Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě bez žloutkového vaku?

Zdravím, dneska se mi líhnou mláďata Physignáthů a všiml jsem si, že jedná malá raubířka přišla o žloutkový váček, léží tam na boku, asi jej urvala, jinak je ze všech nejvíce aktivní, vadí to moc, zvládné to i bez něj? Díky za názory.

Pokud se tam nedostane nějaká infekce, tak by to měla zvládnout, určitě ji nech v hygienické nádrži než to zaschne (použil bych i nějakou mírnější desinfekci na to místo odtrhnutí - např. betadin 1:10). Riziko úhynu samozřejmě je oproti běžnému průběhu mnohem větší.