Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak často krmit?

Ahoj přečetl jsem si tu x článků o krmení a také si stáhl překlad knihy The Guide to Owning a Red-tailed Boa napsal p. Glen Drewnowski. Mohu poprosit zkušené chovatele o Vaše názory na tento odstavec z již zmíněné knihy? Myslím, že kdybych napsal na poradnu jsem začátečník a krmím takhle, že mě 90 procent příspěvků ukamenuje.

"Novorození hadi svou první potravu přijmou krátce po svém prvním svleku. Růžová myšata (novorozená)jsou pro mladé hady vhodnou potravou, protože jsou malá a výživná. Mláďata hadů by měla být krmena jednou nebo dvěma myšmi každých 4 až 5 dní. Po několika týdnech můžeme nabízet tzv. "fuzzies" (osrštěná, ale ještě slepá myšata), potom následují "skákavky" (myši, které odrůstají). Když jsou hadi větší, můžeme jim nabízet dospělé myši.Když hroznýš dosáhne 90cm, přejdeme na potkany,již nabízíme 1-2 ks každých 5-7 dní. Hroznýš dlouhý přes 180cm může žrát 1-2 králíky každých 7-10 dnů.
Důležité je hroznýše nepřekrmovat".

Beru to jako odbornou literaturu, jak je možné tedy že ten frajer to takhle napíše do knihy? Beru to jako že je zkušenej chovatel.

mozna by to chtelo sem hodit spis original textu, jestli se nekde neco nepomotalo nebo neztratilo v prekladu. Neco jako kdyz nekdo v literature prelozi ptaci druh "bee-eater" jako vcelojed :-)

znacka pbendek? Jestli ano, tak Vas mohu ujistit, ze v jeho pochybnych prekladech je nesmyslu vice. Treba pocteni v genetice koralovek bylo docela peklo (lucifer promine). Kdyby to dotycny alespon prelozil trochu na urovni kdyz uz to nelegalne prodava :-/

není a nebyl to můj upload :-) a rozhodně ne můj překlad. já začínám a končím u "guten tag" :-D... napiš ve které je to knize a na jaké straně a já na to tam taky mrknu ;-)
Ale jinak pbendek to nejspíš je. Prodává to i na aukru. A to že tam je "nesmyslů" více ... :-/ To je leckdy i v orig. odborné literatuře. :-x

Tak jsem to v tý knize našel ...

Novorození hadi svou první potravu přijmou krátce po svém
prvním svleku. Růžová myšata (novorozená) jsou pro mladé
hady vhodnou potravou, protože jsou malá a výživná. Mláďata
hadů by měla být krmena jednou nebo dvěma myšmi každých
4-5 dní. Po několika týdnech můžeme nabízet tzv. „fuzzies“
(osrstěná, ale ještě slepá myšata), potom následují „skákavky“
(myši, které odrůstají). Když jsou hadi větší, můžeme jim
nabízet dospělé myši. Když hroznýš dosáhne 90cm, přejdeme
na potkany, již nabízíme 1-2 ks každých 5-7 dnů. Hroznýš
dlouhý přes 180cm může žrát 1-2 králíky každých 7-10 dnů.

- nejsem si jist, jestli se tady dá mluvit o chybě překladu nebo chybě už v originále.
Autor v originále je Glen Drewnowski

PS: po takovýmhle výkrmu podle té knihy by had byl pěkně vypasenej :-D

Dá se vyčíst ... Ale musí si každej udělat obraz sám ... Člověk něco musí brát v "" ... Ale každej krmí jinak,třeba u Amíku bych se ani nedivil kdy by takhle krmili .. Ale pro člověka ,kterej neovládá cizí jazyky (jako např. JÁ) to nejsou až tak špatné knihy ... V češtině se knihy zhánějí hůře a navíc jsou věčinou jen obecné,bez zaměření na určitý druh i když nějaké vyjmíky by se u nás také našli ...

Ja svoji uzovku (70cm) krmim dospelyma myskama 1 za 14 dni,v knizce je napsano po 6 ,7 dnech ale to je pekna kravina..Tak za 4,5 dni mys stravi,a hned abych ji cpal dalsi,to by ji moc neprospelo,jednou jsem to tak udelal,a nesezrala ji..Do pulky si ji nacpala do sebe a potom vyplivla

ahoj .. mam tež užovku(udajně samce,cca 70cm) ale dospěle myši a oststěné mladé myšimy vyvrhavá, tak davam potkaní holatka ... jak casto ho mam krmit, nekdo rika po 14 dnech, nekdo až zacne byt nevrly a bude mit tendenci utočit ... ale to se mi moc nelibí. A ještě bych se chtela zeptat zda je nutné aby byla v terariu žarovkakdyž mam topný kamen?