Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno agama vousata terarium dotaz

Zdravím chtěl bych se Vás zeptat budu si pořizovat jednoho samce agamu vousatou a chci si pořídit terárium v rozměrech 80x40x50 jediný prostor který mám volný jestli je to dostačující terarium? A jestli mám radči pořídit vyhřívaný kámen nebo bodovou zářivku (kolik W,druh) ??? předem díky za odpovědi

Pro jednu to jde, muzes tam dat obycejny kamena a nad nej bodova zarovka (do toho rozmeru nejspis jen 25W, pripadne 40 - dle teploty), ale nezapomenout i na nejaky zdroj UV-B, do tak maleho terarka bych dal 26W ReptiGlo Compact 10.0

Druha moznost je dat to ReptiGlo nad vyhrivany kamen, ale bylo by dobre ho mit s termostatem aby jeho teplota nesla nad cca. 40-45 stupnu, a plosne to jeste osvetlit linearni zarivkou nebo LED diodami. Mame takhle zarizene odchovny - mensi terarka pro agami mimina, a spokojenost. Skoro bych rekl ze u mladat je to i lepsi varianta nez ta prvni - denne se rosi takze se rady pak chodi vyhrivat na kamen, a jsou pekne blizko k tem UV "usporkam".