního samce barčáka mam Ale co se týče toho zimování- oni na tvrdo nezimujou, takže když holku vystrčíš někam, kde bude mít noční poklesy a přez den tak 20°C (+ lokální výhřev do 30°C) tak tim nic nezkazíš. My je teda necyklujem pro severní polokouli ale držíme jim přirozenej rytmus, takže nám "zimujou" teďka.
Jasne vim,ze ne na tvrdo.. Byla mi doporucena teplota 17 C,coz ve sklepe asi dam,ale je tam tma.. Nekdo to dela,ze v rijnu jim zkracuje den a pak je zimuje pri tech 17C (info z netu).. S tim samcem,by jsme se pak treba domluvili.. Mam holku NZ 2009 z Hammu.Ma tak metr a pul. O nocni poklesy se snazim i tak (otevreny okno a pripadne flaska z mrazenou vodou) a celkem se dari,v chladnejsich dnech na tech 20-21 C a v teplejsich 22-23 C,ale jeste nebyl zadnej extrem,tak uvidime.. (v noci) . Jinak hodny a zvedavy a nenazrany zvire.
No, oni jsou sice děsní tvrďáci, takže přežijou ledascos, ale při stálých 17°C ve tmě fakt hrozí reálný riziko, že ji odrovnáš . Ono dost lidí dělá v chovu vůči těm zvířatům docela krutý boty, co jsem tak četla na netu. Sice Baroňáci jsou fakt tvrďáci, že to asi většinou dají, ale je to uplně zbytečný. Oni v přírodě v podstatě vůbec nezimujou v pravém slova smyslu, normálně aktivujou i žerou... což můžu potvrdit z vlastního pozorování jak v přírodě, tak i u nás, přecejen měli jsme od nich už pár odchovů. Přez léto (tedy naši zimu) noční poklesy nepotřebujou, na severu Argentiny to v létě moc neklesá (spíš bych řekla že i v noci je kur*vský vedro, ale jak kdy, někdy je na noc potřeba deka ). Poklesy tam jsou v zimě a dost citelný (teď když je u nás léto) a kratší den, taky suššejc. Zvědaví a nenažraní jsou, co se týče toho hodný- takových jsem moc neviděla, ale možná že pokud to je několikátá odchovová generace, tak už nejsou takoví vysírkové jako v přírodě nebo z odchytu. Oni pokud se pak uklidněj, tak nekoušou při manipulaci. Ale zase když se rozhodnou, tak vyletěj jak blesk a kousnou klidně i směrem dozadu, přičemž otevřou držku do pravýho úhle. Co se týče té žravosti, tak jsou to popelnice, žerou i těsně před svlekem viz fotka na hadi vs. kořist Jinak pokud by sis chtěl vyzkoušet inkubaci dřív, tak když je dáš přez léto někam ven do stínu, tak ti na to na podzim vletěj
Hmm,zajimavy. Tohle mi bohuzel poradil i jeden chovatel,co je ma.. Ve sklepe je presneji pres den sero,ale prdim na to.teda... Na tech dvacet se dostanu. Coz radej i na Philodryas.com.. Diky za info. Vzhledem k tomu,ze ji mam u okna,tak kratsi den budou mit u me logicky pres zimu. Na suchu ji taky drzim, (ted zrovna ne,jde do svleku) Ad "hodnost" zvirete,tak
se mi potvrdila informace z netu,ze celkem rychle si zvyknuou.. Kdyz jsem ji privezl,tak agresivni nebyla,jen se snazila zmizet a byla v napeti..Po cca 14 dnech,ji to preslo a kdyz prijdu k terarku,tak
zvedave cuci,jestli ji neco nenesu.. Neboji se a klidne vyleze ven. Pak ukazu fotku,az se dostanu na TP z kompu.. Inkubaci bych si vyzkousel,ale budu radsi kdyz to bude ten pristi rok,aby byla urco dospela. Pac prodejce byl importer a nevim zcela jiste,jesli nepovidal pohadky.. Vypada zdrave,vnejsi brebery nema a kopro vysetreni teprve necham udelat,jen tak pro klid. Ten utok do pravyho uhle muze byt zajimaci,ta moje je takova s gracii.. Diky za postrehy,je to zajimavy a aktivni zvire,coz mi bavi..
Asi takhle, pokud má metr a půl, tak zřejmě bude starší než 2 roky a určitě pohlavně dospělá Oni nejsou plaší, jsou zvědaví a klidně vyjedou ven-viz ten samec s myší, dělá to celkem běžně že jak vidí myš, jede po ní klidně mimo ubikaci a zakousne se, začne škrtit...to potom fakt neni problém ho vzít na ruku Jen jsem chtěla říct, že je lepší to nepodceňovat, jednak jsou jedovatější než se uvádí a navíc i umí kousnout, když se to od nich zrovna nečeká
Ad to info z netu...ono na netu je takovejch blbostí, jak lidi pořát něco od někud opisují, tak se to pak bere jak dogma, když to je přeci všude napsaný. Takže se dočteš řadu věcí o údajích z domoviny zvířat a když tam pak pár x zajedeš a nějakou dobu tam pobudeš, vidíš v čem jak ta zvířata žijou, tak zjistíš, že uváděné údaje jsou uplně někde vedle a zřejmě spíš někdo vypustil své doměnky na základě nějakých informací.
JInak s tím rosením je lepší to nepřehánět, oni obývají chaco a suché lesy. Se suchem nemají potíže ani při svleku... já je naopak držela uplně na sucho (jen s mísou na vodu) takhle přez léto a na podzim jak se začali rosit a trochu se jim zatopilo, tak se okamžitě začli pářit...
tyjo OTéčkujem tu Ondrovi vlákno, moc se omlouvám. asi toho necháme a kdyžtak SZ
Dva roky a neco by mela mit urcite.. Je to docela kus hadice,dospelou mys sezere,ale trosku se stim pere.. Ted ji mam v mensim terarku,ale pristi tyden uz bude hotovy novy. Ta moje byla placha ze zacatku,ale ne zas tolik aby po ceste z Hammu hned nezrala..
To me docela prekvapilo. Jak psali na netu-These snakes are VERY food orientated.. Pravda. Ucinku jedu pri lovu sem si zatim nak nevsiml,do mysi se zakousla a uskrtila ji,mensi sousto do sebe nasouka rovnou.. Nasilne z teraria ji nevyndavam,vyuzivam zvedavosti hada (kdyz je potreba polkidit) a klidne mi vleze do roku a obejde se bez ucpavani mysi. Davam si pizor,ale zatim nikdy nebyl naznak jakekoli agrese.. Spis si tak zvedave smejdi..
Jasne,informace z netu nejsou dogma a vybiram si. Da se neco z toho vyprumerovat.. Blby je,ze se muze stat,ze spatnou informaci potvrdi i nekdo, kdo ty hady ma..
Roseni snad neprehanim. Kdyz nejde do svleku,tak ji porosim lehce kytku jednou tydne. Ta do par hodin oschne. Misku s vodou tam ma. Ted pri svleku, rosim obden,ale taky jen tu na rostlinu. Kdyz se svlikaj bez potizi na suchu,tak to je fajn.
Mas pravdu s OT,tak to kdyz tak presun do vlakna P.b,tusim ze tu jedno kdysi bylo..
Na SZ se ted nedostanu.
Jinak mi to nedalo a ted jsem si premeril baronku a lehce jsem se sekl s delkou,ma okolo 127- 130cm.. Takze pockam na ten pristi rok, preci jen..
Takze po roce chovu a shaneni samce jsem dnes rano zjistil, ze ho doma vlastne mam celou dobu.. Takze i v Hammu se da lecos splest a nevyplaci se duverovat prodejcum. Nijak jsem to nehrotil a nezjistoval do dnes, kdy jsem pripustil "druhou" samici.. Tutok je vysledkem.. Je to foceno ted a pokracuje to od osmi hodin rano, tak mi drzte palce. Omluvte kvalitu, ale to jiste pochopite..
MASH pecka.. Drzim pazoury...
Jak jsem říkal, taky držím palce. Luxusní.
Parádní - gratuluju,
...a ať se to ještě povede dotahnout.
M.A.S.H. - jak je mozne, ze som to vedel aj ked som nevedel o co sa jedna??
Samozrejme drzim palce nech to pre mna dobre dopadne
Jak to, ze na zemi nic nevidim?? Si to zlizal alebo co??
Nerd - vymysli si pre neho vlastnu prezyvku
Tak diky vsem.. Snad to dopadne a ja to nepo.. Konec aktu nastal kolem 14:45, slusna prace.
Danio..
Nejsem Ty.. Uvidime, squama asi nic, tak verim "alespon" v baronky. At to dopadne aj Tobe. Nevim, nahoda ?
super
chováte tu někdo i jiné podobné užovky ? Jedovaté i nejedovaté na tom nezáleží,začal jsem znovu chovat háďata ale chtěl by jsem se soustředit na chov
těch menších druhů od 30cm do 100cm max ale spíš menší pod 100cm
né ještěrkožravé
představu mám Tantila,Ninia a pd
Josef
Uzivatel s nickem Michal.. tu chova lecos, ale najdou se i jini.. Ja mam osobne jen baronky a boomslangy.
tak uvažoval sem například nad Aspidelapsema a jinejma malejma hádkama
ten Boomslang je sice nádhernej ale už to je jiná velikostní třída než mám předstvu
ale rád se nechám inspirovat :)
Radare... paráda držím palce
Diky..
Tak to je sirokej zaber.. Malejch jedaku je, ja myslel ze jde o Colubridae. http://www.breeders-expo.de/species/Colubridae.htm l (to jen tak pro inspiraci) Boomslangove jsou sice delsi nez metr, ale nejsou zas nijak robustni a pracuje se s mima dobre. Spis se blbe shani. V rodine Philodryas je taky z ceho vybirat, zrovna baronky jsou z tech vetsich,ale kdo by nemel rad ty jejich cumaky..
Dík jdu se mrknout
jinak Boomslangové se občas objevují ale neměl jsem o ně nikdy vážný zájem
skrze velkou umrtnost importů a o odchovy jsem nikdy neviděl
ale určitě to zajímavej hádek je a pokud by se sehnala něaká pěkná barevná forma určitě by sem se přemlouvat moc nenechal :)
jak je to s umrtností u chrysopelea ornata dá se udržet bez problémů a i chovat a rozmnožovat?
Hodně těhle hádků padá stejně jako Opheodris aestivus
No v cizine sem tam ano, ale ne zdaleka tak casto jako drive a o barevnych formach se moc mluvit neda, to si chovatele drzi jako poklad a odchovy se meni, na inzerci nedochazi a nedivim se.. A ani umrtnost u boomslangu neni tak divoka, to u tech Chrysopelek je horsi.. Tam je treba kupovat cerstve importy a vice ks... V tutom uz neco dobre vi Danio.. Ale zrovna ty ornaty patri mezi snazsi druhy, ále ze budou zrat neco jineho nez gekony a pod. je treba vydrit a pokud se "prevychova" povede, je trreba krmit opatrne kvuli zatucneni, coz je take konec..,
Ako uz napisal M.A.S.H. - Ornaty su z chrysopelejok najlahsie chovatelne.Najlahsie sa daju naucit na mysi, ale chce to neprekrmovat. Udrzovat suche terarko, nedvihat velmi teplotu, narazit na cerstve a dobre importy (co je casto velky problem). Celkovo, Chrysopelejky sa velmi nevozia keby nejake boli, urcite by som do nich siel Z rozmnozovanim je to slabota ale aj u nich. Ak sa nieco nahodou podari, casto mladata padaju.
Co sa tyka tych aestivusiek, to uz by som siel radsej do ornat u nich je vecsia sanca ze ich udrzis ked budes krmit gekonami
co ty tvoje jak jsou na tom už by to mohlo být na té tvoji vidět jestli je napářená nebo ne
já bych do nich taky šel, ale chtělo by to 15-20ks do startu. Ono by nebylo problém je domluvit ale asi mín jak 50ks ne...kdyby nás bylo víc, tak by se to dalo
to je to s tou umrtností tak zlí?Nebo kvůli výběru ?
Ten vyber je prave takovej, co zbyde...
Abys byl schopný vyčlenit zdravé silné jedince, kteří budou schopni páření a budou se dát delší dobu udžet, tak to chce aspon těch 15-20ks.
Jak říká Radar, většinou ti zbydou kusy a ty si necháš.Max, to co je na prodej zbyde po takovéhle selekci kusů. Hlavně sehnat nezdevastovaná zvířata co nejrychleji po importu.
a co odchovy ty jsou už v pohodě ne?
To záleží na úhlu pohledu, jestli jsou v pohodě nebo ne. V pohodě jsou určitě v tom smyslu, že jsou bez parazitů, nejsou dehydrovaný a vyčerpaný. Ale jinak všechny další úskalí chovu zůstávaj. Pořád jsou to potravní specialisté, ale je naděje přeučit je na myšky. A co je podstatný, je to, že těch odchovů je jak šafránu, takže sehnat je, je dost velká pakárna.
tak je pravdou že na žádné burze jsem odchov neviděl
ale ohledně toho krmení jsem od pátel vyslechl že i Ahetula se dá naučit na myši
a předpokládám že u těhle postačí také nechat holátko na pár minut s gekonama v jedné krabce aby načichlo a nebo co ale nejsem zastáncem holátko potřít trusem ještěrů ( prej to funguje ale nevím )
stejné to je u hadů přijímajících žáby
ale sám osobně z tím zkušenosti nemám
nikdy jsem žabožravé nebo ještěrkožravé hady nechoval
kromě Cerastes vipera která mě ale přijímala větší holátka bez problémů
Ani neuvidíš, jsou to choulostivá zvířata a na burzu je brát, je hloupost. To je sice pravda, že různýma fíglama to tak u 20% vyjde, ale stejně ti zkapou na zatučnění, není to je jejich přirozená potrava. Nevidím jediný problém v tom, krmit ještěry, ptáky, ryby, žáby, či hady potravní specialisty. Možná někdo bude oponovat, ale vždy dle ého je krmit co nejpřirozenější potravou. Třeba konkrétně ty bičovky a chrysopelejky ti pujdou po myších na 100% do kytek. A hlavně je nepřeučíš, možná se tu objeví a danio007, který ti poreferuje, co už všechno zkusil za fígl a kolikrát si hole vzaly
No, ta moja je akurat zakalena, takze ju ani nevidim uz asi 3 den
Naucit na mysi sa da v podstate vsetko, ide o to, ako dlho to potrva. Moja prva Ahaetulla nezrala nic ine ako jasterky a gekony 2 roky, potom si vzala sama rybku a tymt o pre nu padlo. Dalej ani tuk.
ostatne bicovky si par krat vzali aj holica, ale fakt iba par krat. A iank celkom funguju na rybkach. To im nehrozi ani tak velmi zatucnenie ako u holicat. Predsa len rybky su s mnozstvom tuku daleko za holicatami....
Co sa tyka chrysopeleii, odchovy uvidis velmi tazko, na burze este menej a u nas, dovolim si povedat, ze asi vobec. mozno tak nemecko. Ale aj tam pochybujem. ked nieco bude, asi sa to do inzercie ani nedostane ale rozoberie sa to medzi znamymi....
Inak, ta moja samica teraz uz bez vecsich problemov dava medvede a holicata, ale trvalo to vyse pol roka. za ten cas zozrala par stovak gekonov . Skusal som rybky, skrecky, holicata mysi, potkanov, medvede, skakavky, dospele mysi, naparfemovane holata.. A nic. Stale len gekony. ked dostali gekoncika tak v terarku bol 3 dni kym sa samica odhodlala dat si ho. proste ak to nevyzera ako frenatus, lugubris alebo nieco podobne,t ak po tom velmi nejdu... Este aj nad vittatom ohrnali nos
Ono uz sa tu par krat riesil import. Nakoniec by do nich slo 10 ludi. Ked som to potom uz daval do hromady, bral som ich len ja. Kazdy ich chcel, ale nikto do nich nakoniec nesiel. Aspon som mal poriadne z coho vyberat A zatial nelutujem. Aj ked suma za krmivo od kedy ich mam je uz celkom slusna a mohol by som si dovolit kupovat kazdy mesiac novu hadicu
bodaj by
Ono u ornat by to este slo, tie beru mysi celkom v pohode. Ale paradisky, alebo nedaj boha peliasky ( ostatne druhy nema cenu ani menovat) si mozes nechat len zdat. Ale samozrejme je to kus od kusu. Jeden zo 100 si kludne vezme
Josefe Josefe, ty seš nějakej nenáročnej NInie a Tantily občas někdo omylem přiveze v nějakým importu, ale většinou kusovky bez naděje na dopárování. Což je ale jedno, protože stejně většinou přijdou v takovým stavu, že do pár dní chcípnou. Ninie jsme měli z vlastního kufrimportu, ale je to takovej had kterýho ubytuješ a pak ho 3 roky nevidíš. A pak ho vyndáš chcíplýho
jednou jsem měl možnost je koupit už po delší karanténě
jednalo se o Ninia sebae sebae a v pohodě přijímali žížaly
já stejně nic netahám z terárií ven a myslel jsem že by postačovalo terárium 40x40x30cm s větší vrstvou zeminy a kusem kůry
nic moc jsemo nich nenašel ale předpokládám že aktivně vyhledávají potravu
stejně tak jako Diadophis
marně sem je hledal v německu
ani ty Diadophise nebo seminatrixky a další prcky
jak se to dá objednat a realizovat jejich dovoz?
prostě by sem chtěl něaký tyhle mikro hady a nikde nic neni
Však jo, ony pokud je získáš v přežitíschopném stavu, tak jsou celkem pohodové a žerou dobře. Terárko jsme měli asi 50x50x30, mohlo by být i menší a vybavené jak píšeš, větší vrstvu hrabanky a kusy kůry. Akorát že jsou pořád zahrabané, já je za tu dobu co jsme je měli viděla asi 2x
Co se týče realizace dovozu, tak importéři do toho nechoděj...tyhle hady dá exportérům nějakou práci najít, takže je ani nenabízej. A importéři je nevozej, páč jsou to hadi pro specialisty, co navíc pokud už přijdou, tak většinou v nepřežitíschopným stavu. Amíci je docela nabízej, ale je problém je sem dostat. Totéž třeba Cemophora coccinea, taky krásný a zajímavý zvířata, ale nikdo to nevozí...
a znáš někoho kdo měl možnost chovat užovky Diadophis punctatus?
zdá se mě že to je celkem běžná užovka něco jako u nás Natrixka
a s krmením by také neměl být žádný problém
za další by mě zajímalo jak to je s tím dovozem od chovatelů z USA
co je potřeba za doklady aby jsem si koupuil jako běžný chovatel něco od běžného chovatele v USA
třeba žabky nebo hady kromě ceny za dopravu to je samozřejmě něco jiného
tak to je dobrý, problém se samcem byl samovolně vyřešen. Držím všechny 4, ať to klapne
Dik Auri Mi povidej , jsem to ale vul.. Pak Ti pisnu SZ, az budu home, tzn. zitra ad tutok tema. Jeste jednou dik.
Také doufám, že se zadaří a dobře to dopadne. Jenom bych ještě zvážil, jakým způsobem inkubovat. Byla by to škoda, kdyby se to nepovedlo. Jenom tak pro jistotu bych si tuhle věc prošel. Jinak "dárek" ti jdu vyzvednout ve čtvrtek večer.
U baronek je inkubace v pohodě, vylíhnou se i nahoře na terárkách. Pokud se líhnou při kolísavé teplotě, tak jsou mláďata pak krásně velká a silná...na ně ani není potřeba inkubátor, akorát je potřeba ohlídat, aby se vejce ve vedrech nepřehřála- ne přes 30°C.
Super, zrovna na tutok jsem se Te pred chvili ptal v SZ, ale jeste na neco.. Tak diky..
Super. Tyhle informace a zkušenosti se neztratí. Díky za odpověď do vlákna.
Mas u mi, jasny a danke..
Pohoda.
Tak nejaky prirastok
Tož jako pěkný no, ale tak barevný...
Ten tmavy pruh na chrbte je farebnejsi jak polovica tych tvojich
U me gut, ty uz sem nekde videl..