Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodej živých holátek

zdravím všechny,
chci se zeptat jak je to s prodejem živých holátek? do dneška jsem nic neslyšel ani neřešil protože mě nenapadlo že se nesmějí prodávat (mám svůj zdroj).... Jentak jsem se dnes šel podívat tady u nás na jihu do zverimexu a tam jsem slyšel u pokladny paní, že by chtěla živá holátka a prodavačka na ni že se nesmějí prodávat že je to zákonem zakázané...
prosím vás jak to tedy je?

tak se toho svýho zdroje zeptej, který zákon to zakazuje, číslo, rok vydání, paragraf,
ale spíš bych to viděl na překroucení pasáže zákona, který se zabývá týráním zvýřat,
taky kdyby to byla pravda, tak na každé teraburze bude hafo ochránců zvířat hlasitě protestujích proti prodeji živých holátek

Je to zákon o týrání zvířat.
Každý chovatel má od SVS vystavené podmínky chovu hlodavců, kde se jasně říká, že: sající mláďata nebudou transportována bez matek.
Co se týče samotného prodeje holat v zooprodejnách, myslím si že pokud by se přišlo na to, že je prodávají, budou s tím mít nemalé potíže.
Co se týče burzy a prodeje holat na ní, je to ten samý případ .
A co se týče prodeje mrazených holat, to je věc ještě složitější, jelikož prodejna musí v takovém případě prokázat kopii listu dodavatele, který musí mít kurz na dušení zvířat a jejich následný prodej, certifikaci na výrobu živočišných krmiv.
PB

To je zajimave. Zakon taky jiste resi humannost zabiti matky ve sklapovaci pasticce, kdyz jeji sajici mladata budou nekolik dni chcipat hladem a zimou... No jo, vim, je to jenom takovy vykrik do tmy.

Nicmene, to si jako kazdy chovatel musi s holaty koupit i jejich matku, a pak to vsechno transportovat spolu? Zakonu jsem si vsimal jenom co se tyce lamani vazu mysim. Tohle je ale vazne zajimave. S az neprijemnymi dusledky pro mnohe chovatele nechovajici vlastni krmne hlodavce, paklize se o to zodpovedni urednici zacnou zajimat.

Jo, tak s tím Bohužel asi nikdo nic neudělá.
Co se týče sklapovacích pastiček, lze předpokládat, že se do nich chytají jen divoké myši, které jsou prohlášeny za škůdce. Ať tak či onak, jejich holata to odnesou , to je fakt. Na druhou stranu je dobré říci, že taková smrt pro matku je asi rychlejší, než otrava, na kterou umírá podstatně déle a zákon vyloženě nařizuje trávení divokých hlodavců ( myši a potkani ) a nad tím se nikdo nepozastavuje.
Je to asi tím, že je třeba si přiznat, že žijeme v Kocourkově.

Jinak to co píšete o tom, že si každý má koupit sající matku, tak bych neřekl, že by to mělo být. Zde se jedná o situaci, kdy chovatel chce prodávat holata na burzách , nebo zverimexů.
Takže ani ve zverimexu, ani na burzách by se neměla prodávat holata, u kterých nejsou matky.
To že si někdo koupí pár holátek pro své hady asi nebude zrovna trestné, ale postižitelný by mohl být ten chovatel, který je takto prodává.
PB

zákon vyloženě nařizuje trávení divokých hlodavců ( myši a potkani ) a nad tím se nikdo nepozastavuje.
Je to asi tím, že je třeba si přiznat, že žijeme v Kocourkově.

spis je to tim, ze: "Deratizace, odchyt a usmrcovani volne zijicich zvirat patricich mezi skodlive organismy se ridi zvlastnimi pravnimi predpisy" , slouzici k ochrane "verejneho zdravi". Cela vec se navic ani zdaleka netyka vsech "divokych hlodavcu" v kazde situaci.

tak to v tomto případě by všem lidem pochcípaly mladí hadi kteří se ničím jiným krmit nemohou já zvířata miluju ale nějak se krmit musí takže je tento zákon pěkně na hlavu. ještě bych se chtěla zeptat zda někdo nevíte kde bych sehnala mražené myši nemám ráda když musim svý hladovce dávat živý myšky je mi jich líto předem dík za odpověď

Našel jsem v jedné diskuzi o prodeji holátek toto:

Dobrý den, těší mě, že jste se na Nás obrátila s Vaším problém a musím uznat, že jste mě zaskočila, jelikož zákon proti týrání zvířat i veterinární zákon znám moc dobře a ani v jednom o myších holátkách není nic napsané (pro jistotu jsem je znova přečetla i s novelizacemi). Proto jsem kontaktovala společnost na ochranu hospodářských zvířat a tam my řekly, že prodej myších holátek není zakázán, ale je povolen jen pro prodej jak potrava pro hady a další malé savce.
Děkujeme za dotaz a přeji příjemný den.

S pozdravem Silvie Vacková SEVER Hradec Králové

zdroj: http://www.ekologickavychova.cz/forum.php?kam=vypi szpravu&tema=2&dotazid=12

Proto jsem kontaktovala společnost na ochranu hospodářských zvířat a tam my řekly, že prodej myších holátek není zakázán

spis nez na zminenou spolecnost by bylo vhodne se obratit na nekoho, kdo dela do "zvirat v zajmovych chovech". Zakony tykajici se jedne i druhe skupiny zvirat se v nekterych bodech dost vyrazne lisi.

SVS je jen jedna. Zákonem je takový prodej, jak ho známe zakázán. Při tvorbě zákona o týrání zvířat se případ holátek pravděpodobně nebral v úvahu. Je to páka především na hospodářská laboratorní a zájmová zvířata, v drtivé většině se tedy jedná o něco jiného než o krmnou myš. V praxi se toto přehlíží, protože to jinak praktikovat nejde. Skuste prodat s holaty kojící matku, kde budete mít za chíli chovnej materiál, co když někdo bude mít jednoho hada, ostatní holata vyhodí doma, nebo je prodejce sní? Je to nereálné. Je lepší do toho nešťourat, nebo můžeme zaplakat. :-D

tak u nás na Olomoucku je prodávají skoro všude. Mražená neustále a živá 2x týdně, ale 9kč/kus - hrůza - zloději

Občas mám vlastní, ale těch není moc a jsou jen tak 1x za 3 měsíce, ale zase vím čím dospělý pískomily živým, takže mají háďátka holátka se spousta vitamínkama.

No za 16,-kč... musíte se na to podívat jinak... je to strava dostatečně velká pro malého hada stejně jako myš pro dospělou guttatu, která by snědla dvě. Proč už tady nikdo nekřičí, že potkan stojí leckde skoro 50,-kč když je to většinou strava pro hada?

zdar:-D: k tématu- no jěště,že jsem si dnes dal claritin.
Začíná to asi tady...jak si pořádně namastit kapsu.
1.Velkochovatelé myší jsou vždy v balíku.Tuším,že asi3ks.jsou tak hladoví,že začli chodit i do "normální"práce.
2.Mám obchůdek,tedy původně to měla být kůlnička na dříví,ale nyní prodejna.
Musím zaplatit soc.zdravotní,energii a pokud nejsem ve svém taky pronájem,takže cca musím a.d. měsíce vydělat cca 40tis.kč abych zaplatil a nechcípnul hlady.Cena prodeje se pak zákonitě musí někde projevit.
3.Pro ty "špekulanty":-D dovolím si poznámku:pokuste se někdy spočítat náklady na jedno hole,skákajdu,adulta a pak mi dejte vědět;-);-).Velice rád se tu matematiku podělím.
4.Pokud jsem někoho zvedl ze židle,omlouvám se,taková situace je.

Zdar pošuku.
Ještě jsi zapomněl na věc úhyny... Buď si do toho tvýho scénáře jak jsi zbohatnul laskavě namontuj i krmení , tzn. dopravu, cenu a telefonáty, nebo aspoň likvidaci na nějaký kafilerce, když ti to pochcípe hlady. Nebo mrtvolky lupeš za kůlničku na hnůj?
Dál jsi zapoměl říct, že takový chovatel je naprosto neseriozní a on vlastně zvedá ceny, protože je to samá dovolená na kanárech, Malorce, a Florida je letos hitem č.1, takže myši a holata zase nebudou :-D
Tohle jak sám uznáš, cenu zase o něco zvedne a zase se bude křičet, že to není jako za komančů, kdy jsi koupil na kosičku brousek, za korunu kousek.... Doba je zlá ;-)
PB