Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB a UVA záření

Zdravím, chci si pořídit agamu vousatou a jak všude píšou, vedle UVA záření vyžaduje i UVB. Jak jsem zjistila Žárovka Repti Glo 5 UVB, poskytuje obě tyto potřebné věci. Ale chtěla jsem se zeptat, nakolik je tato 13W žárovka silná, aby vyhřála terárium (cca 80x45x45)? A nebo jestli je nějaká "levnější" cesta jak poskytnout požadované záření.

Také bych se ještě chtěla zeptat kolik by mělo mládě agamy dostat denně či obden cvrčků, tak aby nehrozila obezita. Děkuji za rady :)

"levnejsi" cesta je uz jen v lete slunce. Do toho terarka bych dal urcite 26W reptiglo 10.0, ta 5.0 je slaba sama o sobe, a tuplem 13W - jako zdroj UV-B proste nedostatecne. I ta 26W to terarko nevyhreje, pokud je klasicky "celosklenene" - jako zdroj tepla pridat obycejnou bodovou zarovku (z elektra, ne ze zverimexu s jesterkou na krabicce) - mela by stacit 25W myslim, promerit teplotu aby byla v prostoru kolem tech 28-32°C. Mlade vousatky krmit 1x denne - dokud roste tak mu muzete doprat prakticky kolik chce.