Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak usmrtit cvrčka nebo červa

Tohle opravdu není recese:) Chovám africké plže a mám několik importů, kteřé jsou dost vybíravé na stravu. Ovědčilo se mi, dát jim jednou za čas rozmražené myší holátko. Do rána zmizelo. Jen mě šokovalo, že zhruba za měsíc plž vyloučil celou hlavu holátka - bez zápachu, bez viditelných parazitů. Jak ji dokázal naráz zhltnout, netuším. Ale k věci: v přírodě jsou to popelnice pralesa, takže určitě občas narazí na mrtvý hmyz nebo červa. Mně se však nějak nepodařilo, zoophase usmrtit - rozříznout nešel (zřejmě málo ostrý nůž a moc se to kroutilo), a když jsem to topila ve vodě, tak to vypadalo jako zdechlé, ale po dvou hodinách to zase ožilo. Ještě jsem zkoušela smrt želvou - jenže želva, jak hmyz překousla, už ho nevydala.

(Plynovat a dělat podobně časově náročné kejkle se mi nechce, doufám, že je nějaký jednodušší způsob.)

ahoj nechce se mi zakladat nove vlakno a tak to pisu sem....chovám calyptrata a jednou za měsíc kupuju cvrcky na burze...rozdelim je do nekolika boxu kvuli mistu dale jim kupuji nejaky krmeni pro cvrcky a pridavam denne ovoce...teplota je kolem 25...bohuzel kazdym dnem nachazim mrtvolky a tak me napadlo kdybych cvrcky (ty zive) zmrazil a pred kazdym krmenim bych urcity pocet cvrcku rozmrazil a podal calyptratovi jestli by v tom nebyl problem....uz sem zkusil prvnich par cvrcku na pokus a cham. mi je vsechny zbastil...(poklepu pinzetou aby to vypadalo ze se hybe) ale jde mi o to jestli tim nemuzu uskodit chamcovi...jestli je to krmeni kvalitni tak jako zivi a zdali nemuzou stratit svoji vyzivnou hodnotu...Díky