Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je legální prodávat ještěry

mám doma spoustu ještěru a tudíš i mládata a ted mi vrtá hlavou jestli je potřeba když prodává člověk svoje mládata jestli potřebuje mít živnost nebo tak něco nebo odvádět daně.nekdo mi tvrdí že ano a někdo ne ale podle mě je to blbost.jaké mate skušenosti?

tuším, že pokud jde o prodej zvířat ze zájmové činnosti (tedy, že se tím profesně neživíš), tak nic nepotřebuješ (samozřejmě kromě platných dokladů ke chráněným druhům). Ale pokud přesáhneš nějakou částku za rok (tuším, že to bývalo 24 000), tak bys to měl zdanit, ovšem to asi skoro nikdo bez živnostňáku neřeší.

Předpokládám, že narážíte na inzerát P. Šmeka :) Nabízí druhy, které jsou v Bersnké konvecni (Iberolacerty a Timon) a nevěřím, že by na ně dal jakékoliv povolení k chovu... Ale je fakt, že u nás Bern nějak úřady zatím neřeší, ale začnou... VH