Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem flexárium

Dobrý den Blíží se jaro a já přemýšlím jak řešit letní výběh pro Marušku.Léto trávíme na chatě a já bych potřebovala vědět kam na chatě ubytovat Marunu.Je lepší postaví pletivové terárium nebo koupit síťové flexárium?Můžu jí samozřejmě převézt i s teráriem,ale zase když bude hezky myslím že jí bude líp venku.Přes den.Poraďte prosím co všechno musí mít venku v teráriu aby jí tam bylo dobře.A na jaké místo terárko postavit.Nejspíš aby měla možnost sklunce i stínu.Tak hodně větví a listů?ˇA jak řešit pití?nepije z misky ale z kapek z listů.Děkuji za odpověď

Dobre odpoledne tazatelko...
Zkusime zapojit nas selsky rozum, ano?

Je lepší postaví pletivové terárium nebo koupit síťové flexárium?

Zde je to samozrejme otazka penez a sikovnosti kazdeho chovatele. Za penize vse, jinak sikovne venkovni terarium samodomo vyroby se da udelat velice jednoduchym zpusobem, koupite zelezne pletivo,s mensima dirkama, udelate z pasu rouru o pozadovanem prumeru, na spodek pripevnite velkou misku od kvetinace a vrch zadelate pletivem odstrizenym podle velikosti ktera je potreba. Neni na tom nic sloziteho, zvladaji to prumerne zdatne zeny.)jen strihate, zahybate dratky.

Můžu jí samozřejmě převézt i s teráriem,ale zase když bude hezky myslím že jí bude líp venku.Přes den.

Samozrejme, jen ji cpete ven, ji to prospeje.

Poraďte prosím co všechno musí mít venku v teráriu aby jí tam bylo dobře.

Tak flexarium vybaveno stejne jak terarium, spousta vetvi,nejaka ta rostlina v lepsim pripade, doporucuju cast flexaria prekrytou treba hadrem nebo uterkou, kvuli stinu.

A na jaké místo terárko postavit.

Dal bych ji na slunicko:)Pri extremnich vedrech bych byl asi taky opatrny, ale pocitam s tim, ze, budete mit chamika na ocich, takze prehrati by jste mohli poznat, prvni indikatory nonstop otevrena tlama, coz je pokus chladit se.

A jak řešit pití?nepije z misky ale z kapek z listů.

Jak resite piti v terariu?rosenim?Tak roste uplne stejne i ve flexariu.Popr jeste muzete nechat chamika cekat na dest, ale neni jiste, jak dlouho bude zit.

Jeste bych varovala pred ptaky (sojky, straky) a selmickami (lasicky, kocky). Volierku (at uz flexarko, klec nebo pletivovou "ohradku") pak umistete hlavne tak, aby se k chamikovi zminena zvirata nedostala - nemuselo by to dopadnout pekne.

To ano. Mně ale na dvorku běhají psi a kočka domácí, kteří jsou s chamíkem kámoši, respektive se snáší a respektují. Takže od divokých je chráněn:-) Zajímavé je, jak mu to slunění v zimě chybí. Když mu ukážu klec tak je nepříčetnej a snaží se dostat z téra. Už aby bylo jaro;-)