Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samice či samec..??

CHtel jsem se zeptat jak poznam zda moje uzovka cervena je samice nebo samec.Je stary/a priblizne 4roky..včera se svlekl a svlek meří 171cm...Kazdy kdo byl ve vztyku s hady mi rika ze moje uzovka neni normalni,ze je jaksi hodne tlusta,divne zbarvena od uzovky cervene,muze to byt klidne nejaky mix.Kazdy tyden sni 4mysi nebo 1potkana.Hodne odpociva..Ale zda je to samice nebo samec to nevim:(
Prvni dve fotky jsou jit starsi..dalsi novejsi.

loading...

Tak pokud jí takhle dopřáváš, tak se nediv, že je tlustá. Stačí jí ten jeden potkan nebo 3 myši, ale jednou za 14, klidně za 3 týdny. Tohle je opravdu strašně moc. Na výkrm si pořiď čuníka. Jinak pohlaví z těchto fotek opravdu nejde poznat. Nafoť ocas s kloakou a podle toho už se možná někdo trefí, ale lepší bude, nechat tu tvou hadici osondovat;-).

Ahoj Filipe,

ať se ti to líbí nebo ne, užovku tak častým krmením - asi nevědomky - zabíjíš. V prvé řadě uber krmení a dáváš-li potkana stačí co 10 dní. jinak myš můžeš co 7 dní. Užovka ti hlady nepojde - ba naopak, nějaký půst by ji nyní prospěl.

Ad pohlaví. Vídím, že jsi fanda Baníku :o) Jsi-li z okolí Ostravy, mohu ti užovku osondovat, ale budeš si muset dojet.

Všechny guttky by pořád jen žraly, ale to neznamená, že se mají krmit každý týden. Dospělého hada jednou za 14 dní, a to úplně stačí. Ale je vidět, že i když ti to tady řeknou 3 lidé po sobě, tak si s tím stejně hlavu nelámeš a hada budeš cpát dál, protože mu chutná:-/.

Filip23e, promiňte, ale vymlouvat se na své "zvyky", díky nimž máte obézní užovku je poněkud trapné. O negativních důsledcích obezity na zdraví jste nikdy neslyšel? Pokud by vám na té užovce opravdu záleželo, tak s tím nepřiměřeným krmením přestanete, protože jinak mi přijde, že ji zjevně máte jen jako bezduchou "hračku" se kterou si můžete dělat co chcete, bez ohledu na to, že je to živý tvor se svými potřebami, které jsou kupodivu odlišné od těch vašich.

Mimochodem, já jsem jednu dobu spával v pokoji s více než dvaceti hady a nikdy jsem s tím neměl problém. Jinak, taky to tipuji spíše na samce.