Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Želva nádherná, nežere + neplave

Dobrý den, mám želvu nádhernou je jí 10 let. Mám ji v akváriu s topítkem,filtrací,osvětlením a se suchým ostrůvkem. Teplota vody je 26 stupňů. Jídlo: dávám jí hovězí srdce a rybí filé. Nikdy jsem s ní nebyla u veterináře,protože nikdy neměla zdravotní problémi, kromě měknutí spodní části krunýře. Nikdy nebyla zazimovaná. Nevědala jsem to a mám strach s tím teď začínat.
V posledních dvou týdnech přestala plavat,pouze se nachává nadnášet vodou a snaží se dostat na souš. Sama do vody nejde.
Zároveň se v poslední době omezila v jídle. Jí tak jednu týdně.

Děkuji za vaše odpovědi a případné rady na můj problém.

Když jsem si přečetla vaše reakce, neměla jsem chuť odpovídat, ale jelikož si vaše odpovědi přečetlo hodně mých známých a dalo mě za pravdu , tak odpovídám. Moje želva nepije brčkem kolu, ale opravdu pije z misky, a když ji dám do vany , aby si mohla zaplavat , tak je na ní opravdu vidět, že se jí to nelíbí. Kdyby byla týraná , nedožije se 15 let. Můžete mi také vysvětlit, když ji hladím já, má natažený krk, můžu ji hladit až do "pusy" a kdyby to udělal někdo jiný tak mu ucvakne prst, což by se ji při její velikosti určitě podařilo. Psala jsem pro to. že tuto zimu opravdu ještě nežrala, chtela jsem nějaké rady, ale od vás se jich asi nedočkám. Pokud by se chtěl někdo opravdu přesvědčit o tom , že nemám důvod si vymýšlet, tak ať na sebe napíše kontakt a může se osobně přesvědčit, že je to všechno pravda, i s tím, že ráda sleduje televizi. Čekám na adresy a návštěvy

Ještě jednou bych chtěla reagovat, aby jsta nepadali ze židle. Začátek s boženkou byl takový, že to bylo nechtěné zvířátko. Jelikož jsem prodávala ve zverimixu, nebyl pro mě problém ji zařídit ty nejlepší podmínky a proto jsem si ji vzala od původního majitele. Měla velké želvárko s topením, ovzdušnením , ostrůvkem a dokonce i s vodopádem, ale několikrát se mi stalo, i když to pro ni bylo bylo moc složité, že jsem přišla z práce a želva byla na zemi. Proto jsem želvárko obložila polštáři, aby se nezranila. Božka byla zahrabaná v polštářích a několik dní nevylezla. Od té doby vím, že je jí líp na suchu, ať si o tom myslíte co chcete, možná je to nějaká zrůdička. Když je na zahradě, tak se celý den pěkně natažená vyhřívá na sluníčku a vůbec nevypadá jako týraná . Má tam z kamenů udělaný kopec a je jí tam nejlíp.Když je nás tam více, pustíme ji volně na zahradu, ale vždycky chodí jen za mnou. Můj soused má vodní želvy dvě a jen my závidí, protože ony z vody vůbec nevylezou. Nemám jediný důvod si vymýšlet , mějte se, čau

No myslím, že tohle je ztracený případ. Želva bude zřejmě pěkně oddělaná a počítal bych že už tu moc dlouho nebude....špatná potrava, moc teplá voda bych řek - tím více znečištěná atd., což s teplejší vodou souvisí a 26 stupňů je už až moc.....Pokud uvádíte že se dožila tolik let, tak se tomu ani nedivím, proč ne, prostě to nevzdávala a žila, ale už to na ní bylo asi moc;-)