Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malá potrava pre pytóna kráľovského

Zdravím,

dnes mi bola známym prinesená potrava pre hada - malá myška. Zdá sa mi však, že je na jeho veľkosť akosi malá. V obchode majú zatiaľ len také malé myšky, tak sa pýtam, či je lepšie dať mu teraz jednu malú myšku a zhruba týždeň počkať, alebo mu môžem na jedno posedenie hodiť rovno dve takéto malé myšky.

Zkrátene - je lepšie dať metrovému skoro rok starému pytónovi kráľovskému naraz dve myši alebo treba týždeň počkať a tak mu dať druhú myš?

Ďakujem vopred za rady.

Takže ja chovám pytona královského má rok a pol. A ešte som mu nikdy nedával potkana... môj had zje jednu myšku za tri týždne niekto hovorí že je to málo ale jemu to bohate stačí je spokojný ... a už som mu skúšal dávať aj častejšie no on nechce!

Problém je, že v blízkom okolí žiadne potkany ani väčšie myšy zatiaľ nemajú. Jediné, čo mali sú menšie myšky. Nie sú to zas úplné krpce, len sa obávam, že jedna na hada je asi málo. Tak preto sa pýtam, či mu môžem dať dve, prípadne aj tri myšky na jedno posedenie.

Ďakujem za rady všetkým!!

metrova regiuska ti zozerie kludne tak stredne velkeho potkana (150-170 gramov) ja to krmim tak raz za tri tyzdne a je uplne v pohode, ked som vymenil mysi za potkany mala asi 82cm/800g a myslim ze jej chutia viac a hlavne su vyzivnejsie (viac masa a vitaminov v pomere k velkosti tela)

Aby som zbytočne nezakladal nové vlákno, chcem sa spýtať aký je približne pomer potrava k hadovi. Tvrdíte, že meter dlhá regiuska by zožrala už aj potkana. Predpokladám, že to nie sú tie hnusné bytové obrovské potkany, ale niečo menšie. Moja regiuska je ešte v podstate mláďa tak nemusí byť ešte celkom rozťahovateľná alebo ako to nazvať. :D Veľký potkan skôr uškodí háďatku než ho zasýti.

Ďakujem

Ahoj,nemusíš se vůbec bát mu dát větší potravu.Tady je důkat moje odchovaná samička P.regius NZ 07/09 zhruba 60cm dlouhá sežrala před 2 týdny zhruba 12cm potkana (délka v těle);-).Potkan byl samozřejmě předem usmrcený.Ale normálně jí dávám dospělé myši a mastomyši.
http://img22.imageshack.us/img22/2051/cukrov010.jp g
http://img213.imageshack.us/img213/284/cukrov013.j pg
http://img213.imageshack.us/img213/8022/cukrov019k opie.jpg
http://img11.imageshack.us/img11/4056/cukrov021.jp g

ahoj, můj cca 2roky starý python ne a ne jíst potkany. Dříve, když ho dostal tak nebyl problém, ale přibližně před půl rokem se obmotal kolem potkana a spadl asi tak ze 40 cm na zem ( substrát ). Od té doby prostě potkana ne. Končí to tak, že koupený potkan končí po sérii neúspěchů v lese za barákem ... Přijde mi škoda, když mu musím házet jen myši... Pokud by měl někdo nějaký nápad, budu rád :)