Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - nežere

Dobrý den, prosím o pomoc všechny! Od léta mám doma hroznýše a vůbec mi nechce žrát. Dávala jsem mu potkany, myši, mrtvé, živé, ale vůbec nic. Jsou mu 2,5roku a předchozí majitel neměl problém. Mám strach, aby mi neumřel. Už se svlíkal dvakrát, teplo snad má dost, 24 a pod žárovkou přes 30. Prosím pomozte mi !! Moc děkuji Naďa nadulenka@centrum.cz

Může jít o samce, který se rozhodl, že už je dost velký na páření, pak prostě někteří nemají dočasně zájem o potravu. Pokud je jinak v pořádku, chová se normáloně, má pevný svalový tonus nemá měkké nafouklé/vodnaté břicho, nemá v tlamě hleny a hnis atd, tak bych nedělal paniku. Pokud chcete něco udělat, tak kdyby udělal ještě nějaký bobek, tak ho můžete dát na veterinu na rozbor, aby náhodou neměl nějaké ty potvůrky v trávičce.

Jak píše krokodýl... Neni co dodat. Snad jen to že pokud má k tomu všemu i pevný nijak zvláště zapáchající trus je vše OK. Jo a prosimvás nedávejte 2,5 roku starému hroznýšovi myši!!!!!!!!!! Zkoušejte dospělé potkany a morčata. On možná taky nechce žrát protože mu dáváte malou potravu. Někteří hroznýši malou potravu nechtějí. Jo a dovolil bych si krokodýlovi oponovat, protože pokud had nejeví známky nemoci neni potřeba vyšetřovat trus, protože jak známo i ve zdravém zvířeti je toho více než dost a neznamená to nemoc. Nezkušený veterinář by hned do hada dával nějaký sračky....

Děkuji pánové za rady. Myši jsem zkusila, protože potkany nechtěl. Jednoho jsem měla doma asi 2 měsíce a strašně vyrostl, tak jsem si myslela, že je na něho příliš velký. Včera jsem ho pozorovala. Má zakalený oči, zase se bude svlíkat. Už to fakt přehání :-)asi mu pořídím ženu. Moc děkuji a za další radu budu jen vděčná, nejsem moc zkušená.

dovolil bych si krokodýlovi oponovat, protože pokud had nejeví známky nemoci neni potřeba vyšetřovat trus, protože jak známo i ve zdravém zvířeti je toho více než dost a neznamená to nemoc. Nezkušený veterinář by hned do hada dával nějaký sračky....

Pravdu díž, ale pokud by tam bylo to nechutenství, měkký nafouklý břich a třeba améby... Chce to ale good veta, který ví o čem mluví. Nebo nechat jen udělat rozbor a zkonzultovat někde jinde. Hlavně si nenechat hned vymluvit od veta díru do hlavy.:-)

při nákaze améb je trus sračkoidní a smrdí

Jo, jasně, pokud prostě trus je v pohodě, tak by problém měl být jinde, ale při malé invazi ještě nemusí být nic zřetelného.

Kdy se svlíkal naposledy?Když se zase svlíká.Aby to nebyla invaze roztočů.Neškolenému to může uniknout,co ty na to,kroko?

Jasně, může být víc příčin. To je to naše věštění po netu. Při silnější invazi je to vidět i na vzhledu šupin (zvlášť na hladkých jako má hrozňa) - hrubší, ťupkaté od roztočího trusu, když ho vezme do ruky, tak po ní brzy pochodují roztoči a jsou vidět i přímo na těle hada a utopení ve vodě bazénku.

pokud had nejeví známky nemoci neni potřeba vyšetřovat trus

vcasne vysetreni trusu (idealne behem karanteny po nakupu noveho zvirete, zvlaste pokud prislo do styku s importy) leckdy pomuze odhalit problem, ktery se do te doby jeste vubec nemusel projevit (kokcidie, zminene ameby, helminti).

Nezkušený veterinář by hned do hada dával nějaký sračky....

a prave proto je vhodne mit kontakt na zkuseneho veterinare, ktery si je vedom i Vami vyrceneho faktu, ze:

i ve zdravém zvířeti je toho více než dost a neznamená to nemoc.

Ahoj, takže Ríša se mi svlíkal na dnešek v noci a před tím kadil, právě jak říkáte, řídké, ale nezapáchalo. Dneska s ním jdu k veterináři. Měl by to být specialista na plazy a ještěry. Kůže se mi zdá čistá, ale jsem laik. Nechci ho trápit, mám ho ráda a proto pro jistotu zkusím odorníka.Mockrát děkuji za rady, zítra dám vědět jak jsme dopadli.

zdravim mam doma samičku hroznýše 1,5m a mame taky problem se zranim. ted nedavno se svlikala puvodni majitel ji krmil mysima...zkouseli sme maly potkany ale odmita potravu hlasitym sycenim...dekuji moc za rady. nevypada nejak nemocna pohyb svalstvo vse ok (az na kuzi na hlave(mela popaleny cumak a po svleku ji tam zustal kus staryho svleku pod kterym ma kuzi bez supinek-mazeme framikoinem) dekuji moc nevim jestli nechce potkany protoze je zvykla cely zviot na mysi...

tak sem mu zkusila dat vcera i potkana ,,vykoupanyho,, v myších pilinách a nic.... dnes sem zkusila myš a nic....
na potkana syšela a myši si ani nevšímala.... tak nevím co sní...před 3mi dny se svlíkala a už měsic nežere předtím sem to brala z důvodů svleku ,ale teď nevím co sní.proč nejí.děkuji za každou radu.

No mě se tento rok stalo něco podobného.
Už jsem to zde jednou myslím popisoval.
V říjnu mně přestal žrát samec B.C.I. Nicaragua a nežral až do poloviny února.
Přitom jsem ale měl pocit že hlad má,protože stále šmejdil po teráriu.
Nabízenou potravu úplně ignoroval,ačkoli předtím patřil k popelnicím která by sežrala
i igelitový sáček pokud by se jen pohnul,ale teď jsem měl pocit jako by se potkanů bál...
Tak mně jednoho dne došla trpělivost a milého potkana jsem majznul po hlavě a předhodil mu jej.
Dříve si mrtvé kořisti vůbec nevšiml a teď jsem čuměl - jen co si ji očichal tak ho zblajzl a pak ještě další dva..Víc jsem mu už nedal ale je mi divné to,že přes zimu přešel zčistajasna na mrtvou potravu...

Ahoj, takže abych Vám všem, co jste mi radili podala zpětnou vazbu. Objednala jsem se k veterináři a ten mi řekl, že jsem přišla za 5min 12. Nežral, protože měl zánět průdušek a kdyby pozřel potravu, tak by se udusil. DOstali jsme tři injekce po týdnu a mazání na tlamu. Vše jsem pečlivě dodržovala dle pokynů a za 14 dní se mi milý Ríšánek vrhnul na myš. Další týden na potkana a pak další týden ještě na většího. Byla jsem fakt šťastná, ani jsem ho chudáka nestihla vysypat z krabičky a byl slupnut.:-D:-D:-D ted si ho musím vykrmit, je furt hladový. takže všem děkuju za rady.
Vypadal zdravě, ale chrchlal, moc jsem tomu nepřikládala váhu, ale když to bylo víc a víc tak jsem fakt radši šla a udělala dobře.

Děkuju :))

Dobrý den. Mohu se zeptat, jak vypadá takové hadí chrchlání? Zajímá mě to, protože můj Hroznýš taktéž odmítá žrát. Než ho však vystavím stresu z přenosu k veterináři, chtěl jsem zjistit pár info na internetu. Díky