Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Physignathus cocincinus - sípání

Zdravím všechny.
Dnes když jsem šel nakrmit mého Physignáta zaslechl jsem lehké, ale dobře slyšitelné sípání.
Na začátku tohoto roku jsem terárium stěhoval do chladnější místnosti a zrovna v tom je podle mě ten problém.
Žije v teráriu 100x100x50, jsou mu necelé dva roky, terárium vytápím jednou bodovou žárovkou 100w a je tam neustále zaplý topný kámen 6w
Teplota v nejteplejším koutě terária je: 28 - 34°C
Teplota v nejchladnějším koutě terária je: 20 - 22°C
Teplota v noci je schopna klesnout, až na 15°C prostě nemám šanci teplotu v teráriu přes noc zvednout. Snažím se teplotu zvednout přímotopem, který vytopí, tak na 18 - 20°C v místnosti.
A teplota vody nyní vyhřívaná akvarijním topítkem na 21°C
Do terária přidám další objímku do které dám další bodovou žárovku abych teplotu v teráriu zvedl. Napadlo mě vyzkoušet tu noční žárovku aby terárium přes noc, alespoň trochu vyhřívala a zvedla teplotu. Zatím jsem na tyto žárovky slyšel samé negativní argumenty, ale myslím, že v tomto případě by se celkem šikla co myslíte?
Ale teď problém jak vyřešit to sípání Physignáta? Za každou radu budu moc vděčný.
Těším se na vaši odpověď.

Přikládám i jeho dvě fotografie.
[http://lh4.ggpht.com/_QA0_eMJwrRE/Sp6VS-j6M7I/AAAA AAAAAZM/-shWInRqh04/s640/090209173729.jpg]

[http://lh4.ggpht.com/_QA0_eMJwrRE/StHeFJRuEmI/AAAA AAAAAik/SlccxwhwGrQ/s640/DSC05628.JPG]

Bydlíme ve studeným=kameným baráku a problém s nočními teplotami jsme řešili docela dlouho. Topný kabely a desky zvednou teplotu jen o málo, takže se nakonec nejvíc osvědčily topný žárovky (Heat Glo od Exo Terry) zapojený přes termostat (RT-2). Zvířata, která potřebují vyšší teploty jsou co nejblíže stropu-je tam tepleji.

Dnes jsem koupil žárovku Infrared Heat Glo 75w. Už je nainstalovaná v teráriu, musím říct, že opravdu krásně hřeje jen jsem zvědaví na její životnost. No uvidím, vždy přes noc ji nechám zapnutou a snad se ten můj Physignát dá zase dohromady. Všem děkuji za rady.
Vítek

jabula-co když to otočíme??co byjsi radila ty??

ja za pravdepodobne stejnych teplotnich podminek (noc cca 16 °C, terarko na zemi) resim situaci kabelem, ktery teplotu vytahne na 18 (s teplotou to ted neprehanim, davam jim na zimu klid). Pokud se toto reseni (dle zadavatele)zda nedostatecne a "podlahovym" topenim v podobe kabelu, rohozi nebo desek neresitelne, "nocni" zarovka nebo keramicky zaric vidim jako mozne reseni,ktere jsi ovsem Ty zavrhl jako "zbytecne".
Takze znovu: Co jineho tedy radis? Pokud jste na neco kloudneho prisli, myslim, ze je docela od veci to "tajit" v soukromych zpravach. Sup sem s tim genialnim resenim,myslim, ze nejsem jedina kdo se necha rad inspirovat...

jabulo,Meldo-vaše rady jsou k danému tématu dobré,v sz jsem psal něco podobného a držel jsem se zavedených praktik o kterých jste psali+nějaká drobná doporučení.Možná jste si všimli(viz foto),že celá bedna je izolována a to dost bytělně,ale všem Vám utekla priorita dotazu zadávajícího,škoda.Já jsem s tutím začínal ipřesto,že je to nejspíše druhotná příčina nízkých teplot.možná se pletu tak mi pokud to bude možné opravte.....;-)

West day1-pošuk: ač se snažím sebevíc,tak se ztrácím v textu...konkrétní řešení vytápění terária nenabízíš. Pořád mě nikdo nepřesvědčil, že použití kabelů, desek atd. je levnější a především účinnější než topná žárovka. Kabely a topné desky jsme zkoušeli dlouho s mizerným výsledkem - teplota se zvedla o cca 1 stupeň v celém teráriu (používám je pouze kůli udržení vyšší vlhkosti).

Pořád mě nikdo nepřesvědčil, že použití kabelů, desek atd. je levnější a především účinnější než topná žárovka.

Jestli chceš šetřit,tak tady pro to není místo.Mimochodem kabel je levnější než žárovka.Kabel máš nadosmrti,kdežto žárovka vydrží max 1000 hodin o čemž ale vážně pochybuju.Když žárovka stojí 100kč,tak kolik jich bude potřeba do roka?Kabel je za 300kč.Vydrží navěky.:-)
Mimochodem taky používám radši žárovky:-D

držel jsem se zavedených praktik o kterých jste psali+nějaká drobná doporučení

no, tak sem s nimi prosim, k cemu porad ty tajnosti, sifrovany text a odkazovani se na sz?

možná se pletu tak mi pokud to bude možné opravte

paklize v predchozim textu nic neradis, resp. Tvoje sifry jsou nesrozumitelne, je tezke cokoli opravovat. Kde je ta hlavni myslenka a reseni problemu (primarniho i jineho o kterem zrejme mluvis)? Dik.

zdar:-D Jabulo je vidět,že jsi to nečetla od začátku,škoda.byl tam problém se sípáním,spoléhal jsem na tebe jako prof."breberkáře"co byjsi nato řekla,jenže ty jsi jako ostatní tedy krom lucifera,zapadla do problému různých topidel apod.tak zapni bunky večer na to půjdem:-)s ostatními pořeším ty topidla.tak zatím :-D

zdar Jabulo je vidět,že jsi to nečetla od začátku,

i cetla. A cetla jsem i Tvuj prispevek, ktery problem tazatele "resil" odsouzenim tepelneho zdroje a odkazem na soukromou zpravu. A prave to se mi zda trochu smutne a na to jsem se snazila svymi prispevky upozornit. Toto forum slouzi jako "verejna" poradna. Nastoli se problem a pomoci odpovedi, ktere jsou dostupne vsem (ne jen docasne jednomu tazateli v soukrome poste)se vyresi. Slouzi tak nejen k vyreseni jednoho problemu, ale i jako inspirace pro reseni problemu podobnych, se kterymi se potykaji jini lide treba o neco pozdeji. Pomaha to koneckoncu podobnym problemum i predchazet. Pokud si budou tazajici se a odpovidajici posilat jen soukrome zpravy, jaky smysl to pak ma pro ostatni, kdyz pak vlastne ve vlakne jen ctou "vyresime v sz"?

jabulo-nějak mi utekla pointa.už jsem si všiml,že se jen do mne návážíš a sama jsi s něčím konkretním nepřišla nebo snad ano???ad.sípání určitě ne.Osobně si myslím,že ty jako profík,by jsi měla rad na rozdávání v daném tématu určitě několik pak se ptám,proč jsi neporadila kuchařce co stím má dělat??je to tady přece "veřejná poradna" a určitě by tvoji radu co by profíka vzali lépe jak moji.Tak se ptám sám sebe kdepa zůstala zase pravda?nejspíš se asi někam zatoulala holka.

zdar:-D ad mara-
tak dnes jsi se dočkala,i když jsem k tomu druhotnému problému nechtěl vyjadřovat.
1.)možná tě minulo to ,že má kuchařka celou tu bednu oblepenou polystyrenem.je to nejlepší způsob jak se to dá vymyslet,může se tam dát i topný kabel.Nebo to dotáhnout do konce a udělat různé stěny(pošli mi v sz mail a já ti to pošlu)i s topnými kabeli.
2.)topný kabel-na tvoji výtku,že už jsi přežila asi 2ks.je sice opravdu hezké,ale já osobně bych viděl problém v koupi nekvalitního výrobku,nebo což je hodně pravděpodobné v montáži.Kabel zvláště ten silikon má mít tuším smyčky min.2,5cm od sebe,pokud to bylo blíže a to i po celé délce-smůla přehřával se pak odporoučel.
3.)topný kabel-tuto tě asi mine ,ale přesto:spíše je to pro universálního teraristu-bastlíře:-D v obchodech se prodávají dva druhy topných kabelů A hřeje max.51c a Bmax 40C.Prodavají se v metráži.nejsou to silikonové,ale ty co příkladně dávají do koupelny pod dlaždičky,aby bylo teploučko:-D cenová relace v 75W co je pro bednu dostačujicí je cca 100kč.Osobně bych k tomuto kabelu připojil Rt-2 v úpravě "tunning" stačí naladit potenciometr co je u uvnitř doleva-bude větši prodleva mezi spínaním a je to.bude to topit jak za soudruha věř mi:-D
žárovky-nebudu ti moc radit,ale osobně bych jako noční svítidlo použil(narva)100w nebo 125w.Je to žárovka co má "spektrum černého světla" spíše znají broučkaři,opravdu nesvíti,ale hřeje a hlavně může běžet i přes den protože má UV.
Má v sobě i předřadník takže jí našrobuješ do patice(keramické)a už to jede.hřeje opravdu luxusně takže +Rt-2 cena už to hodně kleslo je někde cca500kč.
doufám,že už jsme si to vysvětlili Pošuk