Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tera pro hroznyse

Dobrý den dělám terarium pro hroznýše. A to tak že jsem si svařil kovový rám ten je nastříkaný nezavadnou barvou pro děti.Stěny budou z osb3 desek. A teď k mému dotazu čím mohu desky k rámu přilepit abych neohrozil hada? a jestě pro úplnost desky budou do rámu vsazeny. A po nasazení desek spáry zadelat silikonem na teraria?A drží dobře silikon na deskach. Děkuji za příp. odpovědi.

1) Raději bych desky ke kovovým jeklům přišrouboval naskrz.
2) Ano spáry se silikonují kvůli tomu aby se tam nedostala voda/vlhkost.
- ja píšete: stačí pak spáry (mezery) zapatlat nějakým silikonem.
3) Silikon dobře na OSB rozhodně NEdrží. Je vhodný jen jako to těsnění mezi desky (do spojů) jako to těsnění ...

udělal (přišrouboval) bych k deskám další OSB desku (jako police). Tu pevně podepřít. Pak už jen to pletivo nebo hadry (ty když se dobře rozprostřou, tak to vypadá pěkně) a pak na to nakydat lepidlo na dlažbu - více vrstev...
Pkud plánujete takovéto pozadí, tak ty OSB desky musí být pořádně sešroubované a nejen přilepené. Takové pozadí je dost těžký. Navíc, když se po tom bude plazit 20 kg hada ..

Nádrž? Tak je trochu háček v tom, že nádrž musí být vyndavatelná a snadno vyčistitelná.
Takže hodně lidí to reší tak, že vezmou lavór (nebo nějakou plastovou nádobu) a tu pak obezdí. Vypadá to pěkně a ta plastová nádoba se dá snadno vyndat a umít.
Prohlédni se v sekci "pochlubte se" vlákna "terária"... tam uvidíš hodně pěkných i praktických možností.

ja jsem to dělal tak če tu plastovou nadobu zabalím do igelitu poté to obstříknu montážní pěnou tím získám hrubý tvar a poté to nějak dotvaruju, pak jsme nanášeli asi tři vrstvy lepidla na obklady a drží to jak carská víra.Tady dávám ukázku dvou příkladů jak to mám vyřešené já
[a016l.jpg]
[a039.jpg]
[a040.jpg]

Já jsem na přilepení lina použil silikon ... JInak na nalakování stěn jsem použil lak s atestací na děcké hračky a jsem spokojen ... Mám taky menší otázečku ... Když dělám klasické tera z OSB 3 (cca 120x75x40 cm),tak se chci zeptat zda stačí desky zešroubovat nebo je lepší je i nakolíkovat (kvůli pevnosti) ?! Poslední terárka jsem i kolíkoval a drží velmi dobře,ale je to o dost práce navíc s tím kolíkováním ... Děkuji za odpověd´ ---:-)