Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem malá suchozemská želva

Zdravim všechny,
popravdě o želvách vim téměř kulový, takže mam dotaz jeden dotaz na toto téma.
Potřeboval bych poradit druh suchozemský želvy, kterej není náročnej na prostor a nepotřebuje nějaký extra zimování, není nějak extra náročnej co se týče potravy? Evropské Testuda jsou moc veliký. A aby byl tento druh za rozumnou cenu.
Děkuji

Třeba samci Geochelone elegans nedorůstají nijak závratných rozměrů, žádný z těch mých není "extra náročnej", co se potravy týče. Dokonce nevyžadují "extra vůbec žádné" zimováni. Cena u samců bývá rozumná - cca. jeden tisíc v českých za centimetr délky plastronu (to je ten spodek u želvy), leckdy pořídíte i dva za cenu jednoho.

Elegansky bývají často zvlášť celoročně v interiéru problematické - "nespecifikovatelné" dýchaci potíže, resp. "jakoby" nachlazení...

Já bych doporučil třeba Testudo (graeca) nabeulensis (nebo jak se to píše). Občas se dají sehnat (akorát častěji bez papírů než s...:-/). Nejsou velké a nepotřebují zimování.
Další z těch "menších" a ne až tak náročných jsou třeba Malacochersus tornieri. Ty jsou ještě také celkem v rozumné cenové relaci.
POZOR, PRO VŠECHNY ZAČÁTEČNÍKY: To "ne až tak náročná neznamená hračka pro kohokoliv:!: Naopak, všechny želvy jsou přes veškerou svou tvrdost křehké nádoby.

sorry za OT:

všechny želvy jsou přes veškerou svou tvrdost křehké nádoby.

...takže vlastně situly:-) (situla = křehká nádoba - lat.)

A teď k želvám: já tornierky osobně řadím už spíš k těm "těžším"...snadno "blbě rostou"
Za sebe bych dal tip na T. hermanni hermanni (oproti THB fakt prcci) nebo THB z Chorvatska

Když už tady doporučujete tornierky, elegansky...to přeci není finančně nenáročné, jak žádá zadavatel dotazu, to už můžete doporučit např. jen 13cm velkou Geoemyda spengleri nebo nějakou Terrapene carolina např. triunguis - ty maji tusim max 15cm.

Zrovna koukam do terárka na včerejší Testudo graeca terrestris z podzimní snůšky a říkám si, že odchov by zas moc náročný být nemusel, cena taky, rodiče velikostně: samci cca 10cm, samice cca okolo 15cm, klasické zimování taky nepřipadá v úvahu.....

Když už tady doporučujete tornierky, elegansky...to přeci není finančně nenáročné, jak žádá zadavatel

Jak pro koho, někomu připadá 4 000 - 6 000 za pěknou odchovanou želvu přiměřené, carolinky z odchovu nebudou o moc levnější. Spenglerka je trochu něco jiného než si většina lidí pod pojmem suchozemská želva představuje (naprosto odlišné krmení oproti výše jmenovaným, ne každý je ochoten akceptovat chutě toho malého dravce, ale je to překrásné zvířátko:-)).