Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B.c. - bílá skvrna

Zdravím ... Dnes se mi svlékla moje salmonka B.c. a na konci těla ji zůstala taková bílá skvrnka viz. foto ... Když jsem na to koukal z blízka,tak šupiny tam dle mého zůstali jen prostě nějak vybledli ... Tak že o spáleninu či odřeninu se asi jednat nebude ... Máte s tím někdo zkušenosti,mám to něčím ošetřit (namazat) ?! Děkuji a přeji hezký zbytek dne

Tak že o spáleninu či odřeninu se asi jednat nebude ...

On to klidně může být jejich následek. Většinou si toho člověk ani nemusí všimnout, šupiny před svlekem či při něm trochu zrůžoví a po svleku to vypadá takto. Pokud se jedná pouze o jedno či dvě malá místa, tak to většinou nemá na svědomí mykóza ani bakterie. Zdravý had je proti mykózám velmi odolný, u hroznýšovitých už je to horší s bakteriální dermatitidou nebo tzv. "bublinkovou nemocí". Osobně bych to místo sledoval a pokud nenastanou žádné změny, tak bych ho ničím nepatlal, podle mne v tomto případě Canesten sice neublíží, ale ani nepomůže. Setkal jsem se s tím několikrát u různých druhů a jediným následkem jsou změněné a vybledlé šupiny, i když se to o něco zlepší, tak je to už nevratné a vybledlé šupiny zůstanou, ačkoli to už nemusí být vidět na první pohled. Pokud by se jednalo o zmiňovanou dermatitidu, tak by se stav poměrně rychle zhoršoval a postižená místa by se rozšiřovala.

přesně to samé mi před časem naskákalo na samici B.c.i. nechávám to zatím být. Nezhoršuje se to ale ani se to neztratilo... Každopádně had je naprosto ok byl u ni i samec a "nechytl to"... Taky netušim co to je a nejsem si jist jestli na to něco nedávat, ale říkám si že pokud had nejeví známky nemoci a nic mu vyloženě nemokvá nevidim důvod to zatim nějak řešit. Těžko ale říct zkušenosti s tim nemam takže jsem taky zvědav na případné rady... Teď je ta samice gravidní a už vůbec se mi ji nechce "otravovat"...

Děkuji ... Včera jsem s ní byl ještě u jednoho chovatele B.c. v Brně a ten říkal že půjde o tu mykozu,že u Hroznáku se to občas stane ... Tak mi dal 2 ampulky něčeho (název jsem už zpoměl,ale zeptám se ho) že to mám naředit s vodou 1:50 a tím ju potírat 1x deně po dobu 7dnů ... Tak snad bude vše o.k. ... Pak dám vědět jak to vypadá ... Jinak název toho "lektvaru" ted z hlavy nevím,ale optám se jej a napíši ho sem,třeba by se to mohlo někomu hodit ... Akorát vím že cena je hooodně velká,láhvička 100ml za 1000kč ...

Vypadá to jako řídký med, je to asi olej. Na hada jsme to aplikovali asi týden, pak se svlékl a vypadal v pořádku. Přesto jsme ho ještě pár dní mazali. Zafungovalo to bezvadně, ale had měl jen pár zaplísněných šupin na hlavě, nic velkého. Taky je důležitá desinfekce terária, aby se zpětně nenakazil.

Dobry den neviete mi prosím poradiť včera sa mi zvliekala python molurus bivittatus a všimol som si toho po zvleku ma tam vyblednuty pigment v tej jednej oblasti a vidno tam trochu ak keby ranu ale som si isty že ju nič nepohryzlo,rozmyšlal som že by sa ešte popalila od žiarovky ked škrtila korisť ale neviem nezda sa mi to, neviete čo by to mohlo byť?
dakujem za odpoved