Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa C. bouhle na ocase

zdravím mam dotaz, pořídil sem si samičku Boa c. a po čase sem si doma všiml ,že ma pár problémů
půlkou těla se převraci na bok
[http://img706.imageshack.us/img706/3981/img0538bok .jpg]
nakrmil sem ji dvěma skakavkama mimo to ,že ji chvilu trvalo myš chytnout (par netrefeni a par zkousnuti a puštění) + obě myšky by ju pokousali nebejt u druhe myši špatnyho činu a zakousla se do vlastní ruky ,první myš však uspěla a kousla hada (díra neni vidět kousaljen do kůže u ktere mě přijde že ji ma o par čísel větší:) rána tedy bez krve had si toho nejspíš ani nevšiml v pohodě snědl myš a vrhl se na druhou)
radost z toho ,že ji po půl hodině zmizela co je obě vratil zpět:(
no a včera sem si vším ,že boule o které sem si myslel ,že je potrava kterou vykadí nemizi.Had močí pravidelně už 3dny ,ale nechce se vyprazdnit.S kamaradem(filipem) sme bouli zkoukli prohmatali a je vcelku tvrda poradil mě ve vlažné vodě promasírovat
.Tak teď děláme masáž.
[http://img35.imageshack.us/img35/8319/img0547boule .jpg]
[http://img51.imageshack.us/img51/3016/img0549boule .jpg]
zajímalo by mě jestli v tom není něco horšího a pokud ano jak postupovat.
předem moc děkuji :)

Nu, těžko říct, ta boule v zadní části těla a vyvrácení potravy napovídá, že by mohlo jít o nějakým způsobem ucpaná střeva (pokud je to delší čas, tak může dojít ke změnám na sliznici střeva, což je velký problém). Jediná rozumná možnost je sono nebo rentgén, aby se zjistilo, co je příčinou té boule / ucpání. Pak se bude postupovat podle výsledku.

moc dekuji za rady ikdyz me nepotesili pochopitelne:( trvani je nezname koupil sem ho pred par dny hygienu se snazime dodrzet je na ubrouscich a oddedneska mu to masirujem.pokusim se spojit z prodejcem a podam zpravu o dalsim postupu
PS.had mimo tyhle problémy je aktivni byl i vybran ze si me sam oznacil kousnutim takze mimo tyhle problemy neni snim zadny...
Jen chci dodat co se tyce vylucovani ze had pravidelne moci

Jestli ho máte pár dnů, doporučuji ho fofrem vrátit. Had je vyhublý, problém bude mít už asi delší dobu. Předchozí majitel se ho jednoduše zbavil, taky se mi to stalo a had i přes léčbu brzy uhynul. Nejspíš svému hadovi taky nepomůžete, jen přijdete o peníze. A hlavně ohrožujete své případné další chovance. " Chovatelé ", kteří řeší nemoc svého hada tím, že ho prodají, by se měli zveřejnit. Už jste mu aspoň zavolali? Určitě samozřejmě řekne, že had byl OK, ale právo je na vaší straně.