Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gekoncik nocni - mlade se zloutkovym vackem po vylihnuti ???

Vylihli se nam prvni dva gekoncici, inkubace cca. 62 a 65 dni pri cca. 28°C, ale ten druhy se vylihl s dost velkym zloutkovym vackem. Stava se to, nebo je neco spatne, vadi/nevadi to, je potreba neco resit? Ten prvni ho mel taky, ale ne tak velky a po chvili ho "vtahl". Oba se vylihli bez problemu = uz byli komplet venku z vejce a smejdili v krabicce v inkubatoru...ted jsou v odchovne - plast box s papirovou uterkou / cca. 30°C

Zdravím,nechci zakládat nové vlákno,tak se zeptám zde.Dnes jsme našli u gekončíků dvě vejce a jelikož nemám vermikulit,tak bych se chtěl zeptat co by se dalo použít jinýho a pokud možno aby se to dalo sehnat v Baumaxu nebo Obi.Teď jsem dodělal suchý inkubátor a tohle musím ještě dnes honem sehnat.Dík za rady

Je dokonce nutné ho navlhčit (přiměřeně, nesmí být mokrý), protože kožovitá vejce gekončíků nabírají při vývoji vodu ze substrátu (rostou) a hlavně daleko snáze vysychají oproti vápenitým vejcím. Takže navlhčit perlit (cca 1-2 dcl vody na 1 l perlitu) a vejce do něj klidně úplně zahrabat a krabičku zavřít víčkem (větrání jen několika dírkami) a celou krabičku nechat na vhodném místě (teploty den/noc 27-33/22-26 nebo stálá teplota okolo 28-32 st.).

Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli je špatně,když to kožovité vejce trochu ztvrdne? Jedno už jsem musel odstranit,protože splasklo a začínala se na něm dělat plíseň.Jinak inkubuju na 29°C vzdušná vlhkost je 88% a vejce mám v plastový krabičce s víkem ve kterém je pár dírek.

No nevím, není to zrovna extra kvalitní literatura, podle mě narozdíl od gekonů, tak gekončíci mají vejce kožovitá a ta v suchém vermiculitu vyschnou, já je teda zásadně dával do vlhkého vermiculitu, pokud byla výjimečně nalezena částečně seschlá, tak dokonce do dost vlhkého vermiculitu a po jejich napnutí potom do méně vlhkého.