Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cvrcci

Zdravim a preji bezkonkurencni novy rok. Mam problem s jednou moji agamou, je ji rok a mam ji v terariu s jeste jednim samcem. Ona je samice. Podminky odpovidaji standartu. Posledni dobou mi nechce zrat cvrcky. Pokud ji dam z ruky sarance, vezme si ho s radosti. Ale aby se sama hnula k cvrckovi? Vubec. Lezou kolem ni, div ji neskacou na hlavu, ale ona na ne nereaguje. Jeji chovani je ale normalni (kdyz nepocitam cvrcky), pohybuje se, neni netecna, reaguje. Je mozne, ze dava prednost samcovi? Ten to vse vyzere a na ni jakoby nic nezbyva?

Pokud už jde o odrostlejší kousky, tak by měla jednoznačně převažovat rostlinná potrava a cvrčci (sarančata, švábi atd.) jen jako doplněk cca 2- max. 3 x v týdnu, rostlinnou složku dávám denně ad libitum - co hrdlo ráčí (rostlinná složka min. 2/3, živočišná max. 1/3). Pak si nebudou jistě vybírat a budou se na hmyz vrhat oba. Ale pozor rostlinná složka musí být také správná, tedy zapomeňte na ovoce a většina by měla být směs listů bylin i květů (v zimě nahrazena např. směsí endivie a čínského zelí), dále je vhodná hrubě strouhaná mrkev (trochu do směsi), občas nebo jen okrajově další - např. jablko, okurka, rajče (opravdu jen minimálně). Vitamíny nebo spíše minerálie lze bez problémů dávat na "zelené".

Ono je taky mozne ze ma chut zimovat - to obvykle zacina vybiravosti - odmitanim potravy. Je jedno ze maj porad stejne podminky, pokud si agama rekne ze je nacase zimovat, tak proste ano a basta... Rocnimu zviret by uz mozna par tydnu klidu s vyplym vyhrivanim neuskodilo.

(BTW - vrele doporucuji misto cvrcku svaby B. dubia ;) )

má někdo zkušenosti se zimováním 7 měsíčních agam?
já jsem si říkala, že jsou na to moc mladé, tak jsem teplotu nesnižovala,ale kolem vánoc to vypadalo, že chtějí zimovat, byly míň žravé,líné lovit a pospávali a zalézali pod takovou polici co mají v terárku
ted se to zas upravilo,u žerou jako předtím i loví,doufám, že jsem jim nějak neublížila, když jsem je nezimovala