Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarium pro chameleona a neakej ten dotaz na chameleona :)

zdravim vsechny teraristy :o)..na zacatek bych chtel dodat ze moje cestina je velmi spatna tak to chci podotknout predem :))

kde zacit,chci si poridit chameleona tak hledam ruzna terrarka jak se stavi atd,mam v pokoji jednu skrin kterou driv nebo pozdeji stejne bude chtit mama vyhodit,tak me napadlo udelat z ni terarko pro chameleona nez aby ji vyhodila.. ma 119 do vysky do sirky 91 a do vnitr ma 30 tudiz = 119x90x30 ?..je to spravne?
dodavam fotku abyste vedeli jak to cele vlastne vypada :)) a jeste mam par dotazu na terarium a chameleona

-jelikoz si nevim rady jak tam pridelam sklo,tak jestli by ste mi prosim poradili jak na to a jake sklo,
-jestli mam to drevo necim nalakovat aby mi potom nehnilo
-jake tam mam dat do pozadi barvy aby se tam citil chameleon nejlepe,
-podle rozmeru teraria jaka by tam mela byt UV zarovka ( jak silna)..
-nejhlavnejsi vec je prvni otazka :)) hlavne jak to tam pridelat jakym zpusobem to je hlavni!

jedna ta police nejde vyndat,neni problem ji vymlatit nebo tak 80 procent urezat aby tam chameleon na zbylich 20proc.mohl lezt :)) a jestli je terarko dost velke nato mit tam samici a samce

obrazky : 17zdalkyj <-- z dalky
4r2pohledzblizkadj <<--z blizka (material)

omlouvam se ze obrazky nejsou nahrane na teto strance,ale neslo mi je sem dat tak sem to hodil na imageshack

CHTEL BYCH MOC PODEKOVAT ZA KAZDOU RADU A POMOC :) DEKUJU

Ahoj,
já se v chameleonech vůbec nevyznám, tak Ti jen napíšu jak bych tam já přidělal to sklo. Normálně bych si koupil lišty na skleněný šoupačky a přilepil bych je tam tekutými hřebíky. Pak už si jen necháš uříznout sklo a máš hotovo, nic složitýho. Ale jak říkám...v chameleonech se vůbec nevyznám, tak mě třeba někdo opraví.
H.

Pro dospěláka to bude úzké, sklo přiděláš buď na panty (silikonem) nebo šoupačky do vodících kolejniček, nezapomeň na dostatečné větrání, osobně bych uvažoval místo skla použít pletivo na celý předek, pro osvětlení bych použil na strop "skříně" normální neutrálně bílou zářivku, jako zdroj tepla a UV B bych použil kombinaci bodovky nebo normální žárovky (cca 40 W) a kompaktní zářivky (Lucky reptile - musí být vodorovně nebo reptiglo - může být svisle i vodorovně).

Místo nějakého složitého vyndávání police bych možná ještě jednu přidala a udělala z toho tři menší terka, protože těch 30 cm šířka a po úpravách ještě míň je pro dospělého chamíka fakt málo. V jednom vyšším by mohl být chamík a v těch dalším nějaký malý ještěr nebo had:-).