Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chameleon

AHoj,mám velkou prosbu,máme chameleona budou to 2 roky co jsme ho kupovali, v prodejně mi říkali,že má asi 6 měsíců. Měli jsem období,že nevystřeloval jazyk,tudíž neřral,nasadili jsme vitamíny a dotal se z toho,ale teď je to tak cca 10 dní, dělá věci co nikdy nedělal, spí přes den,třeba hodinu spí pak je 2 hodiny vzhůru a pak zase spí. Je furt na zemi,za celý týden vylezl na větev tak jednou max. dvakrát a opět nežere,ale jayzk vystřeluje. Zdá se mi taková divná i pohublá. Poradíte co mu může být nebo co mám edělat? Díky moc předem

Takže stářím to nebylo!
Já mám samičku, která měla jednu snůžku, teď jí je 3,5 roku a je jako rybka.
Ten tvůj umřel na nedostatek UVB a další nedostatky. Nasadit vitamíny ,až když je něco v nepořádku, je pozdě. A takhle malý prostor na výšku.... chudák. Vím, že jak je to hrozné, když zvíře umře, proto nechci moc prudit, ale budiž to, byť trpkým, poučením pro příště!

Zřejmě v součinnosti z vyšším věkem a dlouhodobě ne zcela vhodnými podmínkami je věk samice podstatně kratší než v ideálním případě.

333tereza:
3,5 roku je u samice slušný věk, co že měla jen jednu snůšku?, většinou si nedají říct a snáší min. 2 x ročně samec nesamec. Pravděpodobně ta jediná snůška je důvod, že žije tak dlouho a zatím je v pohodě.

Tak to já mám opravdu jiné zkušenosti. Měla jsem tři samice a opravdu snášely jenom tehdy, byly-li opledněny samcem! Jindy nikdy! Tato poslední čtvrtá měla jednu snůžku proto, že jednou byla u samce!:-)
Je mi jasné, že věk samice záleží na snůžce, ale zdá se mi, že zadavatelovo samička snůžku neměla nikdy, alespoň tak jsem to pochopila.

V literature je uvadeno snaseni planych snusek v pripade, ze samice neni ve styku se samcem, ale z vlastni zkusenosti toto taky nemuzu potvrdit. Choval jsem samici, ktera se nenechala naparit od zadneho samce, zkouseno xx chlapaku ruznych velikosti:)Holka to byla krasne rostla, obrovska, lec frygidni a agresivni. Nikdy zadnou snusku nesnesla,ani jen neoplozenou a zije stastne do ted. Od jejiho porizeni uz je to minimalne 3,5 roku

Tak já taky stopro netvrdím, že to tak vždy musí být, přesto (až na frigidky) nepřemýšlím, jestli planou snůšku udělá nebo ne a raději jí samce dopřeju. Mě připadá, že to je záležitost spíš jen prakticky už "domestikovaných" jemeňáků, kde už se samice chovají tak trochu jako slepičky a jakmile jsou dost velké a dobře živené, tak zakládají na vejce. Pokusy v tomhle směru, ale dělat nehodlám.

NE!!! Docela hezky tu diskutujete , ale na špatné adrese, nejsem debil, neměla jsem ho v tomhle, chamíka si chcem koupit novýho, tak asi těžko budu prodávat terárko po chamíkovi, tohle je terárko tchýne, měla v tom nějakou agamu nevím víc se o ní nezajímám jen jí to prodávám,my máme vlastně stejné terárko stejné značky a vše tak, ale rozměry 90 x 45 x 60cm tak doufám, že budete mít klidné spaní...

Nemusíte se hned urážet a dělat ze mě pitomce. Myslím, že nejsem sám komu připadá divný, že zrovna druhý den po tom co Vám umře chameleon Vaše tchýně prodává terárium kde je jako substrát lignocel, na boku karton, stejný kořen, miska a kus umělé květiny. TEČKA

ahááá tak to je přímo detektivní činnost.
Zajímavé je že když jsem prosila o pomoc,že nevím co je s mým chamíkem,nikdo nic..později mi napsali Popi a Lili kterým fakt děkuju a teď když je po všem takováhle široká diskuze...super...všem dík!!!!
Mě to mrzí že mi umřel ,strašně moc a takovýhle rýpání fakt teď nemusím...
Nemusím se nikomu zpovídat , já nemůžu za to že tchýně prodává terárko a vůbec nebudu nikomu nic vysvětlovat,kvůli tomuhle nebylo toto vlákno založeno,tak opravdu nechápu o co vám jde. Tečka

To terárium nebylo úplně optimální, na druhé straně výška není to nejdůležitější, souhlas s Krokodýlem.
A stáří chamíka určovat podle toho, co vám řekli v prodejně, to taky není úplně spolehlivé, mohla být klidně mnohem starší. Pokud vám žila ještě dva roky, tak všechno úplně špatně být nemohlo. A pokud budete chovat chameleony dál, tak přeci jen terárium vyšší, prostornější, vzdušnější a světlejší.

Někteří zverimexáci nakupují na burzách a třeba u nás není neobvyklé, že jsou na prodej i několika měsíční jemeňáci (např. 10 cm v těle á 220 Kč, no neber to:-)), k tomu mohl být klidně 2-3 měsíce na prodejně. Neviděl bych to jako takovou zvláštnost.

zdar:-D původně jsem tochtěl přejít s lehkostí Pošuka,ale prostě mi to nedá,sorry.
Každý kdo sem psal se nějak vyjádřil o.k.,ale všichni jste moc dobře věděli ,že už to má spočítaný :.( no nic,tuto je taky tera,bohužel smutná,ale tera.
Ad.Krokouš-napadlo mi poprosit Meldu o nějakého jemenáka a udělat reparát po 20letech s chovem;-) no nic jedem dál.

zdar:-D meldo ty je jěště nemáš+nějaký ten měsíc,to by mohlo dopadnout hoodně zle:beer::beer:
Každopádně si je vezmu od tebe,klidně 2,2 apříbuzné,aby to stálo za to:-Dmyslím si,že ten reparát po 20letech bude o.k.;-);-);-)
jéjda za dobré paměti:-)oslov firmu co ti staví bedny at už něco chystá:-D mám 57vajec a 61vajec nepříbuzných od ještěrek"menších":-D:-D:-D