Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mražení holátek

Zdravím,potřeboval bych se zeptat,včera jsem si koupil ve zverimexu (na objednávku) 10 živých holátek,chci je zamrazit a nadělat si zásoby,protože bydlím 20km od zverimexu a nemůžu každý týden jezdit do města,tak bych potřeboval vědět,jestli mám holátka usmrtit(popř.jak?) nebo je do mrazáku dát živé,ale příde mi to dost drastické.Děkuji.

Si myslim, ze holatka muzes dat klidne zamrazit zive. Jsou to novenarozena mladata a nemaji jeste tak dobre vyvinute udrzovani tepla. Krom toho maji vhodny pomer plochy a objemu tela, tudiz se podchladi a zamrznou celkem rychle. Ale nechci nabadat k nepravostem. BTW, stejne je tusim protizakonne, aby se mysi a potkani vubec usmrcovali, paklize k tomu nemas atestaci. Jinak to spada pod tyrani zvirat. Technicky (a teoreticky) ale, uz odrostle mysata a dospele je nejlepe cervikalne dislokovat. Chce to trosku cviku, ale metoda je rychla a ucinna: palec s ukazovackem zhora na krk hned za hlavu, druhy palec s ukazovackem uchopi ocasek u korene, s citem natahnout az to praskne, a hotovo. Potkany takto lze rovnez, ale tito se za siji jen tak uchopit nenechaji. Toz s nima je nejlepsi nejdriv prasknout o hranu (napr. te zminene bedny anebo panelakoveho schodu) a pak rychle dislokovat.

No, chce to dobre vycihnout situaci a nedelat moc hluku. Zase ale sousedka na patre muze vedet o tech "potvorach slizkych, fuj, ja bych sa teho bala", a taky ze nezerou salat. Tudiz ji to divne neprijde, vykoukne-li v inkriminovanou dobu ze dveri. Taky muze napriklad vedet, ze leckde jsou potkani v panelakovem byte uchovavani v mrazaku vedle kurecich prsou a merunkove drene :-)
Potkany uz davno nechovam, ale kdyz bylo tehda potreba do zasoby odrostly odchov... Pravda, krev pousti z te porovite napodobeniny mramoru nelehko. Nato je zde savo, ktere stopy uzivani spodniho schodu na mezipatre k teraristickym ucelum spolehlive zahladi :-)
BTW, ze zkusenosti v terenu vim, ze existuje jeste moznost fixace potkana v igelitovem nebo platenem sacku, po ktere nasleduje jiste uchopeni a cervikalni dislokace.
Aby se ale nezdalo, ze jsem prilis cynicky. Ke kazdemu usmrceni krmneho zivocicha vzdy pristupuju s uctou, od ktere se odviji snaha o rychle a pokud mozno bezbolestne provedeni. To uz jsme ale zase o kousek mimo puvodniho zamrazovani holatek.

Já Vám lidi nevím. Krmím holatama, ale asi jsem nějaký cíťa. Dávat zamrazit živá holata mě přijde dost drsný. Vím, že to tak spousta chovatelů dělá. Vím, že jde jen o krmení pro hady a stějně je sežerou. Ale dávat je do mrazáku živá? Ani náhodou. Co elektrické křeslo :-)

Jo když se tu pochlubím já svým prvním zážitkem krmením holaty tak jízdenku do Bohnic mám jistou.Naší první guttatku si vymodlila má dcera.Když jsme ji vezli z tera burzy tak jsme pro první den koupily (zaplatpánbu) jen dvě holata.Náš malej že je ponese,ale když došlo na to že je to krmení pro hada tak je nechtěl pustit ty drobečky malinký.Koupila jsem mu cestou křečka aby měl mazlíčka a holata předal pro hada,ale nakonec když mu proudem tekly slzy,měli jsme nejen křečka,ale co každý dvě hodiny jsme krmily holátka kapátkem s mlékem,masírovali bříško a zahřívali:-D tak asi tak:-D Ted už děti přilepení na terku čekají až se na hole vrhne a prý "hustý"

raz had chytil mys za zadok a zacal skrtit. samozrejme mys mala polovicu tela volnu a snazila sa branit a hryzt hada. pomocou pinzety som ju chytil za krk a zatlacil... bolo to dost rychle.sam som sa cudoval... zrejme sa mi podarilo prerusit miechu... tato metoda asi nebude vhodna u holiatok kedze by asi boli rozdrtene pri tejto metode.