Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno agama vousata terarium dotaz

Zdravím chtěl bych se Vás zeptat budu si pořizovat jednoho samce agamu vousatou a chci si pořídit terárium v rozměrech 80x40x50 jediný prostor který mám volný jestli je to dostačující terarium? A jestli mám radči pořídit vyhřívaný kámen nebo bodovou zářivku (kolik W,druh) ??? předem díky za odpovědi

Pro jednu to jde, muzes tam dat obycejny kamena a nad nej bodova zarovka (do toho rozmeru nejspis jen 25W, pripadne 40 - dle teploty), ale nezapomenout i na nejaky zdroj UV-B, do tak maleho terarka bych dal 26W ReptiGlo Compact 10.0

Druha moznost je dat to ReptiGlo nad vyhrivany kamen, ale bylo by dobre ho mit s termostatem aby jeho teplota nesla nad cca. 40-45 stupnu, a plosne to jeste osvetlit linearni zarivkou nebo LED diodami. Mame takhle zarizene odchovny - mensi terarka pro agami mimina, a spokojenost. Skoro bych rekl ze u mladat je to i lepsi varianta nez ta prvni - denne se rosi takze se rady pak chodi vyhrivat na kamen, a jsou pekne blizko k tem UV "usporkam".

dík moc koukám že o agamách toho víš hodně ... četl jsem tvých více odpovědí a celkem dobré informace jsem se dočetl od tebe...určitě to nějak udělám co si mi poradil ... a ještě jeden dotaz bych měl četl jsem že se má krmit každý den a celkem dost ale občas jezdím na víkendy pryč takže myslíš že by vadilo že by dva dny nežrala jestli jo tak to nějak zařídím aby mi ho krmila moje spolubydlíjcí ... jinak ještě jednou díky :)

Mlade je dobre krmit denne, den bez krmeni je v pohode a nijak neuskodi - dva mi ale pro mrne prijdou uz dost (u vetsiho odrostlejsiho mladete by ani to nevadilo). Tak radej jen priprav krabicku s krmenim a instrukce "vyklop to tam", "poros ji" a "uklid kakanek", to snad zvladne kdokoliv. ;)

Tolik kolik chce - v prvnim pulroku dle mne neni potreba nijak omezovat. Na pocet kusu ti to nikdo nerekne (nesmysly jako "3 male cvrcky denne" vubec nebrat v potaz!!!). Ruzne mladata jsou ruzne zrave - a taky je rozdil dospelej "bananovej" (temi jsme uplne v pohode krmili 7-tydenni mladata) nebo stredni "domaci".