Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Natrix maura - užovka podezřelá - chov

zdravím a zároveň se omlouvám že zakládám další vlákno ale moje předešlá diskuze byla uzamčena a o tomto hadovi jsem tu nikde nic nenašel... chtěl jsem se zeptat jestli má někdo skušenosti s chovem tohoto hada a popřípadě prosím o nějaké rady do začátku...
Změna předmětu, původně: užovka podezdřelá (halapremek) (krokodýl) (krokodýl)

chci dát na dno takovej světlej jemnej písek...

...to asi nebude dobré, Uvědom si, že ti budou žrát ryby, případně rybí maso, které protáhnou tím jemným pískem a budou mít tlamku plnou písku. Tato zvířata hojně využívají vodu v nádrži, takže po vylezení se obalí pískem, poté opět vlezou do nádržky a budeš mít víc písku v bazénku , než na dně. Volil bych spíše štěrk. Jinak je třeba si o nich opravdu něco přečíst, protože např. vzhledem k jejich vztahu k vodě, dále řídkému trusu apod. bych raději volil skleněné terárko (snažší údržba), nebo voděodolnou úpravu toho tvého.

Ja nevim, nechoval jsem je, ale tak nějak. Ale pokud je chceš kupovat ve zverexu, tak neverim, ze je budou zimovat ... :( Poud je to opravdu ona, tak se obavam, ze nebudou v extra stavu... Ja bych se takovych hadu trochu obaval, radeji bych sel do nejakych snaze chovatelnych vodnich druhu, jako jsou uzovky rodu Thamnophis, Nerodia a dalsi.

VH

moc se mi zalíbila thamnophis marcianus

terárium uzpůsobit na výšku a na celeém dně udelat jezírko nad kterým by byly různé věřve a převysy

Počítám, že do měsíce až dvou by bylo po ní...

Potřebují relativně suchý substrát.

Jak píše VH, pro vodní užovky určitě terárko na plocho. A bacha většině vadí přemokřený substrát.

Ta maura mimochodem zas nijak náročná není, pouze je třeba dotovat vit.B při krmení převážně rozmraženými nebo i čerstvými kaprovitými rybami. Bez zimování funguje celkem slušně taky (samo až na množení, i když ani to není stopro bez šance). Ale lze zimovat jen velmi mírně, obzvlášť u jedinců z Maroka, ale ani to španělské nebo francouzské středomoří není nijak drsné.