Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaslání želvy poštou

Chtěl bych slyšet Vaše zkušenosti se zasláním vodní želvy poštou.
Je to vůbec reálné?
Česká pošta sice tvrdí že dodá do druhého dne (většinou je to i pravda).
Posílal jste tak už někdy vodní želvu? Jak by měla být vybavena krabice?

českou poštou rozhodně ne,ta pokud vím ani živá zvířata nepeváži museli by být zabalený,a pokud je to naka dražší želva tak si tam radši dojed.Pokud je to naka normální želva tak si to klidně nech poslat.Já chovám celkem 7 želv (kajmanku supí,kajmanku dravou,želvu nelsonovu,mapovou,ozdobnou) a pro všechny jsem si dojel nedelší cesta byla na slovensko.

jak budete řešit vyautování kurýra

Osobní odběr.;-) Nad to není. Odpadne spousta problémů a dohadování v případě nespokojenosti kupujícího a navíc odpadají rizika způsobená nevhodným zacházením se zásilkou. Jestli mám dát 200 stovky za kurýra nebo o trochu více za autobus (vlak, benzin,...) a vidět vše na místě, vybrat si a pohovořit s chovatelem, případně si zajet na nějakou bližší (nebo i vzdálenější) burzu. Já mám jasno.

Já jsem si pro všechny želvy vždy dojela, a dobře jsem udělala - v jednom případě mi chlápek místo mapovky nabízel trachemisku (měl víc druhů těchto amerických želv a pletly se mu:), úplně mi zatrnulo, že jsem se táhla takovou dálku v mizerném počasí zbytečně (foták neměl, ani v mobilu, takže to bylo víceméně naslepo). Nakonec jsem si ale mapovku mezi ostatními želvami vylovila a výsledkem je krásná samička želvy mapové pravé (g. kohni) s oranžovými proužky:)

No mě jedna chovatelka chce nyní posílat felzumu a myslím, že myslela dráhu, tak nevím jestli je to zrušený. Ale ještě jsem se pořádně nedomluvil, moc se mi do toho nechce. Nejsem zastáncem toho, si takhle nechat posílat zvířata. Navím jsem felzumu ani neviděl, když jsem chtěl foto, tak prej to nejde, tak nevím no.

Tak víceméně s tím zacházejí stejně, toho bych se až tak moc nebál. Ale určitě uděláš lépe, když si dojedeš, aspoň si vybereš (pokud jich bude víc) a nebo ji nakonec ani nemusíš vzít, když to nebude to pravé ořechové a minimálně nepřijdeš o pár stokorun za felsumu, která by nebyla OK.