Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno korálovky-kanibalismus

Dobrý den chtěl bych se zeptat na kanibalismus korálovek konkrétně u korálovky sedlaté (chci chovat pár ale bojím se že samička sežere samce před během nebo po páření) jak toho docílím aby se úspěšně spářili a nesežrali se navzájem díky předem

Jestli jsi je nikdy nekrmil jinýma plazama a celej život jedou na myších, jsou stejně velký, nemusíš mít strach. Samozřejmě je k sobě nedávej k smrti vyhladovělé :))
100% záruku ti nedá nikdy nikdo :-)

(chci chovat pár ale bojím se že samička sežere samce před během nebo po páření)

a proč ne samec samici? ;-)

Tak to se neboj, choval jsem je vždy pohromadě, mimo zimování a nikdy ani náznak kanibalismu, dokonce mi nechtěli sežrat ani nepovedené užovky. Jen je třeba na ně dohlídnout při žraní, rády se skousnou a pak by mohlo dojít k problému (polykání jedné myši ze dvou stran nekončí dobře), ale to se může stát u všech hadů. Akorát rozděl březí samice (nenechávej ani dvě březí spolu) a samce zvlášť, protože vajíčka jim fakt chutnají. Párkrát jsem je včas neoddělil a celá snůška sežraná, naštěstí občas jsem je načapal a něco zachránil:-). Pak už jsem březí samice měl vždycky zvlášť. Ale někdo je má pohromadě a vejce mu nežerou (větší šance je, když tam samice má malou bedýnku s rašeliníkem nebo něčím takovým, kam zaleze a naklade. Tam je občas chovatel dřív než samec.:-)

Požírání vajec mohu potvrdit, samec vždy čekal za samicí a co vykladla to hned sežral prevít. Určitě oddělit při očekávání snůšky. Jinak se nesnažej požrat, ikdyž se mi už stalo , že jsem tahal samici samcovi z huby už z jedný třetiny sežranou, ale to se hádali o kanára. Jiný hady žerou s chutí, hlavně gutáty. Jinak při páření se žerou snad jen pavouci a kudlanky ne ?