Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na co si dát pozor při koupi Eublepharis macularius

Dobrý den,
chci si koupit nějaké gekončíky a tak bych chtěla vědět na co si dát při koupi pozor.
Je mi jasné,že budu koukat zda nejsou hubení nebo nemají nějaké plísně.Mám pouze zkušenost s hady.A zároveň bych se chtěla zeptat jestli neznáte nějaké chovatele gekončíků z okolí Karlových Varů nebo Sokolovska,protože ze zverimexu bych je nerada.Děkuji za odpovědi.

To je zvláštní, že nevíš. V inkubátoru teď nic nemám, samice mi nakladly vejce, a samec už je pryč, byl nemocný (nejspíš křivice), takže musím sehnat nového statného samce a přístí rok budou zas mladé :-). letošní odchovy jsem už udala, jen jednoho jsem si nechala, byl nádherně zbarvený. Viz. někde na poradně ze září dotaz na určení typu nočnáka dle fotek. :-).

Přémo, nic se neděje, nemůžeme vědět vše :-)

Nevim presne co myslite tou plisni, ale muzete jeste zkontrolovat aktivitu zvirete (jestli reaguje kdyz se s nim treba nakloni krabicka - netrepat), obcas mivaji nekteri jedinci nedosvlecene konce prstiku takze se podivat na tohle, mrknout jestli zvire nema krive nohy, natekle klouby nebo pater do vrtule, jeste muze byt problem s pokousanim, s poranenim nebo defektem oka, dosedanim celisti...proste si zvire poradne prohlednete. V praze bude eubliku jako vzdy kopa, i ja tam budu mit par prcku.

Díky za vyčerpávající odpověď.Na tu plíseň jsem se ptala proto,protože kamarádka si koupila na nějaké burze právě tohohle gekončíka a ten jí během 10 dnů přestal jíst.Tak šla na veterinu a tam jí doktor řekl,že má tělíčko potažené plísní.Měla na něm takový šedožlutý povlak,který šel vlhkou houbičkou stáhnout.

nevim jak ty ale ja kupuje zvirata behem sezony - tedy po prezimovani... Nikdy sem neslysel zeby nekdo kupil nebo prodal hibernujici zvire... I kdyz dneska je asi uz mozne vsechno...
Co se tyce toho ze ti domaci napadli noveho gekoncika tak to je zcela normalni a z vlastni zkusenosti vim ze kdyz jim das noveho tak se ta situace zopakuje... Jsou to teritorialni zvirata - domaci uz maji vytvorene "okrsky" a taky hierarchii - kdyz jim tam soupnes nove zvire tak si musi vyjasnit prostorove naroky a taky kdo je tady sef. Je jasne z domacim terarku maji puvodni obyvatele navrch... pokud chces pomoct novemu prichozimu tak bys mel kompletne prestavet a umyt puvodni terarko (nikdo v tom pripade nebude domaci takze nikod nema navrch), pridat spoustu novych ukrytu a rozdelit je tak aby na sebe zvirata nevideli... Potyckam nezabranis - hierarchie se musi ustanovit - jde o to aby se minimalizoval stres zvirat, pripadne nejaky ten kousanec... Pokud mas male terarko tak bych rozhodne zainvestoval do vetsiho kdyz uz chces chovat vic zvirat najednou.
Jo a este - neni dobre k sobe pridavat ruzne stara (velka) zvirata - starsi a vetsi pak terorizuji ty slabsi a mensi...