Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov cvrčků - začátečník

Ahoj Všem;-) Nejsem žádný velkochovatel, ale když vidím cenu za krabku cvrčků, přemýšlím o tom, že bych je začala chovat. Myslíte si, že to má cenu, když mám 1,1 Rhacodactylus ciliatus a 0,2 Lepidodactylus lugubris? Pokud ano, s jakým druhem? Aby moc necvrkal a nemusela jsem se bát, že mi zamoří dům a nejlépe se množí. Jak velké insektárko a s kolika násadami začít? Moc děkuji! :puff:

Chci se zeptat, jestli máte nějakej fígla na to, když se vám cvrčci vylíhnou a vy chcete dát od nich kladiště pryč. Nedavno jsem měla první "malý" a to kladiště bylo uplně celý prolezký cvrčkama, čuměla jsem, do jaký hloubky (skoro na dno, kladiště vysoký cca 10 cm). Tak jsem to celý vysypala do malýho boxu a přebírala a přebírala jak popelka čočku a myslela jsem, že mě je*ne...

Zdravým . Hezky sem si početl. A hodně inf pozřel. Včera sem si koupil chameleona na burze zde v OL a koupil jen jednu škatuli cvrčků. Je to namíchané ale hodně je jich velkých. Tak sem dnes jezdil po zveráčích a zjistil sem že ve 2dvouch nemají nebot ty dve poslední krabičky co měli jich byla polovina scíplá.A dovezou až ve středu. Tak mám strach že do středy nevydržím. TÍMTO CHCI POPROSIT chovatele z OL kdyby měli navíc tak bych měl zájem. Děkuji mockrát pokud se někdo ozvete.

Já si pořídil taky chameleona pro změnu v OV a k tomu krabičku cvrčků za 70 kč do 14 dní byl obsah sežrán. Skočil jsem do zwerimexu a divil jsem se na dcl cvrčky neprodávají pouze na kusy a za kus 2kč. Takže ted chamík sežere cca. 10 - 12 cvrčků denně to jest za měsíc cca. 300,-Kč. Za cvrčka 2 kč je u mě zlodějina, tak jsem si objednal cvrčky 0,5 L a s poštovným mě to přišlo na 210 Kč. Ted mám cvrčků v plastovém boxu jak hnoje a cvrkají krásně v bytě a přemýšlím jestli jim musím dát kladiště když je nechci množit a jestli jim mám přitápět a zda by to zvládly i ve sklepě s 15 stupni. Doufám že mě žena nevyhodí aj se cvrčkama -o)))

Chtěl bych se zeptat. Před nedávnem se mi vylíhli mikrocvrčci. Dal jsem je do bedny bez víka, pod 1/3 bedny byla folie (na dně 29°C), rozsypal jsem granule a nakrájenou mrkev. Dal jsem jim tam ještě kousky proložek od vajec. V pohodě zřali, přes den byli na folii, k večeru na druhé straně od folie. Takhle to bylo 2 dny a 3. den jsem je našel všechny mrtvé. Čím by to mohlo být? Až potom jsem se dozvěděl, že mají mít v nádrži vlhký hajzlpapír nebo něco kvůli svleku... :-/

nevim, asi jo - ja jsem na cvrcky prd odbornik :-) Obcas si nejake odchovam, kladiste = vlhka raselina nebo lignocel v "pomazankove" krabicce - po nakladeni dam do plastoveho boxiku 20x20. Kdyz se "blechy" vylihnou tak kladiste jen vyklopim do toho boxiku, rozhrabu a necham tam - udrzuju mirne vlhke. Prihodim kus plata od vajec na ktere jim davam krmeni. Nevim jestli to delam dobre, ale lihne se to, roste. Presypu do normalni "cvrckobedny" az to nejsou uplne blechy ale 2-3mm minicvrcci.

- kdyz tak vic poradi zkusenejsi, tohle je pro mne hodne okrajova zalezitost ;-)

já mám cvrky v boxu z 18wat usporkou , ty mlady cca 3-5mm jsem přemístil do boxu a položil na box kde je ta žárovka , mají jen rozbité granule a ovesné vločky , z vrchu je cca 100děr a krásně to vevnitř rosí , jinak tam mám taky zmuchlaný toaleták na který denně leju vodu , mají cca 26 stupnu víc tam nebude. Zatím rostou ale pomalu.

Zdravím ,tak nějak sem zjistil dnes aniž bych chtěl že pjestuji i jakési mušky. Vylítlo na mě hejno jakoby mě to chtělo zežrat. O několik příspěvků výše se píše zrušit to a od znova.Někdo tam i píše že používá mucholapky. Já používám do kladiště lignocel tak mě napadlo jestli to tam ty mušky nenaperou když se přebytek válí v místnosti. Taková uvaha ,když vezmu lignocel co použiju na nové kladiště tak ho asi nejspíš první prohnat mikrovlnkou. To by je mohlo sejmout. Nebo má na to někdo ověřený recept jak se jich zbavit.? cvrčci- 4141f2d80b

VilemC - no okurky a mrkev tam dávám ráno a večer to vyhazuji takže spíš se to tam dostalo bůh ví jak. Dnes sem objevil další nadělení , narodila se mi další snůška a je snad 10x větší než ta první.Už sem dovezl další boxy. JJ je to super už nyní můžu říct pokud se o to budu starat aspon tak jak do ted tak budu nezávislý a ještě budu mít přebytky. Jinak všem mockrát díky za rady co ste sem vložily ,jen díky vám to funguje.

Zdravím Vás,
potřebovali bychom poradit k chovu cvrčků, když jsme je přendali z kladiště do líhniště, objevila se nám na rašelině plíseň, předpokládám, že to je moc velkou vlhkostí, jaká vlhkost by teda měla být ideálně v líhništi 70%? Nebo to je něčím jiným?

S tím souvisí i náš druhý dotaz, lze líhnutí dotáhnout do konce i s plísní nebo je nutné celou nakládku s vejci vyhodit? Díky Dave

Dobrý den, také jsem měl s rašelinou problémy ohledně plesnivění. Velmi úspěšně jsem přešel na vermikulit, který zaleji na začátku vodou a rosit už vůbec nemusím, naprosto bez plísně a starostí. Pytlík za pár korun vystačí na rok bych řekl. On ten materiál změkne a samičky jsou schopné do něj klást. Už jedu několik várek, ani jsem nedoufal, že se mi to povede... :-) Je třeba neustále kontrolovat a když uvidím prcky, tak krabičku, ve které je líhniště vysuším kuchyňským ubrouskem a nechám tam pár zmuchlaných kousků, aby se neutopili. Stačí opravdu jen málo orosené dno a je problém.