Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rieppeleon - import (před koupením)

Chci se zeptat před koupí rieppeleonů na pár dotazů.
Není to nic o chovu atd.... Choval jsem jich už několik ale potřeboval bych poradit,mám ted jednoho samce a chci k němu přikoupit 2 samice ale neseženu asi jiné než z importu tak nechci nic zanedbat a tak se ptám jestli mám dát ty nové do nějaké karantény nebo tak něco .... Jestli mají mít nákou zvláštní péči,doufám ,že mi to nezamknete díky.

Ahoj, neboj, tohle neni dotaz na zamknuti :) U dovozu bych se obaval, ze pokud chces dve zvirata do chovu, tak jich radeji kup aspon pet, byva u nich obecne velka mortalita. Nevim, jak doporuci kdo jinej, ale ja to takhle delam, kdyz nahodou beru neco importovaneho... Hadi vydrzi malinko vic. Urcite je dej do nejakeho karanteniho terarka, ale radeji bych je rozdelil.

Drzim palce.
VH

Já už je právě choval ale ted nevím kolik jich mám koupit, terárium mam velké klidně se jich tam vejde 10 :-D
ale ted nevím jak to musím mít když je chovám v karanténě tak jak to musím být vybavené atd .... jestli byste mi popsali tohleto ,třeba i obrázkem nebo fotkou ... Díky moc....

zdar:-D-Kubo,je to přešně tak jak se psalo,akorát mi není jasná jedna věc-ty když něco koupíš od někoho na burze ty to nedáváš na sanitárku,at je to cokoliv?pokud tak nečiníš může brzo přijít problém,z kterého se asi neudržíš smíchy:.(.
Určitě bych si koupil subadulty ty se taky prodávají.
přeji úspěšné odchovy a konečně už je "otoč"darebáky:-):-)

neseženu asi jiné než z importu

daji se sehnat i odchovy. Na jihlavske burze prodaval pekna mladata pan za par kacek - i tak neuspesne, prevalcoval ho zajem o importy. Vsichni chteli hned dospela, "velka" zvirata :-(

No, inu klasika... Kamarad odchovava Lygodactyly a nidko je nechce, protoze je jednodussi a levnejsi si koupit dospelce, kteri pak skapou. Mladata z ochovu jsou vetsinou odoplnejsi vuci podminkam v chovu, ale to nikoho moc nepali, kdyz vidi ty krasne modre ocasky :( Stejne je to s Rippikama - proste dospelce koupis za stejny peniz ci levneji, nez dovoz... Je to proste tak a devalvuje to teraristiku na dochovani zvirat az k uplnemu chcipnuti.
VH

Jo to už mám připravený zatím jen plast. box v něm muší pletivo nahoře proti cvrčkům aby neutekli.... Neznáš ještě nákýho chovatele kromě Krchova ?Já měl od něj jednu samičku a tý jakoby neteklo oko a do pár dní zemřela to stejný se dělo ještě jednomu pánovi s kterým sem si psal tak už mám s ním takovou skušenost ,že se celkem obávám toho aby se to nestalo zas.... Nemáš ještě ty kerstenii ?