Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem flexárium

Dobrý den Blíží se jaro a já přemýšlím jak řešit letní výběh pro Marušku.Léto trávíme na chatě a já bych potřebovala vědět kam na chatě ubytovat Marunu.Je lepší postaví pletivové terárium nebo koupit síťové flexárium?Můžu jí samozřejmě převézt i s teráriem,ale zase když bude hezky myslím že jí bude líp venku.Přes den.Poraďte prosím co všechno musí mít venku v teráriu aby jí tam bylo dobře.A na jaké místo terárko postavit.Nejspíš aby měla možnost sklunce i stínu.Tak hodně větví a listů?ˇA jak řešit pití?nepije z misky ale z kapek z listů.Děkuji za odpověď

Dobre odpoledne tazatelko...
Zkusime zapojit nas selsky rozum, ano?

Je lepší postaví pletivové terárium nebo koupit síťové flexárium?

Zde je to samozrejme otazka penez a sikovnosti kazdeho chovatele. Za penize vse, jinak sikovne venkovni terarium samodomo vyroby se da udelat velice jednoduchym zpusobem, koupite zelezne pletivo,s mensima dirkama, udelate z pasu rouru o pozadovanem prumeru, na spodek pripevnite velkou misku od kvetinace a vrch zadelate pletivem odstrizenym podle velikosti ktera je potreba. Neni na tom nic sloziteho, zvladaji to prumerne zdatne zeny.)jen strihate, zahybate dratky.

Můžu jí samozřejmě převézt i s teráriem,ale zase když bude hezky myslím že jí bude líp venku.Přes den.

Samozrejme, jen ji cpete ven, ji to prospeje.

Poraďte prosím co všechno musí mít venku v teráriu aby jí tam bylo dobře.

Tak flexarium vybaveno stejne jak terarium, spousta vetvi,nejaka ta rostlina v lepsim pripade, doporucuju cast flexaria prekrytou treba hadrem nebo uterkou, kvuli stinu.

A na jaké místo terárko postavit.

Dal bych ji na slunicko:)Pri extremnich vedrech bych byl asi taky opatrny, ale pocitam s tim, ze, budete mit chamika na ocich, takze prehrati by jste mohli poznat, prvni indikatory nonstop otevrena tlama, coz je pokus chladit se.

A jak řešit pití?nepije z misky ale z kapek z listů.

Jak resite piti v terariu?rosenim?Tak roste uplne stejne i ve flexariu.Popr jeste muzete nechat chamika cekat na dest, ale neni jiste, jak dlouho bude zit.

Já jsem si koupila velkou zlatou klec na ptáky (něco jako měl pták Ohnivík)na inzerát za 300 Kč. Mám tam kytky a pod.Karlovi se tam moc líbí, občas si uloví i mouchu.Na kousek hodím hadr a občas ho porosím,klec přenáším, kam potřebuji. Je to vhodné ale pro větší kousky, menší chamíci by prolezli ven (pro ty je vhodná klec na křečky - v bazaru cca 200 Kč).

Jeste bych varovala pred ptaky (sojky, straky) a selmickami (lasicky, kocky). Volierku (at uz flexarko, klec nebo pletivovou "ohradku") pak umistete hlavne tak, aby se k chamikovi zminena zvirata nedostala - nemuselo by to dopadnout pekne.

To ano. Mně ale na dvorku běhají psi a kočka domácí, kteří jsou s chamíkem kámoši, respektive se snáší a respektují. Takže od divokých je chráněn:-) Zajímavé je, jak mu to slunění v zimě chybí. Když mu ukážu klec tak je nepříčetnej a snaží se dostat z téra. Už aby bylo jaro;-)