Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Eryx colubrinus

budu si pořizovat tohoto hada a chtěl bych se zeptat jaká žárovka je pro něj nejlepší a jestli mám dát na dno žlutý písek nebo rudý písek ... a jestli mohu chovat jen jednoho v terárku a pak ještě přikoupit ... Děkuji :-)

chtěl bych se zeptat jaká žárovka je pro něj nejlepší a jestli mám dát na dno žlutý písek nebo rudý písek ... a jestli mohu chovat jen jednoho v terárku a pak ještě přikoupit ...

Je mu to fakt úplně šumák.;-) Představ si, že u něj dokonce mám v písku i trochu rašeliny a žárovku obyč 40 W.

já vím táta mi notaeusku ani spilotu nedovolil tak mi zbývá eryx

A Ty máš snad nějakej seznam nebo co?Hele, vyprdni se na to, dokud je čas.Určitě jsi výborný fotbalista.Teď si nedělám srandu.Chov plazů je teď hodně populární, ale většinou to končí smrtí hada vinou ´´chovatele´´, což se Ti už povedlo.Byl to boa a to už je co říci.Navíc sis udělal hodně dobré jméno i s tou koupí.To chceš zamordovat dalšího hada?Vsadím se, že i ty další zvířata mají na kahánku, stejně jako Tvůj pes, který bude na tom určitě taky hodně zdravotně špatně.Takový lidi by měli vidět zvěř jen skrz pěti centimetrový sklo.To Tvoje rodiče nemají rozum?Vím, že nebudete zřejmě rodina skladníků ze šroubárny, tak si přece nebudeš kupovat guttaty, které má každý ´´nezkušený´´ chovatel, že?Dej se na ten fotbal, kde můžeš něco dokázat, ale toto není Tvá cesta.Sorry.

Bohužel, přesně tak. Nechápu, kde se v něm bere taková drzost, že se jako zkušený chovatel vyjadřuje pomalu ke každému vláknu. V jeho věku jsem držel pusu a krok, snažil se co nejvíc pochytit a v životě by mě po měsíční zkušenosti s jedním hadem nenapadlo někomu, kdo mě nezná, "dávat zkušené rady". To jsem si koneckonců nedovolil ani mnohem později. A k těm eryxům. Možná zklamu, ale žádný z mých loveridgei nebyl vyslověně útočný a kousavý. Samice vůbec a samci s sebou jen nervozně cukali z leva do prava, snad jediný u toho občas otevřel tlamku a dokázal se tak zachytit třeba za prsty svými zoubky.

já chci ted něco takovího kousavího

Ještě bych dodal,že nechápu proč si někdo chce koupit hada který je agresivní,v tolika letech kolik mu je myslím 13 nebo tak nak .Já sem na tom s věkem podobně a kvůli tomu si ted budu kupovat jenom Boaedon fuliginosus ,který je prý povahově jako gutka.... (nemluvím ted zrovna o eryx ,jak píšete tak asi agresivní neni ,ale třeba agresivní: notaeuska,někdy i spilota....)

Jenže je rozdíl něco dělat s na*ranou 3 m anakondou a nebo s 30 cm hroznýškem :-)) Měl jsem 3 druhy hroznýšků a můžu říct, že všichni občas - hlavně při vytahování z písku - dělají výpady, jakoby sekají do boku, ale nakonec nekousnou. Mě kousli za několik let chovu max 3x. Nicméně je to takové nepříjemné chování ze začátku, pak se uklidní a jsou v pohodě.

Tak a zase zpátky do školy a nezlobit. Sakra co to tu máte za bitevní pole? Takhle se hádejte o přestávkách na záchodcích a ne zde. Vosisak - už si trochu srovnej, co vlastně chceš. Od anakond, přes kobercovky, hroznýšky ses dostal k hortulánům. Co bude další? Neprezentuj se tak, jak se prezentuješ a ostatní se do Tebe nebudou trefovat.

Tohle je pěkně rozjety vlákýnko. Já teda vosisaka vůbec neznám tak se nevyjadřuju, ale podle toho co se tady píše je to pěknej expert. Mě teda kdyby se dostal pod packu někdo kdo úmyslně ublížil hadovy...neunikne! Já si nedovedu představit, že by mě a hady rozdělilo něco jinyho než přirozená smrt. Smrt sešlostí věkem. Kdyby zesnul mojí chybou hned kupuju provaz a hledám pěknej stromeček.

Nechapu neustale "drsnacke" narazky typu, zmlatim, prastim, utlucu...z moji zkusenosti tyhle vylevy maji zakomplexovani jedinci co by to radi udelali nic mene nikdo slabsi neni casto po ruce...nic proti nikomu jen tyhle silacke reci jsou k nicemu...

Já si nedovedu představit, že by mě a hady rozdělilo něco jinyho než přirozená smrt. Smrt sešlostí věkem. Kdyby zesnul mojí chybou hned kupuju provaz a hledám pěknej stromeček.

To se tak nádherně říká a ještě krásněji poslouchá.Bohužel,ale realita je někde úplně jinde.:-)

já kdybych si koupil toho hortulána tak si ho koupím z odchovu a mládě takže bych ho dokázal vychovat nebo jsem taky přemýšlel o ruschenbergerii ale ten se mi zdá moc velkej

Myslím že zrovna vy dva si nemáte co vyčítat - snakeman a vosisak. Takže hadí muži uklidni se, navíc neříkal si že tady končíš? Začíná se to tu pomaličku zvrhávat.

vosisaku: Přestaň neustále vymýšlet do nebe volající hovadiny. Zapomeň na to že doma máte vytapetováno petitisícovými bankovkami, zapoj tu chlupatou kouli co ti sedí na krku a přemýšlej už konečně. Co kdyby sis dopároval zvířátka co máš a neustálě nevymýšlel něco novýho co nakonec stejně padne protože tatínek má paniku ze zvířat a ty ani máma na tom nejste o moc líp. Když máš teda touhu rozšířovat tak proč si nemůžeš pořídit nějakýho pěknýho plazáka kterej nestojí majlant a je vhodnej pro začínajícího teraristu? Předem stručnej výčet protože už to zname: B.fulignosus, E.helena, E.guttata, L.t.hondurensis, L.t.sinaole, L.g.californiae......................... Vidíš že jsem se přemohl, zkousl a napsalto s klidem a vážně. Co kdyby ses teď zamyslel, začal psat jako normální začínající chovatel, kterej si to u většiny zdejších teraristů celkem pokakal a snažil se hodně přemýšlet + si aspoň trochu napravit reputaci. Když to trvale zvládneš, budeš se chovat normálně a ne jako rozmazlenej prachatej trouba možná i já trošku přivřu jedno oko vůči nevraživosti proti tobě a zatínající se pěsti když tě tu vidím.

Ja si myslim ze je este moc mlady a vyrastie z toho, ak sam nechce tak si aj tak neda poradit a zvieratko si kupi za peniaze rodicov. . . Tak mu radsej poradte co ma robit s tym ktorym konkretnym zvieratkom, alebo mu napiste nejake rozumne alternativy a ne ze plysaky ;) Ale tak ano, verim ze to co pise dokaze pohnut zlcou nejednemu teraristovy . . . Vosisak preco nejdes do Epicrates cenchria cenchria? Krasne kludne hady, nenarocne na priestor a udrzbu, kompaktnejsieho rozmeru, ale zase ziadna uzovka . . . myslim ze to by zvladol aj vosisak