Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Želva nádherná, nežere + neplave

Dobrý den, mám želvu nádhernou je jí 10 let. Mám ji v akváriu s topítkem,filtrací,osvětlením a se suchým ostrůvkem. Teplota vody je 26 stupňů. Jídlo: dávám jí hovězí srdce a rybí filé. Nikdy jsem s ní nebyla u veterináře,protože nikdy neměla zdravotní problémi, kromě měknutí spodní části krunýře. Nikdy nebyla zazimovaná. Nevědala jsem to a mám strach s tím teď začínat.
V posledních dvou týdnech přestala plavat,pouze se nachává nadnášet vodou a snaží se dostat na souš. Sama do vody nejde.
Zároveň se v poslední době omezila v jídle. Jí tak jednu týdně.

Děkuji za vaše odpovědi a případné rady na můj problém.

Ještě jednou bych chtěla reagovat, aby jsta nepadali ze židle. Začátek s boženkou byl takový, že to bylo nechtěné zvířátko. Jelikož jsem prodávala ve zverimixu, nebyl pro mě problém ji zařídit ty nejlepší podmínky a proto jsem si ji vzala od původního majitele. Měla velké želvárko s topením, ovzdušnením , ostrůvkem a dokonce i s vodopádem, ale několikrát se mi stalo, i když to pro ni bylo bylo moc složité, že jsem přišla z práce a želva byla na zemi. Proto jsem želvárko obložila polštáři, aby se nezranila. Božka byla zahrabaná v polštářích a několik dní nevylezla. Od té doby vím, že je jí líp na suchu, ať si o tom myslíte co chcete, možná je to nějaká zrůdička. Když je na zahradě, tak se celý den pěkně natažená vyhřívá na sluníčku a vůbec nevypadá jako týraná . Má tam z kamenů udělaný kopec a je jí tam nejlíp.Když je nás tam více, pustíme ji volně na zahradu, ale vždycky chodí jen za mnou. Můj soused má vodní želvy dvě a jen my závidí, protože ony z vody vůbec nevylezou. Nemám jediný důvod si vymýšlet , mějte se, čau

No myslím, že tohle je ztracený případ. Želva bude zřejmě pěkně oddělaná a počítal bych že už tu moc dlouho nebude....špatná potrava, moc teplá voda bych řek - tím více znečištěná atd., což s teplejší vodou souvisí a 26 stupňů je už až moc.....Pokud uvádíte že se dožila tolik let, tak se tomu ani nedivím, proč ne, prostě to nevzdávala a žila, ale už to na ní bylo asi moc;-)