Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mladé agamy límcové

Ahoj,obracím se na vás s tímto dotazem:Mám párek mladých 3 měsíce starých agam límcových,zatím je mám v teráriu 50x40x70(dxšxv)3 stěny jsou popískované,takže velké množství světla tam nejde.Mám tam jednu 60cm dlouhou 20w zářivku a 60w žárovku.Chci se zeptat,jestli je to jako osvětlní dostačující,nebo tam mám ještě třeba jednu zářivku přidat.Dále by mě zajímalo,zda-li je vhodné tam ještě umístit uwb zářivku a jestli,že ano,jaká bude nejvhodnější a mám-li ji nechat zapnutou celý den,nebo ji zapínat,jen na určitý čas.Moc děkuju za odpovědi.Petr

2 věci:zaprvé,uplně začínající chovatel nejsem,ale tak to je jedno,to tady opravdu řešit nechci a zadruhé,samodřejmně,že jsem si to četl,dokonce ještě dřiv,než jsi jsem ten okaz dal,ale tam udávají parametry osvětlení,pro 200x150x200 v nichž chovají dospělá zvířata a jak jsem psal já mám mláďata zhruba 20cm velká v teráriu 50x40x70 tam 500w halogenovou lampu 300W Osram Ultra-Vitalux a výhřevnou reflektorovou lampu 150W těžko narvu....

Krokodýlovi děkuji za odpověď.Jinak,nepsal jsem,že jsem bůh.ví jak pokročilí,nechci si tu hrát na ňejakého machra,ale uplný začátečník,tak to určitě nejsem.Tenhle dotaz jsem psal proto,protože mi bylo jasné,že to nebude uplně ideální protože,kdybych si tak myslel,tak to nechám být a nebudu se na nic ptát.Toho světla,se mi tam zdálo málo,ale čekal jsem ňáké konkrétní odpovědi,jako ¨dej tam ještě tohle,pak by to mohlo být v poho.....No prostě,něco takového,ale odpověďi jako dej si dohromady 1+1 agamy límcové nejsou pro začínající chovatele apod. Tak tímle mi kluci moc nepomůžete.
Zítra tam teda dokoupim tu HQL žárovku a Repti glo 5.0 pro pouštní terária a mělo by to snad být v poho.