Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Idencifikace barevne mutace boa c.

Zdravim...
Byl by schopny nekdo z fotek poznat o jakou barevnou mutaci se jedna, pokud je to teda vubec mozne poznat...???
Hada sem kupoval asi pred rokem a pul na burze... bohuzuel sem v te dobe ani netusil na jake vselijake barevne formy se muze boa c. delit, tak sem se prodavajiciho ani neptal (do te doby sem doma mel jen plazy s nozickama)... bohuzel sem uz prodavajiciho na burze nikdy nevidel... jedinne, co si pamatuju je, ze rikal, ze rodicka byla privezena z USA, ale to je asi bezpredmetne...
Melo by se jednat o samici... nesondoval sem to a ani nebudu, ale hemipenisy sem nenahmatal...
Jde me o to, jestli tento jedinec muze predat svou barevnost v genech dal a co za barevnou mutaci byste doporucili do paru k pareni?

za jakoukoliv odpoved (krom nadavek) predem dekuji...

http://img62.imageshack.us/img62/458/p1040419x.jpg

p1040429j.jpg

loading...

Na salmonku je dobré připustit buď zase salmonku (potomstvo většina salmonů, něco suprsalmonů, něco obyč), albino (část dh sunglow - salmon zbarvení, zbytek hetroalbino - norm. zbarvení), anery (část dh ghost - zbarvení salmon, zbytek hetero anery - norm. zbarvení), jungle (získt se dají salmoni, striped salmoni, obyč proužkatí, obyč) aj., ale i s obyč klasikem získáte část potomstva salmony (je to kodominantní vloha) nebo i všechny, pokud je ta samice supersalmon.:-)

ideální by bylo koupit od Ritchiho samce nějakýho salmona alespoň za 3tisíce dolarů a zjistit že je to co máš samec, když ji tedy nechceš sondovat. Vzhledem k tomu jakou formou je položen dotaz je evidentní že jsi naprostý začátečník tak pochybuju o tom že by jsi pohmatem poznal samce...

Spíš si myslím, že to je pěkně barevné hypomelanické zvíře.

Jj. To je přesnější. Přiznám se, že jsem ty obrázky před tím nezkouknul, protože se mi hodně pomalu otvíraly, ale teď jsem na ně teda počkal a opravdu mi nepřipadají jako salmoni by Richie Ihle. Důležité pro zadavatele bude, jak se přenáší tento hypomelanismus dále, pokud jde o přímé potomky sabogae x normal mix, tak je přenos kodominantní, což lze ověřit pouze spojením z normálním hroznýšem (resp. z jakýmkoliv mimo hypomelanického, tedy i salmona). Pokud je kodominantní a předpokládám, že spíše ano (a jakým způsobem se kodominance projeví - plynulý přechod nebo halv to halv...), pak je možnost křížení variant (viz můj příspěvek výše) dále vpodstatě stejná jako u salmona.

Nejsem znalec, ale připadá mi, že už v tom určování začíná být pěkný binec. Kdekdo si odchová nějakou mutaci, jaksi ji pojmenuje a všichni pak doma prohlížejí své kousky jestli náhodou nemají stejného. Přeci není možné, aby se X lidí dohadovalo zda je jedinec "takový" či "makový". Někdy v 90tých letech -či kdy to bylo - se začali vozit čisté přírodní linie protože hadi v chovech byli tak prokříženi, že to byl prostě "hroznýš domácí". Pak začnete vozit kdejaké mutace, začnete to opět křížít - protože všichni jsou znalci - a je v tom zas čurbes páč se nedohodnete co jste to vlastně odchovali. A teď mě kamenujte za můj pohled na věc.

Vsem dekuji za reakce...

ano, jak sem psal v uvodu, nejsem zkuseny chovatel hadu... do nedavna sem doma choval jen same jesterky (ty uz chovam par let)
nejsem samozrejme ani zkuseny v poznavani pohlavi hadu... ale nahmatat pod ocasem dva hrbolky snad jeste zvladnu a zadne drapky u kloaky to taky nema... jasne, ze to neni stoprocentni, ale pred samotnou koupi jedince do paru bych si to samozrejme jeste nechal proverit u nekoho zkuseneho v oboru...

Mohlo by se jednat o vrh jak pise Boabohemia.... cena byla okolo 3k a had bude stary zhruba ty 2 roky... Vim ze prodavajici rikal, ze samice je z dovozu... mam pocit ze snad rikal, ze je primo i z volne prirody...

Pokud by to tak teda bylo, co to o tom hadovi a jeho genetickych predpokladech vypovida?
Zrejme se teda asi nejedna o nejaky specilane zabarveny podruh... Nazev asi bude odvozeny od jmena ostrovu na kt se had nachazel... tudis asi nema ani nejak specilne vypestovanou barevnost... muze to byt ale dedicne, to zabarveni, co mam doma?
A scim by teda bylo vhodne sparit, kdyz uz sme se vsichni shodli na tom, Salmon to zrejme neni...

Pokud by to tak teda bylo, co to o tom hadovi a jeho genetickych predpokladech vypovida?
Zrejme se teda asi nejedna o nejaky specilane zabarveny podruh... Nazev asi bude odvozeny od jmena ostrovu na kt se had nachazel... tudis asi nema ani nejak specilne vypestovanou barevnost... muze to byt ale dedicne, to zabarveni, co mam doma?

Pokud byl jeden z rodičů "sabogák", tak to vypovídá o tom, že jejich typické hypomelanické zbarvení je přenosné kodominantně (podobně jako u salmonů, ale zřejmě na jiném genetickém základě a tudíž se salmonem "nekompatibilní" - nutno vyzkoušet). Tudíž lze předpokládat, že bude přenos zbarvení možný dále podobně jako u salmonů.

Znamena to, ze na kazdem potomkovi se toto zbarveni alespon trochu projevi?