Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepší švábi pro chamíky

Potřebuju poradit, jaký mám chovat šváby, aby: 1) když nějaký uteče, tak aby mi nezamořili celý byt, 2) rychle a jednoduše se množí, 3) nesmrdí. A kolik jich mám tak chovat a v jak velké krabičce? Mám dva chameleony pardálí. Díky za rady.

Já hlavně potřebuju nějaký druh u kterého je nejmenší pravděpodobnost, že zamoří byt. Mámě se nelíbí ani cvrčci, natož pak švábi.. Tartary teda neumí chodit po skle? A když mi uteče, tak se nedokáže množit?

S. tartara mají na každé burze. Neschovávají se do substrátu ani nelezou po skle.Bylo tu psáno o P. nivea, je to druh který se rychle množí rychle dospívá ale je menší a leze po skle. Při útěku však zamoření nehrozí. Taky možno krmit N. cinerea, sice leze po skle ale dá se to řešit krmením z kelímku který má natřené stěny indulonou.

já mám S. tartara asi 20adultů v plastové krabici 3l se substrátem a proložkama od vajiček. Po krátké době samozřejmě+ nepočitatelně mladých, takže jsem chov rozdělil do tří takovýchto krabic s tim že až bude možnost tak je přesunu do většího. Přesné číslo kusů a rozměr neřeknu, ale člěk pozná kolik je moc kolik je málo..Taky nevim o jak velké chameleony se jedná a jaká je spotřeba, ale myslim že 3 chovné nádoby o cca 50adultech? by mohlo stačit na to aby se dalo krmit a zároven se kolonie stihly obnovovat.

Využiji tohoto vlákna a zeptám se, jak odchováváte mladý šváby S. tartara od ooték? Před měsícem jsem si koupila několik těchto švábů, ootéky snáší, mám jich tady už spoustu, ale žádní malí se mi z nich neklubou... V chovné nádobě mám 32°C. Co mám změnit nebo v čem by mohl být problém? Děkuji za odpovědi :-)

Ja je zkousel chvili chovat, a rozjelo se to ve velkem kdyz jsem ty ooteky z chovne kolonie odebiral a daval je do "lihne" - krabice s vlhkym lignocelem (zahrabal do nej), teplota kolem 28-30 stupnu. (32 mi prijde uz moc) Nicmene - rychle jsem se jich pak zbavil, agamy ani gekoncici je nezerou a jsou neprijemne rychli. A s tim nelezenim po skle a plastu je to taky trochu diskutabilni...