Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhampoleon brevicaudatus

Pořídila jsem si skupinku Rhampoleon brevicaudatus je to import.Žerou bez problému samičky samozřejmě byly březí a už začly klást vajíčka ale dneska jsem si všimla že v jejich trusu jsou mikro bíle nítěnky a jsou docela rychlé může mi někdo říct co by to mohlo bít za parazity a jak se jich u tak malích chameleonku zbavit případně jestly je izolovat od dalších chovných zvířat?

Zdravim,
muj nazor je takovy, ze antiparazitika tyhle chamiky poslou do kytek. Zkusil bych trochu opacnou metodu a to doprat jim co nejvice luxusu, tak, aby stihli naklast co nejvice vajec a z tech potom odchovat novou, zdravou generaci. Vzhledem k jejich kratkemu veku a velikosti si myslim, ze se nema o odparazitovani smysl ani pokouset, ale to je jen muj nazor. Rozhodne je od dalsich zvirat v chovu izolujte, pokud se skutecne jedna o parazity, nejspise by mohlo dojit k preneseni na dalsi zvirata

Zdar:-D
tak nějak bych asi souhlasil s Redsnakem,ale zdá se mi to podivné ty nítěnky.Osobně bych to udělal asi následovně-vyčistil bych celou bednu na dno dal ubrousek a jenom nějaký kus větve a počkal bych na další hovínko.pokud bude bez nitěnek je problém někde jinde a to v substrátu,kytce v květináči apod.

Nebudu zakládat nové vlákno ale rád bych se zeptal čím a jak je krmíte.
Rad bych si pořídil skupinu 1,1 nebo 1,2.
Ale mám obavy že nebudu mít pro ně dost krmiva.
Četl jsem na webu že se krmí nymfami cvtčků 0,5 cm délky.
Můžu jim dát i malé cvrčky ? Dávají se volně nebo do misky ?
Můžu jim dát i červy ?

Byl bych rád kdyby někdo kdo je chová shrnul své zkušenosti.
Předem díky

Na tu misku jsem se ptal protože nakladená vajíčka zůstavají v terárku (v hlíně).
Když tam budou cvrčci volně tak jsem měl obavu jestli je nesežerou.
Jak moc cvrčků bys dal pro skupinu 1,2 jako jednu krmnou dávku.
Jak často krmíš (krmíte) - denně nebo obden ?

Tak rostliny snad už mám vyřešené. Ještě bych se chtěl zeptat na svícení.
Četl jsem že UVB není potřeba a stačí jen slabá bodovka na vyhřívání.
Stačí jim pokojová teplota do 25 C.

Nějak mi to nedá a rád bych tam dal aspoň žárovku Repti Glo 5, 13W (ať příliš nezvyšuju teplotu) a nějakou bodovku (25W).

Čím svítíš u nich ty ?

zdar:-D Vn69501-ty jsi docela srandista;-)celé jsi to nečetl to vlákno o Rh.No nic.
takže ta teplota 10-40C.
Pokud je budeš mít doma v bedně tak max.25-6 a hlavně žádný Glo,mo,a podobný věci bohatě stačí ta žářivka co se dává do světel pod linku.a nebo koupit tluminku a zářivku zvlášt a doladit to nějakým krytem.
Co je fakt šupa-ty světla pod linku se dělají i ve verzi LED-prd to žere,svítí to jak o zlatou přilbu a to hlavní-NETOPÍ TO:!:
Na léto pokud máš tu možnost udělěj houseník a dej normálka ven a bez obav dolů vydrží i 7stupnu a nahoru klidně 50 pokud se budou mít kam schovat-pro ně je důležité aby ty teploty lítaly co nejvíc proč na to přijdeš časem.
Substrát-to jsem tam taky psal-ršelina je o.k.díky svým fug.účinkům,ale raději bych přesil,nadrtil apod.protože pokud se chamík zamotá do tech zbytků lýka apod.tak končí.
Inkubace-něvěř na rady ptáka Loskutáka tipu vermiculit,lignocel.Normálka dej vejce do krabičky s štuk.pískem(pokud nevíš tak ve zweráku je ten pro činčily)malinko ho navlhči dej do krabičky pak vejce a hotovo.Celé to dej někam na skřín a moc to neřeš chamíci budou.
Jěště k té potravě-červíkem jsem minule myslel mastný červíky:-D bud se dají koupit a nebo vychovat na morkové kosti-žádný problém:-D a nemusíš se bát,že pokud uniknou tak se zakuklí a pak z nich budou mouchy a ty taky žerou chamíci.Jo jěště ty červíky mužeš mít klidně v lednici měsíc akorát jim musíš odčas vyměnit substrát-piliny.Červíky koupíš v ryba potřebách krabička je někde okolo 20kč.
jinak-v létě žádný problém něco nasmýkat,akorát dej bacha aby tam nebyly vosičky
Upozornění-tuto jsem psal naposled,protože přesně tuto je i v jiném vlákně]:(

zdar:-D jakubsawyer-no nejsem zlatej člověk,akorát je mám doma od roku 2002 nebo tak nějak a hlavně jsem nebyl línej se trochu poptat.Kamarád mi tenkrát řekl....pamatuješ jaká tam byla kosa,že jsme chodili ve svetru...pak mi to docvaklo,nehledě na to ,že i v tom minulem vlákně je tam odkaz na teploty v loc.pokud to někdo nepochopil má to co měly jezinky v chaloupce:-D:-D

Já bych se zeptal jěště na to osvětlení jestli dovolíš.
Hledal jsem LED žárovky na internetu a snad bych si vybral.
Chci se jen zeptat na intenzitu světla (dle tvých zkušeností).
Podle toho co jsem přečetl na zahraničních webech tak se zdržují hlavně ve spodním patru porostu a na zemi. Tam asi intenzita světla nebude příliš velká.
Protože moje terárko má výšku 45 cm použil bych nějaký malý výkon (ekvivalent max 25W nebo jěště nižší). U LED žárovek je zmiňována barva světla : teplá bílá x studená bílá.
Vůbec nevím co si pod tím mám představit. Můžeš mi dát nějaké doporučení ?
To už snad bude poslední dotaz tak se nezlob.

pokud nechceš extra šetřit energii (LED) tak vem 7-12W úsporku a polož jí na to terárko. ideálně přes to ještě hoď "srnčí hřbet", alobal nebo prostě něco co bude odrážet světlo a je vystaráno. Jak už jsem kdysi říkal pošukovi, já je měl u terárií na okně v pletivové voliéře a šli tam perfektně - východní okno, bez jakéhokoli topení, osvětlení atd. V zimě je v těch prostorách cca 12°C :-)

Zdar :-D Uro vždyt jo.Já jsem to psal .Já je mám taky celý rok venku a ted jsou u andul tak se jim svítí:-D:-D a hlavně jsou to"blbuvzdorný"zvířata.Vždyt se to množí rychleji jak slepice a nebýt línej pořád jim dělat "prach"tak jsou jich tuny,ale ty vejce se dají báječně použít:-D:-D:-D:-D.
Jinak ta LED-je to takové účko pod linku,ale úsporka vyjde o dost laciněji.